03.08.2024, 20:15 • INEA Stadion, Poznań • Runda 2 • Sebastian

90+3. Karl WENDT - 3:1

90+3

Gol dla Lechii!
Gola strzelił KARL WENDT!

Ostatnia doliczona minuta i jest bramka honorowa dla Lechii Gdańsk. W pokonaniu Bartosza Mrozka pomógł rykoszet od debiutanta Mońki.

90

Lech Poznań dokonuje zmiany:
Joel Pereira opuszcza boisko a pojawia się na nim Wojciech Mońka.

78

78. Gospodarze zablokowali Serhija Bułecę!

78

Ładna wymiana podań na połowie Lecha Poznań, a akcja zakończyła się przyblokowanym uderzeniem Serhija Bułecy!

76

Lechia Gdańsk dokonuje zmiany:
Tomáš Bobček opuszcza boisko a pojawia się na nim Bogdan Vjunnyk.

76

Maxim Chlan opuszcza boisko a pojawia się na nim Kacper Sezonienko.

75

Rifet Kapić opuszcza boisko a pojawia się na nim Serhij Bułeca.

74

Afonso Sousa opuszcza boisko a pojawia się na nim Ali Gholizadeh.

73

Adriel D´Avila Ba Loua opuszcza boisko a pojawia się na nim Bryan Fabiema.

73

Iwan Żelizko interweniował spóźniony w nogi przeciwnika.

69

69. Bartosz Mrozek interweniował pewnie!

69

Odrobinę nieprzyjemne zachowanie się piłki po strzale Karla Wendta. Zabrakło jednak energii do zaskoczenia Bartosza Mrozka!

64

Haakans z żółtym kartonikiem krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

61

Mikael Ishak opuszcza boisko a pojawia się na nim Filip Szymczak.

60

Dino Hotić opuszcza boisko a pojawia się na nim Daniel Haakans.

53

Andrei Chindris napomniany żółtą kartką za spóźniony atak w nogi przeciwnika.

51

51. Camilo Mena nie pokonał bramkarza!

51

Rewelacyjna akcja Camilo Meni i tylko zabrakło na jej zakończenie skutecznego uderzenia. Interweniował nogami Bartosz Mrozek. Można tylko zastanawiać się, czy lepszym wariantem nie było wykonanie podania do nieobstawionego Maksyma Chłania.

46

Tomasz Neugebauer opuszcza boisko a pojawia się na nim Karl Wendt.

46

Miłosz Kałahur opuszcza boisko a pojawia się na nim Conrado.

40

40. Mikael ISHAK - 3:0

40

Gol dla Lecha!
Gola strzelił MIKAEL ISHAK!

Bramkarz Lechii Gdańsk bezradnie rozkłada ręce po kolejnym uderzeniu do jego siatki. 3:0 i rozpoczyna się fiesta w Poznaniu. Akcja bramkowa została przeprowadzona przez Afonso Sousę oraz Michała Gurgula. Ostatecznie Mikael Ishak oddał płaskie uderzenie po pomysłowym podaniu Portugalczyka.

35

35. Dino HOTIĆ - 2:0

35

Gola strzelił DINO HOTIĆ!

W ostatnich minutach była odrobina spokoju na boisku. Jak się okazało, Lech Poznań uśpił przeciwnika. Na lewej stronie gospodarze ładnie wymienili podania, a Dino Hotić umiejętnie dostawić głowę do dośrodkowania Adriela Ba Loui. 2:0 przy Bułgarskiej!

14

14. Maksym Chłań strzelił za wysoko!

14

Maksym Chłań mógł wykorzystać kompletne nieporozumienie w wyprowadzeniu piłki Lecha Poznań. Próba przelobowania Bartosza Mrozka była odrobinę zbyt wysoka!

3

3. Mikael ISHAK - 1:0

3

Dwa dośrodkowania w pole karne beniaminka i po drugim z nich Mikael Ishak oddał uderzenie na 1:0! Asysta trafiła na konto Dino Hoticia, który kompletnie zaskoczył defensorów Lechii Gdańsk swoim miękkim zagraniem. Wcześnie piłka w siatce!

3:1

finał (3:0)

Powrót do relacji

Gole: 3. Ishak, 35. Hotić, 40. Ishak – 90+3. Wendt

Kartki:   64. Haakans (LPO) – 53. Chindriș (LGD), 73. Želizko (LGD)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 9:3. Spalone: 2:0. Foule: 10:11.

Lech Poznań: Mrozek – Pereira (90. Mońka), Douglas, Milić, Gurgul – Sousa (74. Gholizadeh), Kozubal, Murawski – Ba Loua (73. Fabiema), Ishak (C) (61. Szymczak), Hotić (60. Haakans).
Zmiany: Bednarek – Andersson, Salamon, Pingot.

Trener: Niels Frederiksen

Lechia Gdańsk: Sarnavskij – Piła, Chindriș, Olsson, Kałahur (46. Conrado) – Kapić (C) (75. Bułeca), Želizko, Neugebauer (46. Wendt), Mena, Chlan (76. Sezonienko) – Bobček (76. Vjunnyk).
Zmiany: Weirauch – D'Arrigo, Guého.

Trener: Szymon Grabowski

Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)