03.08.2024, 20:15 • INEA Stadion, Poznań • Runda 2 • Sebastian

Strzały niecelne: 3:3.
Rzuty rożne: 9:3.
Spalone: 2:0.
Foule: 10:11.
Lech Poznań zapewnił sobie zwycięstwo 3:1 z Lechią Gdańsk w pierwszej połowie spotkania. Gospodarze stracili bramkę dopiero w ostatniej minucie podstawowego czasu.

90+4

90+3

90+3. Karl WENDT - 3:1

90+3

Gol dla Lechii!
Gola strzelił KARL WENDT!

Ostatnia doliczona minuta i jest bramka honorowa dla Lechii Gdańsk. W pokonaniu Bartosza Mrozka pomógł rykoszet od debiutanta Mońki.

90+2

Druga połowa przeciekła nam, piłkarzom oraz kibicom na stadionie przez palce.

90

Doliczone minimum trzy minuty do podstawowego czasu.

90

Lech Poznań dokonuje zmiany:
Joel Pereira opuszcza boisko a pojawia się na nim Wojciech Mońka.

89

Kolejna przerwa w grze spowodowana urazem.

87

Przeciągnięte dośrodkowanie z prawego skrzydła, a to umożliwiło zakończenie ataku przeciwnika przez Joela Pereirę.

86

Poznaniacy pograli spokojnie z wykorzystaniem własnego bramkarza Bartosza Mrozka.

85

Przerwa w graniu jest spowodowana urazem.

82

Gospodarze liczą na możliwość wykorzystania wzrostu po dośrodkowaniach. Rywale muszą być skoncentrowani, zdyscyplinowani oraz czujni, żeby nie dopuścić do oddania strzału z powietrza.

81

Lech Poznań próbuje skonstruować jeszcze coś interesującego z udziałem zawodników wprowadzonych z ławki rezerwowych na boisko.

80

Za wiele się nam tu nie dzieje w drugiej połowie spotkania.

78

78. Gospodarze zablokowali Serhija Bułecę!

78

Ładna wymiana podań na połowie Lecha Poznań, a akcja zakończyła się przyblokowanym uderzeniem Serhija Bułecy!

76

Lechia Gdańsk dokonuje zmiany:
Tomáš Bobček opuszcza boisko a pojawia się na nim Bogdan Vjunnyk.

76

Maxim Chlan opuszcza boisko a pojawia się na nim Kacper Sezonienko.

75

Już tylko kwadrans podstawowego czasu pozostał do zakończenia spotkania.

75

Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

75

Rifet Kapić opuszcza boisko a pojawia się na nim Serhij Bułeca.

74

Afonso Sousa opuszcza boisko a pojawia się na nim Ali Gholizadeh.

73

Adriel D´Avila Ba Loua opuszcza boisko a pojawia się na nim Bryan Fabiema.

73

Iwan Żelizko interweniował spóźniony w nogi przeciwnika.

71

Przypomnieli o sobie w ofensywie gospodarze i tylko nie wiadomo, dlaczego akcja zakończyła się tak anemicznym uderzeniem.

69

69. Bartosz Mrozek interweniował pewnie!

69

Odrobinę nieprzyjemne zachowanie się piłki po strzale Karla Wendta. Zabrakło jednak energii do zaskoczenia Bartosza Mrozka!

67

Szalał na połowie przeciwnika Adriel Ba Loua, jednak uderzenie zostało zablokowane przez przeciwnika.

64

Haakans z żółtym kartonikiem krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

64

Przewinienie w centrum boiska.

63

Tylko od czasu do czasu pachnie golem dla beniaminka i dzieje się coś ciekawego pod bramką Bartosza Mrozka.

61

Mikael Ishak opuszcza boisko a pojawia się na nim Filip Szymczak.

60

Dino Hotić opuszcza boisko a pojawia się na nim Daniel Haakans.

59

Spokojna wymiana podań będących na prowadzeniu podopiecznych Nielsa Frederiksena.

58

Wycofanie piłki aż do bramkarza Lechii Gdańsk. Nie klei się gościom gra w ataku pozycyjnym.

57

Na boisku pojawi się niebawem Filip Szymczak.

55

Alex Douglas powstał z boiska i na ten moment zanosi się na jego pozostanie w grze.

54

Przerwa w grze po trafieniu piłką w głowę Alexa Douglasa.

53

Andrei Chindris napomniany żółtą kartką za spóźniony atak w nogi przeciwnika.

51

51. Camilo Mena nie pokonał bramkarza!

51

Rewelacyjna akcja Camilo Meni i tylko zabrakło na jej zakończenie skutecznego uderzenia. Interweniował nogami Bartosz Mrozek. Można tylko zastanawiać się, czy lepszym wariantem nie było wykonanie podania do nieobstawionego Maksyma Chłania.

50

Podanie do ustawionego przed polem karnym przyjezdnych Michała Gurgula. Jego płaskie uderzenie zostało poskromione przez przeciwników.

48

Podwójna zmiana zaproponowana przed zmianą stron przez szkoleniowca zespołu z Gdańska.

46

Tomasz Neugebauer opuszcza boisko a pojawia się na nim Karl Wendt.

46

Miłosz Kałahur opuszcza boisko a pojawia się na nim Conrado.

46

Piłkarze powracają z szatni na boisko.
Czekamy na rozpoczęcie drugiej połowy spotkania.
Czekamy na piłkarskie emocje po przerwie.
Koncertowa gra Lecha Poznań. Dwa gole Mikaela Ishaka i jedno trafienie Dino Hoticia pozwoliło Kolejorzowi zdobyć prowadzenie 3:0.

45+1

45

Doliczona minuta.

44

Kibice na trybunach bardzo zadowoleni i trudno się temu dziwić.

42

Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

41

Wielbłądy w obronie przyjezdnych muszą mieć swoje konsekwencje.

40

40. Mikael ISHAK - 3:0

40

Gol dla Lecha!
Gola strzelił MIKAEL ISHAK!

Bramkarz Lechii Gdańsk bezradnie rozkłada ręce po kolejnym uderzeniu do jego siatki. 3:0 i rozpoczyna się fiesta w Poznaniu. Akcja bramkowa została przeprowadzona przez Afonso Sousę oraz Michała Gurgula. Ostatecznie Mikael Ishak oddał płaskie uderzenie po pomysłowym podaniu Portugalczyka.

39

Po stracie Lechii Gdańsk było ratowanie się przewinieniem na Radosławie Murawskim.

38

Nie mogą kalkulować podopieczni Szymona Grabowskiego, atakują często z wykorzystaniem Maksyma Chłania.

36

Nie trzeba za specjalnie dodawać, że sytuacja zespołu z Trójmiasta robi się nie do pozazdroszczenia.

35

35. Dino HOTIĆ - 2:0

35

Gola strzelił DINO HOTIĆ!

W ostatnich minutach była odrobina spokoju na boisku. Jak się okazało, Lech Poznań uśpił przeciwnika. Na lewej stronie gospodarze ładnie wymienili podania, a Dino Hotić umiejętnie dostawić głowę do dośrodkowania Adriela Ba Loui. 2:0 przy Bułgarskiej!

32

Kolejorz od rzutu rożnego.

30

Po dwóch kwadransach niezmiennie skromne prowadzenie Lecha Poznań.

29

Lech Poznań powrócił do rozgrywania piłki na połowie boiska należącej do przeciwnika.

28

Antonio Kozubal sprowokował przeciwnika do popełnienia przewinienia w centrum pola.

27

Akcja beniaminka na prawej stronie boiska. Dośrodkowanie poskromione i gdańszczanie musieli zadowolić się wrzutem z autu na połowie przeciwnika.

24

Tym razem poradzili sobie przyjezdni z poskromieniem dośrodkowania w kierunku Mikaela Ishaka.

23

Pierwsza połowa spotkania za półmetkiem.

22

Zabrakło porozumienia na ostatnim etapie ataku Lecha Poznań.

21

W rozegraniu ponownie będący na skromnym prowadzeniu podopieczni Nielsa Frederiksena.

17

Nic nie wynikło z rzutu rożnego przyjezdnych i Lech Poznań próbował odpowiedzieć kontratakiem.

16

Ponownie moment zawahania w szeregach Lecha Poznań i po nim Lechia Gdańsk od rzutu rożnego.

15

Po kwadransie spotkania Lech Poznań jest bliżej zdobycia kompletu punktów.

14

14. Maksym Chłań strzelił za wysoko!

14

Maksym Chłań mógł wykorzystać kompletne nieporozumienie w wyprowadzeniu piłki Lecha Poznań. Próba przelobowania Bartosza Mrozka była odrobinę zbyt wysoka!

11

Adriel Ba Loua szalał na lewej stronie boiska, jednak nie zaskoczył Lechii Gdańsk dobrym dośrodkowaniem.

9

Blokowane dośrodkowanie, ale Lech Poznań ma jeszcze możliwość zaskoczenia przeciwnika z rzutu rożnego.

8

Lechia Gdańsk próbuje dłużej utrzymać się w posiadaniu futbolówki i odrobinę zepchnąć przeciwnika.

6

Lech Poznań poradził sobie z atakami gdańszczan po golu Mikaela Ishaka. Konfrontacja zdecydowanie nie układa się podopiecznym Szymona Grabowskiego.

4

Lechia Gdańsk już musi zbierać się do odrabiania strat do przeciwnika.

3

3. Mikael ISHAK - 1:0

3

Dwa dośrodkowania w pole karne beniaminka i po drugim z nich Mikael Ishak oddał uderzenie na 1:0! Asysta trafiła na konto Dino Hoticia, który kompletnie zaskoczył defensorów Lechii Gdańsk swoim miękkim zagraniem. Wcześnie piłka w siatce!

2

Lech Poznań w niebieskich koszulkach, a do tego w białych spodenkach oraz getrach. Z kolei Lechia Gdańsk na czerwono z białymi elementami.

1

Minuta ciszy upamiętniająca ofiary Powstania Warszawskiego.
Rozpoczęcie meczu poprzedzone jeszcze hymnem Polski.
Wyjście drużyn z szatni na boisko, nie obędzie się bez opóźnienia.
Piłkarze przygotowani do rozpoczęcia ostatniego, sobotniego meczu w PKO Ekstraklasie.
Zakończyła się rozgrzewka obu zespołów na stadionie przy Bułgarskiej.
Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.
Wyjściowe składy:

Lech Poznań: Mrozek – Pereira, Douglas, Milić, Gurgul – Sousa, Kozubal, Murawski – Ba Loua, Ishak (C), Hotić.
Zmiany: Bednarek – Andersson, Gholizadeh, Szymczak, Salamon, Fabiema, Pingot, Mońka.
Trener: Niels Frederiksen

Lechia Gdańsk: Sarnavskij – Piła, Chindriș, Olsson, Kałahur – Kapić (C), Želizko, Neugebauer, Mena, Chlan – Bobček.
Zmiany: Weirauch – Wendt, Vjunnyk, D'Arrigo, Bułeca, Conrado, Sezonienko, Guého.

Gole: 3. Ishak, 35. Hotić, 40. Ishak – 90+3. Wendt

Kartki:   64. Haakans (LPO) – 53. Chindriș (LGD), 73. Želizko (LGD)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 9:3. Spalone: 2:0. Foule: 10:11.

Lech Poznań: Mrozek – Pereira (90. Mońka), Douglas, Milić, Gurgul – Sousa (74. Gholizadeh), Kozubal, Murawski – Ba Loua (73. Fabiema), Ishak (C) (61. Szymczak), Hotić (60. Haakans).
Zmiany: Bednarek – Andersson, Salamon, Pingot.

Lechia Gdańsk: Sarnavskij – Piła, Chindriș, Olsson, Kałahur (46. Conrado) – Kapić (C) (75. Bułeca), Želizko, Neugebauer (46. Wendt), Mena, Chlan (76. Sezonienko) – Bobček (76. Vjunnyk).
Zmiany: Weirauch – D'Arrigo, Guého.

Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)