Iga Świątek – Danielle Collins

2:1 6:1, 2:6, 4:1 (krecz)

31.07.2024, 16:44 • Suzanne Lenglen, Paryż (Francja) • Ćwierćfinał • Adam Ka

4:1

Mamy triumf Collins w tym gemie, ale jeszcze sporo strat musiałaby odrobić Amerykanka. Gramy dalej w Paryżu po krótkiej przerwie. 4:1 dla Polki!

4:0

Wygrywa tego gema Iga Świątek po ataku w siatkę ze strony Danielle Collins. 4:0 w partii trzeciej dla Polki!

3:0

Wymagające podanie odnotowała przed momentem Collins, ale wybroniła to zagranie Świątek i teraz już uderza w siatkę amerykańska zawodniczka. Jest kolejne przełamanie w wykonaniu Igi. Kroczy pewnie po półfinał olimpijskiego singla 23-latka!

2:0

W takich momentach pokazuje się swoją klasę i doświadczenie. Udane podanie Igi i przestrzeliła returnem w aut Danielle, co powoduje, że mamy prowadzenie 2:0 Igi w secie trzecim!

1:0

Jest przełamanie Igi Świątek na początku seta trzeciego. Długo trwał ten premierowy gem. Sporo ciekawych wymian, dużo emocji i zwrotów akcji, ale to Polka prowadzi 1:0!

2:6

Odważnie gra w tej wymianie do narożnika kortu Danielle Collins i nie dobiegła do piłki Iga Świątek na tyle swobodnie, aby ją przebić na drugą stronę. 6:2 w secie drugim dla Amerykanki, która wraca do gry wyrównując stan spotkania na 1:1. W Paryżu będzie się jeszcze działo!

2:5

Asem kończy swojego gema serwisowego zawodniczka z USA. Pewnie zmierza ona po wygraną w secie drugim i wyrównanie w meczu!

2:4

Utrzymuje serwis Iga Świątek i jest drugi gem w jej dorobku w secie drugim!

1:4

Returnuje atak w siatkę Polka i prowadzi 4:1 Collins!

1:3

Jest pierwszy zwycięski gem przy nazwisku Igi Świątek w secie drugim. Teraz może coś w jej grze drgnie. Udana ostatnia akcja grana atakiem do linii bocznej!

0:3

Dopina swego w gemie trzecim Danielle Collins, która zwycięża znów zasłużenie!

0:2

Trudne zagranie ze strony Danielle Collins i nieczysto trafia rakietą w piłkę Iga Świątek, co sprawia, że wygrywa drugiego gema w secie drugim 31-latka. Jest to jej pierwsze przełamanie w tej grze i prowadzenie 2:0 dla zawodniczki z USA!

0:1

Niewiele brakowało i Collins nie zdążyłaby do piłki zagranej przez Świątek tuż za siatkę. Po chwili Amerykanka przebija po taśmie, a nie zdołała już uratować piłki Iga. Wygrywa pierwszego gema przy swoim podaniu 31-latka, ale nie było jej łatwo!

6:1

Przepuszcza to zagranie Świątek, bo returnem po długości w aut przestrzeliła Collins. Świetna seria serwisów Polki i Iga prowadzi w tym meczu 1:0 po wygranej w secie pierwszym rezultatem 6:1!

5:1

Kapitalny return Igi, a tym samym po chwili otwiera się przed nią cała lewa strona kortu, którą wykorzystuje precyzyjnym atakiem w sam narożnik. Podwójne przełamanie Polki. Imponująca gra Igi jak na ten moment!

4:1

Czwarty punkt z rzędu w tym niełatwym gemie mimo, że miała Iga Świątek podania po swojej stronie. W aut przestrzelił teraz Danielle Collins i mamy pierwsze słynne: JAZDA! Z ust Igi Świątek wersja jest niepodrabialna i o to właśnie chodzi. 4:1 dla Polki!

3:1

Pierwszy gem w tym secie i meczu wygrany przez Collins!

3:0

Kolejny bardzo udany gem przy swoim podaniu zalicza Polka. Pewne prowadzenie 3:0 w secie pierwszym raszynianki!

2:0

0:0; 2:0 - Iga Świątek

2:0

Świątek jest bardzo konsekwentna w swoich poczynaniach i niemalże bezbłędna. Bardzo dobrze gra Polka i szybko przełamuje rywalkę!