LETNIE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - KOBIETY (kort ziemny)

Iga Świątek – Danielle Collins

2:1 6:1, 2:6, 4:1 (krecz)

31.07.2024, 16:44 • Suzanne Lenglen, Paryż (Francja) • Ćwierćfinał • Adam Ka

To już wszystko jeśli chodzi o tenisowe wrażenia na dziś jeśli chodzi o udział reprezentantów Polski, ale nie koniec jeśli mówimy ogólnie o rywalizacji na olimpijskich arenach w Paryżu. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i razem przeżywane emocje. Zachęcam jednocześnie z całego serca do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę wszystkim udanego wieczoru, dobrej nocy i do usłyszenia! (18:57:09)

Najważniejsze jest jednak to, że reprezentantka Polski Iga Świątek w tym starciu zwycięża choć zapewne wolalałaby raszynianka ten mecz dokończyć i w sposób sportowy zwieńczyć tę rywalizację!

Zdziwiła nas nieco ta sytuacja, bo jeszcze przed tym gemem Amerykanka poprosiła do swojego boksu fizjoterapeutkę z którą wcześniej zeszła z kortu na dłuższy moment. Po krótkiej rozmowie zaczęła rywalizację Amerykanka, ale dość szybko zrezygnowała podchodząc do francuskiego sędziego. Być może to uraz mięśniowy Collins, którego nie pokazywała rywalka Polki, ale mógł jej mocno dokuczać.

15-15

Kreczuje ten pojedynek Danielle Collins!

15-15

Teraz autowe zagranie piłki przez Collins po returnie.

0-15

Nie utrzymała piłki w grze Iga po dobrym returnie w wykonaniu Danielle.

4:1

Za moment serwować po zmianie stron będzie Iga Świątek.

4:1

Mamy triumf Collins w tym gemie, ale jeszcze sporo strat musiałaby odrobić Amerykanka. Gramy dalej w Paryżu po krótkiej przerwie. 4:1 dla Polki!

15-40

Jeszcze jedna wymiana grana przez Amerykankę, która w końcu pewnie przy swoim podaniu kroczy po pierwszego wygranego gema w secie trzecim.

15-30

Skutecznie gra w szybkiej akcji teraz Danielle Collins do narożnika kortu.

15-15

Odpowiada bardzo dobrym returnem Iga Świątek w tej sytuacji.

0-15

Celnym smeczem popisała się na początku tego gema Danielle.

4:0

Krótki moment przerwy i zmieniamy podającą.

4:0

Wygrywa tego gema Iga Świątek po ataku w siatkę ze strony Danielle Collins. 4:0 w partii trzeciej dla Polki!