18.05.2024, 15:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Runda 33 • Sebastian

Strzały niecelne: 3:6.
Rzuty rożne: 7:5.
Spalone: 2:2.
Foule: 11:18.
Późno zdobyta przez zmiennika bramka zdecydowała o zwycięstwie 2:1 Miedzi Legnica z Zagłębiem Sosnowiec. Faworyt zdobył komplet punktów do tabeli Fortuna I ligi, choć nie było to proste zadanie.

90+5

90+5

Dominik Sokół napomniany żółtą kartką za ratowanie się faulem po stracie.

90+3

Ostatnie ofensywne przyspieszenia na stadionie Zagłębia Sosnowiec w meczu i w sezonie.

90

Doliczone pięć minut.

90

Dominik Jończy napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

89

Ile minut doliczy sędzia?

88

Zagłębie Sosnowiec dokonuje zmiany:
Lipka opuszcza boisko a pojawia się na nim Szostek.

88

Biliński opuszcza boisko a pojawia się na nim Poliarus.

88

Remy opuszcza boisko a pojawia się na nim Troć.

88

Miedź Legnica dokonuje zmiany:
Drygas opuszcza boisko a pojawia się na nim Aguado.

88

Salvador opuszcza boisko a pojawia się na nim Lehaire.

83

Gol dla Miedzi!
Gola strzelił MARCEL MANSFELD!

W 83. minucie Miedź odzyskała prowadzenie strzałem na 2:1 zmiennika Marcela Mansfelda. Ireneusz Mamrot trafił z wprowadzeniem rezerwowego, a ten skorzystał z podania Ibana Salvadora.

80

Już tylko 10 minut pozostało obu zespołom na rozstrzygnięcie meczu.

78

Kamil Drygas napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

77

Rywalizacja o zdobycie kompletu punktów rozpoczęła się na swój sposób od początku.

75

Gol dla Zagłębia!
Gola z rzutu karnego zdobył KAMIL BILIŃSKI.

Zagłębie doprowadziło do remisu 1:1 w 75. minucie. Sędzia Paweł Horożaniecki przyznał gospodarzom rzut karny i za jego wykonanie zabrał się Kamil Biliński. Najskuteczniejszy spośród zawodników Zagłębia pokonał swoim strzałem Jakuba Mądrzyka.

74

Będzie duża szansa na doprowadzenie do remisu z rzutu karnego!

73

Posypały się napomnienia od sędziego Pawła Horożanieckiego.

72

Maksymilian Rozwandowicz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

71

Interweniowali podopieczni Ireneusza Mamrota po dośrodkowaniu.

70

Krzysztof Drzazga napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

70

Coraz mniej czasu pozostaje gospodarzom, jeżeli liczą na odniesienie pierwszego zwycięstwa pod wodzą trenera Marka Saganowskiego.

68

Michalik opuszcza boisko a pojawia się na nim Hoogenhout.

67

Przygotowana jest już kolejna zmiana personalna.

65

Bębenek opuszcza boisko a pojawia się na nim Uchnast.

65

Valencia opuszcza boisko a pojawia się na nim Caliński.

65

Nie ma już na boisku zdobywcy jak dotąd jedynego gola.

64

Antonik opuszcza boisko a pojawia się na nim Mansfeld.

63

Przerwa w grze spowodowana urazem.

62

Niebawem szkoleniowcy przeprowadzą zmiany personalne w swoich jedenastkach.

60

Godzina walki za zespołami.

59

Zatrzymane podanie prostopadłe.

58

Nie wykorzystali okazji do zdobycia gola piłkarze Miedzianki, a dodatkowo jeden z nich był na spalonym.

57

Wygrana przebitka przez przyjezdnych blisko linii pola karnego Zagłębia Sosnowiec.

56

Krótkie rozegranie zakończone kompletnie niedokładnym strzałem Iwo Kaczmarskiego.

55

Nerwowe, ale ostatecznie dobrze wymierzone podanie do Jakuba Mądrzyka.

54

Nieudane rozegranie Zagłębia Sosnowiec na połowie przeciwnika.

53

Zagłębie musi szukać sposobu na doprowadzenie do remisu.

51

Gola strzelił KAMIL ANTONIK!

Bramka na 1:0 dla legniczan padła w 51. minucie. Liczne błędy Zagłębia w obronie skończyły się zmianą wyniku. Podanie prostopadłe trafiło do rozpędzonego Kamila Antonika, a ten wtargnął w pole karne i znalazł się sam na sam z Mateuszem Kosem. Skrzydłowy Miedzi nie pozwolił sobie na zmarnowanie okazji i pokonał bramkarza płaskim strzałem.

50

Duże nieporozumienie Mateusza Kosa z Williamem Remym.

49

Techniczne i niedoszlifowane uderzenie Ibana Salvadora zza pola karnego.

48

Dominik Sokół nie zdołał oddać uderzenia w kierunku bramki Jakuba Mądrzyka. Wrzucał sekundę wcześniej Hubert Matynia.

47

Od razu po przerwie przewinienie w kole środkowym.

46

Piłkarze powracają z szatni na boisko.
Czekamy na wznowienie meczu.
Bezbramkowe 45 minut na stadionie Zagłębia Sosnowiec. Od czasu do czasu robiło się ciekawie, ale nie było też tak, że kibice podnosili się raz po raz z miejsc.

45+1

45

Doliczona minuta.

44

Czy będzie doliczony czas?

43

Ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania.

42

Nieudana próba wykonania dośrodkowania z lewego skrzydła. Piłka przeleciała ponad głowami zawodników w szesnastce Zagłębia Sosnowiec.

40

Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia regulaminowego czasu w pierwszej połowie.

39

Kamil Antonik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na połowie przeciwnika.

38

Mateusz Kos interweniował po raz drugi. Bramkarz Zagłębia Sosnowiec uratował siebie oraz kompanów z pola! Poradził sobie z płaskim uderzeniem w sytuacji sam na sam.

37

Momentami bardzo leniwe klepanie piłki.

35

William Remy miał pretensje do innych zawodników Zagłębia Sosnowiec o brak ruchu w momencie wprowadzania piłki do grania wrzutem z autu.

34

Ponownie niebezpieczna akcja z wykorzystaniem Kamila Bębenka.

34

Rozegranie z wykorzystaniem Ibana Salvadora.

33

Przewinienie Damiana Michalika na Dominiku Sokole.

32

Ciekawa akcja indywidualna Kamila Bębenka zakończona strzałem w kierunku dalszego narożnika w bramce Jakuba Mądrzyka. Nieznaczne pudło!

30

Dwa kwadranse meczu za drużynami.

30

Sebastian Bonecki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

29

Efektowna próba zaatakowania z wykorzystaniem Kamila Bilińskiego.

28

Kibice starają się dodać otuchy zawodnikom obu zespołów.

27

Interweniowała Miedź Legnica i nie pozwoliła Kamilowi Bilińskiemu na oddanie uderzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Huberta Matyni.

25

Nieudane przyspieszenie Miedzi Legnica na prawej stronie boiska.

23

Pierwsza połowa meczu za półmetkiem.

22

Przewinienie w centrum boiska i sędzia Paweł Horożaniecki miał do porozmawiania z Joelem Valencią.

21

W konfrontacji Kamila Bębenka z Nemanją Mijuskoviciem przewinienie skrzydłowego Zagłębia Sosnowiec.

20

Dla odmiany od rzutu rożnego drużyna z województwa dolnośląskiego.

19

Jeszcze korner, za którego wykonanie zabrał się Hubert Matynia.

18

Poradzili sobie piłkarze z województwa dolnośląskiego z głębokim dośrodkowaniem z rzutu wolnego.

17

Spokojniejsze rozegranie podopiecznych Marka Saganowskiego.

16

Druga, niebezpieczna akcja Miedzi Legnica. Piłka w okolicę linii pola karnego do Krzysztofa Drzazgi, którego płaskie uderzenie stanowiło egzamin dla Mateusza Kosa.

15

Bezbramkowy kwadrans spotkania za pierwszoligowcami.

14

Wznowienie od bramki przyznane Mateuszowi Kosowi.

13

W ostatnim momencie Jakub Mądrzyk poradził sobie z powstrzymaniem podania Dominika Sokoła w kierunku Sebastiana Boneckiego.

13

Bezpańska piłka została oddana sosnowiczanom.

12

Akcja za akcje, nie zarysowała się zdecydowana przewaga ani gospodarzy, ani gości.

10

Po rzucie rożnym co prawda było uderzenie, jednak niedokładne.

9

Odważniej gospodarze, co poskutkowało wywalczeniem rzutu rożnego.

8

Ładna akcja z wykorzystaniem lewego skrzydła zakończona strzałem. Niewiele dokładności zabrakło Kamilowi Antonikowi do wpakowania piłki w okienko bramki Mateusza Kosa.

7

Do kontrataku Miedzi Legnica poderwał się Jurich Carolina, jednak połapali się w tym gospodarze.

6

Zagłębie Sosnowiec wyszło na boisko w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach oraz białych getrach. Z kolei Miedź Legnica na niebiesko z białymi elementami.

5

Wznowienie wrzutem z autu przyznane gościom.

3

Próba przyspieszenia ataku podaniem crossowym, jednak faulował zawodnik atakujący.

2

Pora na pierwsze, ofensywne przyspieszenia w meczu.

1

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Sosnowcu. Zagłębie zmierzy się w nim z Miedzią Legnica. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 15.
Cześć! Mecz startuje o 15:00.

1:2

finał (0:0)

Gole: 75. Biliński (kar.) – 51. Antonik, 83. Mansfeld

Kartki:   30. Bonecki (SOS), 72. Rozwandowicz (SOS), 90. Jończy (SOS), 90+5. Sokół (SOS) – 39. Antonik (MLE), 70. Drzazga (MLE), 78. Drygas (MLE)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
Strzały celne: 2:6. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 7:5. Spalone: 2:2. Foule: 11:18.

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Lipka (88. Szostek), Remy (88. Troć), Jończy, Matynia, Bonecki, Rozwandowicz, Bębenek (65. Uchnast), Valencia (65. Caliński), Sokół, Biliński (88. Poliarus).

Zmiany: Szewczenko – Suchockyj, Poliarus, Ziemann, Szostek, Wrzesiński, Uchnast, Troć, Caliński.

Trener: Marek Saganowski

Miedź Legnica: Mądrzyk – Kostka, Mijusković, Niewulis, Carolina, Kaczmarski, Drygas (88. Aguado), Michalik (68. Hoogenhout), Salvador (88. Lehaire), Antonik (64. Mansfeld), Drzazga.

Zmiany: Abramowicz – Leończyk, Pierzak, Aguado, Agbor, Józefiak, Lehaire, Hoogenhout, Mansfeld.

Trener: Ireneusz Mamrot

Sędziowie: Paweł Horożaniecki (Żary)