18.05.2024, 15:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Runda 33 • Sebastian

Strzały niecelne: 3:6.
Rzuty rożne: 7:5.
Spalone: 2:2.
Foule: 11:18.
Późno zdobyta przez zmiennika bramka zdecydowała o zwycięstwie 2:1 Miedzi Legnica z Zagłębiem Sosnowiec. Faworyt zdobył komplet punktów do tabeli Fortuna I ligi, choć nie było to proste zadanie.

90+5

90+5

Dominik Sokół napomniany żółtą kartką za ratowanie się faulem po stracie.

90+3

Ostatnie ofensywne przyspieszenia na stadionie Zagłębia Sosnowiec w meczu i w sezonie.

90

Doliczone pięć minut.

90

Dominik Jończy napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

89

Ile minut doliczy sędzia?

88

Zagłębie Sosnowiec dokonuje zmiany:
Lipka opuszcza boisko a pojawia się na nim Szostek.

88

Biliński opuszcza boisko a pojawia się na nim Poliarus.

88

Remy opuszcza boisko a pojawia się na nim Troć.

88

Miedź Legnica dokonuje zmiany:
Drygas opuszcza boisko a pojawia się na nim Aguado.

88

Salvador opuszcza boisko a pojawia się na nim Lehaire.

83

Gol dla Miedzi!
Gola strzelił MARCEL MANSFELD!

W 83. minucie Miedź odzyskała prowadzenie strzałem na 2:1 zmiennika Marcela Mansfelda. Ireneusz Mamrot trafił z wprowadzeniem rezerwowego, a ten skorzystał z podania Ibana Salvadora.

80

Już tylko 10 minut pozostało obu zespołom na rozstrzygnięcie meczu.

78

Kamil Drygas napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

77

Rywalizacja o zdobycie kompletu punktów rozpoczęła się na swój sposób od początku.

75

Gol dla Zagłębia!
Gola z rzutu karnego zdobył KAMIL BILIŃSKI.

Zagłębie doprowadziło do remisu 1:1 w 75. minucie. Sędzia Paweł Horożaniecki przyznał gospodarzom rzut karny i za jego wykonanie zabrał się Kamil Biliński. Najskuteczniejszy spośród zawodników Zagłębia pokonał swoim strzałem Jakuba Mądrzyka.

1:2

finał (0:0)

Gole: 75. Biliński (kar.) – 51. Antonik, 83. Mansfeld

Kartki:   30. Bonecki (SOS), 72. Rozwandowicz (SOS), 90. Jończy (SOS), 90+5. Sokół (SOS) – 39. Antonik (MLE), 70. Drzazga (MLE), 78. Drygas (MLE)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
Strzały celne: 2:6. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 7:5. Spalone: 2:2. Foule: 11:18.

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Lipka (88. Szostek), Remy (88. Troć), Jończy, Matynia, Bonecki, Rozwandowicz, Bębenek (65. Uchnast), Valencia (65. Caliński), Sokół, Biliński (88. Poliarus).

Zmiany: Szewczenko – Suchockyj, Poliarus, Ziemann, Szostek, Wrzesiński, Uchnast, Troć, Caliński.

Trener: Marek Saganowski

Miedź Legnica: Mądrzyk – Kostka, Mijusković, Niewulis, Carolina, Kaczmarski, Drygas (88. Aguado), Michalik (68. Hoogenhout), Salvador (88. Lehaire), Antonik (64. Mansfeld), Drzazga.

Zmiany: Abramowicz – Leończyk, Pierzak, Aguado, Agbor, Józefiak, Lehaire, Hoogenhout, Mansfeld.

Trener: Ireneusz Mamrot

Sędziowie: Paweł Horożaniecki (Żary)