PKO Ekstraklasa

Lechia Gdańsk – Radomiak Radom

1:0

finał (0:0)

14.09.2024, 14:45 • Stadion Energa, Gdańsk • Runda 8 • Piotr Grabowski (@@19pjotr93)

Koniec! Wygrana gdańszczan po bramce z rzutu karnego, ale to i tak Lechia dziś dominowała! (16:58:50)

90+4

90+2

Żółtą kartką upomniany Bruno Jordão (Radomiak Radom).

90

Arbiter dorzuca 4 minuty.

89

Radomiak Radom dokonuje zmiany:
Michał Kaput opuszcza boisko a pojawia się na nim Bruno Jordão.

89

Lechia Gdańsk dokonuje zmiany:
Maxim Chlan opuszcza boisko a pojawia się na nim Loup-Diwan Guého.

87

Kapić z rzutu rożnego w pole karne, gdzie jednak Kikolski znów piąstkuje piłkę.

87

W kontrze Maxim Chlan oddaje strzał na bramkę rywala, ale znów na linii bramkowej udanie Kikolski!

86

Centra na głowę Sarmiento, ten oddaje strzał, ale pewnie łapie Weirauch.

85

Grzesik ze skrzydła, ale zblokowany. Będzie korner dla gości.

83

Anton Carenko opuszcza boisko a pojawia się na nim Tomasz Neugebauer.

82

Korner dla gdańszczan.

80

João Peglow oddaje strzał na bramkę rywala, ale próba bardzo niecelna.

78

Rafal Wolski opuszcza boisko a pojawia się na nim Jean Franco Sarmiento.

77

Wolski oddaje strzał na bramkę rywala, ale próba w jego wykonaniu okazuje się niecelna.

75

Kolejny korner dla Lechii, po którym jednak Kikolski piąstkuje piłkę poza pole karne.

73

Jan Grzesik uderza zza pola karnego, ale piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

72

Radomiak próbuje mocniej atakować, ale defensywa Lechii spisuje się bardzo dobrze.

71

Kapić z rzutu rożnego w pole karne, jednak to dośrodkowanie ponownie bardzo nieudane.

70

Kontra gdańszczan, w której Ci mieli przewagę, ale bardzo zła decyzja Sezonienko i nici ze strzału!

69

Zié Ouattara w akcji na skrzydle, ale Mena wraca udanie do defensywy.

68

Bogdan Vjunnyk opuszcza boisko a pojawia się na nim Kacper Sezonienko.

67

Paulo Henrique opuszcza boisko a pojawia się na nim Leândro Rossi Pereira.

65

Maxim Chlan oddaje strzał z pola karnego, ale próba w jego wykonaniu też niecelna.

64

Rifet Kapić w pole karne, ale znów bez zagrożenia.

63

Korner dla zawodników gospodarzy.

61

Radomiak próbuje odpowiedzieć, ale na razie niewiele z tego wynika.

59

59. Camilo MENA - 1:0

59

Gol dla Lechii!
Do piłki ustawionej na 11 metrze podchodzi CAMILO MENA i pewnym strzałem pokonuje bezradnego Kikolskiego!

58

VAR potwierdza decyzję arbitra!

57

Trwa jeszcze analiza VAR.

57

Faulowany w polu karnym rywala Mena, będzie rzut karny dla Lechii!

56

Wrzutka z rzutu wolnego w ple karne, ale po zamieszaniu Weirauch interweniuje.

55

Ivan Želizko fauluje na 30 metrze. Rzut wolny dla radomian.

53

Centra na głowę Henrique, ale próba w jego wykonaniu niecelna.

52

Lechia od początku drugiej połowy mocno naciska!

51

Rifet Kapić w pole karne z rzutu rożnego, ale niewiele z tego wynika.

50

Żółtą kartką upomniany Conrado (Lechia Gdańsk).

50

50.

50

Maxim Chlan wpada ze skrzydła w pole karne i uderza, ale Kikolski do boku!

49

Wolski w pole karne rywala, ale nic z tego nie wynika.

48

Piła centruje w pole karne, gdzie Maxim Chlan uderza głową ale niecelnie!

47

Maxim Chlan w polu karnym dogrywa do Vjuunyka, ale ten nie opanował piłki.

46

Obie drużyny już na murawie.
Pierwsza połowa na remis! Gospodarze mieli nieco więcej z gry w tych pierwszych 45 minutach!

45+2

45+2

45+2.

45+2

Ależ groźnie! Centra w pole karne na 5 metr, gdzie widzimy strzał głową na bramkę Weiraucha, jednak ten zdołał sparować piłkę na słupek!

45+1

Dorzucone dwie minuty.

44

Wrzutka z autu w pole karne, ale to dogranie zdecydowanie za niskie.

44

Aut dla gdańszczan na wysokości pola karnego.

43

Zgranie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, ale Lechia udanie w defensywie.

42

Rzut wolny dla gości z okolic 35 metra.

41

Coraz bliżej końca pierwszej połowy, ale Radomiak przyspieszył w ostatnim czasie!

40

Groźna akcja przyjezdnych na skrzydle! Christos Donis wpada w pole karne i uderza po ziemi, ale Szymon Weirauch broni!

38

Żółtą kartką upomniany Bogdan Vjunnyk (Lechia Gdańsk).

37

Wrzutka przed bramkę, ale Kikolski piąstkuje piłkę poza pole karne!

36

36.

36

Conrado wpada w pole karne i oddaje strzał z ostrego kąta, ale Kikolski broni! Korner!

36

Nic z tego wrzutu w pole karne też nie wynika.

35

Aut dla gości na wysokości pola karnego.

34

Tempo tego pojedynku wyjątkowo spokojne.

32

Camilo Mena z pola karnego przewrotką, ale próba w jego wykonaniu bardzo nieudana.

31

Po raz kolejny niewiele wynika z tego rzutu rożnego.

30

Piła z dystansu, ale jego próba zblokowana. Korner!

29

Żółtą kartką upomniany Dominik Piła (Lechia Gdańsk).

29

Radomiak próbuje zagrozić bramce rywala, ale jak na razie bezskutecznie.

27

Kolejny korner dla gospodarzy, Ivan Želizko centruje, ale nic z tego.

26

Centra na głowę Polany, który uderza, ale wprost w dobrze ustawionego Kikolskiego.

25

Jeszcze korner dla gospodarzy, ale nic z tego nie wynika.

24

Mena z pola karnego uderza z ostrego kąta, ale Kikolski przenosi piłkę nad poprzeczką!

22

Lechia z delikatną, optyczną przewagą, ale wciąż niewiele z tego wynika.

21

Siadło nam tempo tego meczu. Naprzemiennie teraz w posiadaniu piłki gracze obu zespołów.

20

Teraz to goście próbują konstruować atak pozycyjny w środkowej części boiska.

19

I niecelne podanie radomian na prawej stronie boiska, rozpoczną gdańszczanie.

18

Po krótkiej przerwie wracamy do gry.

17

João Peglow potrzebuje pomocy medyków.

16

Teraz troszkę więcej spokoju i walki w środkowej części boiska.

15

Akcja radomian na lewej stronie, dośrodkowanie w pole karne, ale zdecydowanie za mocne.

14

Lechia wyraźnie przeważa, Radomiak lekko wycofany do gry w defensywie.

13

13.

13

Mieliśmy otwarcie wyniku! Zgranie w pole karne, gdzie po lekkim zamieszaniu gdańszczanie kierują piłkę do siatki, ale arbiter dostrzega ofsajd!

11

Zgranie w pole karne, ale Radomiak wybija! Po chwili kolejna próba dośrodkowania, ale za niska.

10

Jeszcze korner dla gospodarzy!

10

10.

10

Znakomita okazja dla gospodarzy! Zgranie ze skrzydła po ziemi w pole karne, gdzie na piłkę nabiega Camilo Mena, ale nie trafia w piłkę!

9

Lechia zaczyna przejmować inicjatywę, gospodarze zaczęli wyżej atakować na połowie rywala.

7

Niewiele wynika z tego rzutu wolnego.

6

Będzie rzut wolny dla gospodarzy z okolic 30 metra!

6

Żółtą kartką upomniany João Peglow (Radomiak Radom).

5

Gdańszczanie próbują zaatakować nieco mocniejszym pressingiem na połowie rywala.

4

Cichocki świetnie powstrzymuje akcję rywali! Grę wznowi za chwilę Maciej Kikolski.

3

Zawodnik Radomiaka złapany na ofsajdzie.

3

Jak na razie tempo tego pojedynku jest dość spokojne, zarówno goście jak i gospodarze nie spieszą się z konstruowaniem akcji.

2

Goście spokojnie w ataku pozycyjnym na własnej połowie.

1

Jak na razie sporo spokoju i walki głównie w środkowej części boiska.

1

Od razu dobra okazja Bohdana Viunnyka! Jego strzał broni bramkarz gości.

1

Trwa losowanie stron.
Obie drużyny na murawie.
Wyjściowe składy:

Lechia Gdańsk: Weirauch – Piła, Olsson, Pllana, Conrado – Želizko, Chlan, Kapić, Carenko, Mena – Vjunnyk.
Zmiany: Sarnavskij – Bułeca, Chindriș, Guého, Kałahur, Neugebauer, Sezonienko, Wendt.

Radomiak Radom: Kikolski – Henrique, Cichocki, Rossi, Grzesik – Kaput, Donis, Peglow, R. Wolski, Ouattara – Rocha.
Zmiany: Koptas – Cielemięcki, Jakubik, Jordão, Rossi Pereira, Mammadov, Ramos, Sarmiento.
Cześć! Mecz startuje o 14:45.

1:0

finał (0:0)

Powrót do relacji

Gole: 59. Mena (kar.)

Kartki:   29. Piła (LGD), 38. Vjunnyk (LGD), 50. Conrado (LGD) – 6. Peglow (RAM), 90+2. Jordão (RAM)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
Strzały celne: 8:4. Strzały niecelne: 3:9. Rzuty rożne: 11:2. Spalone: 2:1. Foule: 9:10.

Lechia Gdańsk: Weirauch – Piła, Olsson, Pllana, Conrado – Želizko, Chlan (89. Guého), Kapić, Carenko (83. Neugebauer), Mena – Vjunnyk (68. Sezonienko).
Zmiany: Sarnavskij – Bułeca, Chindriș, Kałahur, Wendt.

Radomiak Radom: Kikolski – Henrique (67. Rossi Pereira), Cichocki, Rossi, Grzesik – Kaput (89. Jordão), Donis, Peglow, R. Wolski (78. Sarmiento), Ouattara – Rocha.
Zmiany: Koptas – Cielemięcki, Jakubik, Mammadov, Ramos.