24.08.2024, 20:15 • Stadion Miejski, Gliwice • 6 • 6. kolejka • Tomek

Strzały niecelne: 4:4.
Rzuty rożne: 3:5.
Spalone: 1:0.
Foule: 13:16. (22:15:21)

Trzy oczka zostają w Gliwicach. Po mało porywającym meczu Piast pokonał 1:0 Zagłębie. Ozdobą tego spotkania był gol niezwykłej urody Damiana Kądziora!

90+7

90+6

Ostatnia szansa dla "Miedziowych"! Grzybek był faulowany na połowie rywala.

90+6

Żółtą kartką upomniany Tihomir Kostadinov (Piast Gliwice).

90+5

Kradną teraz cenne sekundy piłkarze Piasta Gliwice. Delikatnie ponad minuta do końca meczu!

90+3

Żółtą kartką upomniany Patryk Dziczek (Piast Gliwice).

90+3

Piłka spadła w polu karnym pod nogi Sejka! Uderzył jednak prosto w Placha!

90+1

Kontra Piasta. Strzał zza pola karnego Szczepańskiego. Odbija futbolówkę Hładun!

90

Paweł Raczkowski zdecydował się dorzucić sześć minut do podstawowego czasu gry.

90

Trwają huraganowe ataki Zagłębia, ale Plach wciąż z czystym kontem.

89

Po wrzutce Dąbrowskiego główkował Ławniczak, ale nie był to trudny strzał do obrony przez Placha.

88

Faulował na własnej połowie Ameyaw i okazję na wrzutkę w pole karne rywala będzie miało Zagłębie.

87

Żółtą kartką upomniany Mateusz Wdowiak (Zagłębie Lubin).

87

Popracował w defensywie Aleks Ławniczak i wznowi grę od bramki Dominik Hładun.

86

W walce o futbolówkę na połowie przeciwnika faulował Dawid Kurminowski.

85

Mocne wstrzelenie piłki przez Dąbrowskiego. Futbolówka była kierowana do Sejk, który nie zdołał jednak jej sięgnąć.

1:0

finał (1:0)

Powrót do relacji

Gole: 45. Kądzior

Kartki:   41. J. Czerwiński (PIA), 90+3. Dziczek (PIA), 90+6. Kostadinov (PIA) – 15. Mróz (ZAG), 87. Wdowiak (ZAG)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 1:0. Foule: 13:16.

Piast Gliwice: Plach – Pyrka, Huk, J. Czerwiński, Drapiński (29. Mokwa) – Tomasiewicz, Dziczek – Ameyaw, Chrapek (69. Kostadinov), Kądzior – Rosołek (72. Szczepański).
Zmiany: Szymański – Munoz, Leśniak, Krykun, Mucha, Karbowy.

Zagłębie Lubin: Hładun – Grzybek, Ławniczak, Orlikowski, Mata (85. Kopacz) – Makowski (75. Kusztal), Dąbrowski – Pieńko (75. Kurminowski), Mróz (46. Radwański), Wdowiak (67. Szmyt) – Sejk.
Zmiany: Burić – Woźniak, Kłudka.

Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa).