26.07.2024, 20:00 • Stadion Miejski, Kołobrzeg • Runda 2 • Sebastian

Strzały niecelne: 7:12.
Rzuty rożne: 5:10.
Spalone: 0:1.
Foule: 13:15.
Bezbramkowy wieczór w Kołobrzegu. Kotwica zremisowała 0:0 z GKS-em Tychy. Przyjezdni byli groźniejsi, jednak nie znaleźli sposobu na pokonanie ani jednym uderzeniem Marka Kozioła.

90+3

90+2

Ostatnie szanse na rozstrzygnięcie twardego starcia nad morzem.

90

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

89

Rafał Makowski strzelił po zgraniu Jakuba Niewiarowskiego. Dobre uderzenie, ale jeszcze lepsza interwencja Marka Kozioła. Rewelacyjnie interweniuje bramkarz Kotwicy Kołobrzeg w ostatnim fragmencie spotkania!

88

Nieudane oswobodzenie kołobrzeżan i gospodarze jakby pogodzeni z tym, że nie zdobędą gola do końca spotkania.

87

Bartosz Śpiączka napomniany żółtą kartką za ostry atak wślizgiem w nogi przeciwnika.

86

Tomasz Wełna strącił piłkę pod nogi Jakuba Niewiarowskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Od razu niebezpieczne uderzenie, a nawet dwa, jednak Marek Kozioł nie pozwolił sobie na przepuszczenie futbolówki do sieci!

83

GKS Tychy dokonuje zmiany:
Ertlthaler opuszcza boisko a pojawia się na nim Niewiarowski.

82

Podbite rykoszetem dośrodkowanie, ale nie zaskoczyło Marka Kozioła.

81

W ostatnich minutach przebudziła się Kotwica Kołobrzeg, jednak praktycznie nie testuje groźnymi strzałami bramkarza gości.

80

Jakub Tecław posunął brawurowym wślizgiem po murawie i nie pozwolił na uruchomienie mocnym podaniem Marcela Bykowskiego.

79

Niezmiennie bezbramkowo, a na zmianę tego stanu pozostało już mało czasu.

78

Nieudana interwencja Aleksandra Łubika po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Kosakiewicza, jednak bez poważnych konsekwencji. Nie zorganizował się do oddania strzału Jonathan Junior.

77

Ponownie przewinienie Marcina Szpakowskiego, co wyjątkowo irytuje wprowadzonego z ławki rezerwowych podopiecznego Dariusza Banasika.

75

W 75. minucie Michał Kozajda miał szansę na gola dla Kotwicy po wrzutce z rzutu wolnego! Najlepsza sytuacja podbramkowa beniaminka w drugiej połowie.

75

Tobiasz Kubik napomniany żółtą kartką za przewinienie w bocznym sektorze boiska.

72

Chwila oddechu dla kołobrzeżan po przewinieniu niedawno wprowadzonego z ławki rezerwowych Marcina Szpakowskiego na Filipe Oliveirze.

71

Kotwica Kołobrzeg bezproduktywna w ofensywie. GKS Tychy nie dał się zaskoczyć solowym rajdem Marcela Bykowskiego.

70

Sanyang opuszcza boisko a pojawia się na nim Szpakowski.

68

Bartoszowi Śpiączce nie udało się opanować piłki po wstrzeleniu w wykonaniu Mamina Sanyanga.

66

Kotwica Kołobrzeg dokonuje zmiany:
Kreković opuszcza boisko a pojawia się na nim Biegański.

66

Cywiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Kozłowski.

66

Rumin opuszcza boisko a pojawia się na nim Kubik.

65

Z powodu braku przerwy w grze zmiennicy oczekują od dłuższego czasu przy linii bocznej boiska.

64

Kompletnie nieudane dośrodkowanie i wznowienie od bramki zostało przyznane beniaminkowi.

63

Interweniował Michał Kozajda w komitywie z Markiem Koziołem. Piłka znalazła się w rękawicach bramkarza Kotwicy Kołobrzeg.

62

Nieudana akcja indywidualna Daniela Rumina i wznowienie od bramki zostało przyznane gospodarzom.

61

Przerwa w grze na opatrzenie poszkodowanego zawodnika przyjezdnych.

60

Jonathan Junior napomniany żółtą kartką za uderzenie łokciem w twarz Marko Dijakovicia.

58

Uderzenie Daniela Rumina było jeszcze gorsze niż kilka minut wcześniej Wiktora Żytka.

57

Kotwica Kołobrzeg ma od kilku minut problem z dostarczeniem piłki ustawionemu na desancie Jonathanowi Juniorowi.

56

Uciekła piłka zawodnikom w białych strojach poza boisko po niedopieszczonym podaniu Jakuba Tecława w kierunku Daniela Rumina.

55

Podanie przed pole karne do Wiktora Żytka, którego uderzenie pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

53

Było napomnienie żółtym kartonikiem dla krewkiego na ławce Dariusza Banasika.

52

Połowicznie udana interwencja Cezarego Polaka, ponieważ GKS Tychy miał jeszcze możliwość zagrożenia z rzutu rożnego. Po krótkim rozegraniu kornera wyraźnie niedokładne uderzenie.

51

W 51. minucie Jakub Budnicki znalazł się na dalszym słupku i oddał dobre uderzenie głową do bramki Kotwicy Kołobrzeg. Nie było gola z powodu spalonego.

49

Nieudana próba rozpędzenia ataku na prawej stronie boiska po wrzucie z autu Łukasza Kosakiewicza.

48

Wyszli wyżej podopieczni Dariusza Banasika i wypchnęli zespół znad morza z okolicy ich pola karnego.

47

Kotwica Kołobrzeg próbuje odważniej wymieniać podania na połowie przeciwnika.

46

Nedić opuszcza boisko a pojawia się na nim Błachewicz.

46

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
Pierwsza połowa nie była napakowana stuprocentowymi sytuacjami podbramkowymi. Na ostatnim etapie wielu ataków zawodnikom brakowało dobrego strzału oraz podania. Tym samym po 45 minutach walki było bezbramkowo.

45+1

45

Doliczona minuta.

44

Nieudane rozegranie i futbolówka uciekła zawodnikom z Tychów poza boisko.

43

Ostatnie minuty w pierwszej połowie spotkania.

42

Brawurowe piąstkowanie Marka Kozioła i była szansa gospodarzy na przeprowadzenie kontrataku. Ostatecznie jednak faul na Marcelu Bykowskim.

41

Zablokowane uderzenie z dystansu Nemanji Nedicia i GKS Tychy musiał zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

40

Podanie Marcela Bykowskiego do Jonathana Juniora, a akcja została zakończona strzałem Brazylijczyka. Najskuteczniejszy zawodnik Kotwicy Kołobrzeg utrudnił sobie zadanie i ostatecznie po rykoszecie korner.

39

Mało czasu pozostaje obu zespołom na otwarcie wyniku w pierwszej połowie spotkania.

38

Leon Kreković zabrał piłkę Maminowi Sanyangowi, a następnie wykonał dośrodkowanie. W ostatnim momencie interweniował obrońca i nie pozwolił na oddanie strzału Marcelowi Bykowskiemu. Jeszcze poprawka Michała Cywińskiego, ale niedokładna.

36

Nieudane dośrodkowanie w wykonaniu Wiktora Żytka.

35

Na pewno kibice mogli liczyć na większą liczbę sytuacji podbramkowych. Szczególnie beniaminek ma problem z przeprowadzaniem groźnych akcji.

34

GKS Tychy w rozegraniu futbolówki na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

33

Po niebezpiecznym dośrodkowaniu świetnie interweniował Marek Kozioł i nie pozwolił na oddanie strzału Bartoszowi Śpiączce.

32

Nieudane rozegranie rzutu rożnego przez gospodarze, a stały fragment gry ambitnie wywalczył Jonathan Junior.

30

Dwa bezbramkowe kwadranse meczu za zespołami.

29

Podanie do Zvonimira Petrovicia, którego uderzenie zza pola karnego jest kolejnym niecelnym w meczu. Na razie tylko jedna celna próba.

28

Rozegrali piłkę kołobrzeżanie, ale nie zdobyli przestrzeni.

27

Łukasz Kosakiewicz wskoczył przed Daniela Rumina i sprowokował przeciwnika do popełnienia przewinienia.

26

Wznowienie od bramki przyznane Markowi Koziołowi po głębokim dośrodkowaniu.

25

Po dośrodkowaniu interweniował Tomasz Wełna i nie pozwolił przyjezdnym na zakończenie ataku strzałem.

24

Nemanja Nedić nie zaskoczył Marka Kozioła swoim zagraniem po dośrodkowaniu Wiktora Żytka.

23

Dużo akcji pierwszoligowca z województwa śląskiego kończy się dośrodkowaniami.

21

Przewinienie Michała Cywińskiego wewnątrz pola karnego przeciwnika.

20

Próba oddania strzału przez Jakuba Tecława po dośrodkowaniu Marko Dijakovicia.

19

Jakub Tecław napomniany żółtą kartką za przewinienie na Marcelu Bykowskim.

17

Natychmiast jeszcze lepsza szansa na gola GKS-u Tychy. Słupek! Daniel Rumin opanował piłkę wewnątrz pola karnego, która poszybowała ponad Michałem Kozajdą, po podaniu Wiktora Żytka. Była świetna szansa do pokonania Marka Kozioła, jednak zabrakło odrobiny dokładności.

16

Efektowna akcja indywidualna Leona Krekovicia. Chorwat długo szukał przestrzeni do oddania uderzenia. Znalazł, ale nie przymierzył czysto w bramkę przeciwnika. Po rykoszecie jest korner.

15

Bezbramkowy kwadrans meczu z delikatnym wskazaniem na bardziej doświadczonego pierwszoligowca.

14

Nieudane podanie Marcela Bykowskiego w kierunku centralnie ustawionego Michała Cywińskiego.

13

Wrzutka z rzutu do nieupilnowanego Bartosza Śpiączki, a ten oddał uderzenie głową ponad poprzeczką w bramce Marka Kozioła.

12

GKS Tychy ma dużo stałych fragmentów gry na połowie przeciwnika.

10

Ponownie Marko Dijaković zabrał się za wykonanie rzutu rożnego. Tym razem dobra wrzutka do ustawionego przed polem karnym Tomasza Makowskiego, jednak sędzia Sylwester Rasmus gwizdnął przewinienie innego z tyszan.

9

Po głębokim podaniu piłka uciekła gospodarzom pod nogi bramkarza przeciwnika.

8

Ponownie przyblokowane dośrodkowanie Łukasza Kosakiewicza.

7

Michał Cywiński zabrał się za wykonanie rzutu wolnego znacznie od bramki tyszan. Uderzenie pomocnika Kotwicy Kołobrzeg nie było dokładne.

6

Po interwencji Michała Kozajdy goście mogli zagrozić z rzutu rożnego. Nie popisał się jednak swoim dośrodkowaniem Marko Dijaković.

5

Kotwica Kołobrzeg podeszła wysokim pressingiem i utrudniła Aleksandrowi Łubikowi zainicjowanie ataku przyjezdnych.

3

Gospodarze z trudem, ale poradzili sobie z atakiem indywidualnym sprowadzonego latem Mamina Sanyanga.

2

Podanie prostopadłe Jonathana Juniora do Łukasza Kosakiewicza, a temu drugiemu zabrakło sposobu na kontynuowanie ataku.

1

Na boisku pojawili się również Adam Dzik, legendarny prezes, oraz Maciej Mateńko, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.
Piłkarze wyszli z szatni na boisko.
Zakończyła się rozgrzewka na stadionie w Kołobrzegu. Niebawem rozpoczęcie spotkania przez sędziego Sylwestra Rasmusa.
Zapraszamy na relację na żywo z meczu Betclic I ligi w Kołobrzegu. Kotwica zmierzy się w nim z GKS-em Tychy. Początek rywalizacji w piątek o godzinie 20.
Cześć! Mecz startuje o 20:00.

0:0

finał (0:0)

Powrót do relacji

Kartki:   60. Jonathan (KTW) – 19. Tecław (GKT), 75. Kubik (GKT), 87. Śpiączka (GKT)

Posiadanie piłki: 37 % : 63 %.
Strzały celne: 0:5. Strzały niecelne: 7:12. Rzuty rożne: 5:10. Spalone: 0:1. Foule: 13:15.

Kotwica Kołobrzeg: Kozioł – Kosakiewicz, Kozajda, Wełna, Polak – Oliveira – Kreković (66. Biegański), Petrović, Cywiński (66. Kozłowski), Bykowski – Jonathan.

Zmiany: Krzepisz – Kort, Kozłowski, Madembo, Ziętek, Dampc, Witasik, Biegański, Trojnarski.

Trener: Ryszard Tarasiewicz

GKS Tychy: Łubik – Tecław, Nedić (46. Błachewicz), Budnicki, Dijaković – Makowski, Żytek, Ertlthaler (83. Niewiarowski) – Rumin (66. Kubik), Śpiączka, Sanyang (70. Szpakowski).

Zmiany: Górski – Kurtaran, Niewiarowski, Szpakowski, Błachewicz, Bieroński, Dziuba, Połap, Kubik.

Trener: Dariusz Banasik

Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń)