19.05.2024, 15:00 • Grodzisk Wielkopolski • Runda 33 • Tomek

Strzały niecelne: 7:4.
Rzuty rożne: 2:6.
Spalone: 2:0.
Foule: 15:9. (17:03:41)

Trzy oczka jadą do Warszawy! Legia pokonała 1:0 Wartę i jest już naprawdę o kroczek od zapewnienia sobie gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie! "Zieloni" z kolei będą musieli drżeć o utrzymanie do ostatniej kolejki!

90+6

90+5

Sama końcówka meczu. Josue wywalczył jeszcze rzut rożny dla swojego zespołu.

90+4

Tomasz Musiał pewnie doliczy jeszcze minutę, ponieważ wcześniej długo na murawie leżał Eppel.

90+3

A jednak. Bezpośredni strzał Kajetana Szmyta, ale pomylił się w tej sytuacji pomocnik Warty.

90+2

Do wejścia w pole karne rywala szykuje się Adrian Lis. Stawiają wszystko na jedną kartę gospodarze!

90+1

Ziółkowski faulował na własnej połowie Eppela. Jedna z ostatnich szans dla "Zielonych".

90

Tomasz Musiał zdecydował się dorzucić cztery minuty do podstawowego czasu gry.

90

Próbował jeszcze strzału z szesnastego metra Zyba, ale piłka została zablokowana przez Stavropoulosa.

89

Faulowany w okolicach linii środkowej boiska był Paweł Wszołek.

88

Żółtą kartką upomniany Dario Vizinger (Warta Poznań).

88

Widać, że Blaz Kramer wraca po kontuzji. To nie jest dobry mecz napastnika Legii.

86

Ryzykowna interwencja w defensywie Stavropoulosa. Legia wznowi grę od kornera.

85

Dobrze wyprowadził akcję Legii Zyba, który uruchomił Kramera. Napastnik gości zdecydował się na strzał z dwudziestego metra, ale fatalnie uderzył.

84

Efektowny rajd Szmyta! Piłkę po strzale pomocnika Warty zablokował Ziółkowski!

83

Zbliżamy się do końca spotkania. Wieje nudą w ostatnich minutach meczu.

82

Legia Warszawa dokonuje zmiany:
Marc Gual opuszcza boisko a pojawia się na nim Blaž Kramer.

0:1

finał (0:1)

Gole: 26. Pankov

Kartki:   88. Vizinger (WAR)

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
Strzały celne: 0:4. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 2:6. Spalone: 2:0. Foule: 15:9.

Warta Poznań: Lis – Bartkowski (74. Vizinger), Szymonowicz (50. Stavrópoulos), Kiełb (80. Rychlik) – Borowski (80. Przybyłko), Kupczak, Kopczyński (74. Paszkowski), Matuszewski – Mariz Luís, Szmyt – Eppel.
Zmiany: Grobelny – Tonder, Savić.

Legia Warszawa: Tobiasz – Pankov, Kapuadi, Ziółkowski – Wszołek, Çelhaka (57. Zyba), Elitim, Ribeiro – Gual (82. Kramer), Josue – Rosołek.
Zmiany: Hładun – G. Dias, Morishita, Rejczyk, W. Urbański.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków).