17.05.2024, 18:00 • Stadion MOSiR, Mielec • Runda 33 • Sebastian

Strzały niecelne: 6:14.
Rzuty rożne: 5:7.
Spalone: 2:0.
Foule: 8:11.
Nie było pasjonującego widowiska na stadionie Stali Mielec. Remis zespołu z Podkarpacia z Pogonią Szczecin. Po przerwie już pięć strzałów celnych, więc był progres, jednak pozostało 0:0.

90+6

90+4

Pora kończyć.

90+3

Żółtą kartkę otrzymał Danijel Loncar za ostre przewinienie.

90

Stal Mielec dokonuje zmiany:
Ilja Szkurin opuszcza boisko a pojawia się na nim Łukasz Wolsztyński.

90

Doliczone pięć minut.

90

90. Efthymis Koulouris spudłował strzałem!

90

Sytuacyjne uderzenie Efthymisa Koulourisa nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Mateusza Kochalskiego.

89

Ile doliczy Szymon Marciniak?

88

I tak się turla ta piłka przez prawie 90 minut.

87

Interweniowali piłkarze Pogoni Szczecin, po czym próbowali przeprowadzić kontratak z wykorzystaniem Wahana Biczachczjana.

87

W ostatnim momencie wybronili się szczecinianie wobec kolejnego ataku Ilji Szkurina.

85

Pozostało zaledwie pięć minut regulaminowego czasu i ewentualnie doliczony czas przez Szymona Marciniaka.

84

Pogoń Szczecin dokonuje zmiany:
Adrian Przyborek opuszcza boisko a pojawia się na nim Patryk Paryzek.

83

Żółtą kartkę otrzymał Ilja Szkurin za ostre przewinienie.

81

Maciej Domański opuszcza boisko a pojawia się na nim Mateusz Stępień.

79

79. Benedikt Zech nie pokonał bramkarza!

79

Benedikt Zech włączył się do ataku Pogoni Szczecin, co zaskoczyło obrońców Stal Mielec. Świetna szansa na gola Austriaka, po podaniu Leonardo Borgesa, ale nie pokonał Mateusza Kochalskiego!

79

I ponownie w rozegraniu podopieczni Jensa Gustafssona, ale kompletnie nic z tego nie wynika.

78

Rozegranie zawodników w czarnych strojach z błękitnymi elementami.

77

6353 kibiców na trybunach.

75

Pozostał zaledwie kwadrans regulaminowego czasu.

74

Poradzili sobie gospodarze z poskromieniem mocno przypadkowego dośrodkowania Leonardo Borgesa.

73

Gra przerwana z powodu spalonego Wahana Biczachczjana.

71

Interweniował Efthymis Koulouris w konfrontacji jeden na jednego z Kokim Hinokio.

70

70. Groźna akcja Kamila Grosickiego!

70

Uciekła piłka po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego, a niewiele brakowało do oddania strzału z bliska Efthymisowi Koulourisowi!

69

Stal Mielec wymieniła podania, a Pogoń Szczecin schowała się w komplecie na własnej połowie boiska.

67

Marcel Wędrychowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Wahan Biczachczjan.

67

Blokowany w momencie oddania uderzenia był Kamil Grosicki. Interweniował w odpowiednim tempie Matthew Guillaumier.

64

Próba uruchomienia dośrodkowaniem Ilję Szkurina. Zabrakło odrobiny dokładności doświadczonemu Krystianowi Getingerowi.

64

Pogoń Szczecin w wysokim pressingu na posiadających piłkę gospodarzach.

62

Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane szczecinianom.

60

Igor Strzałek opuszcza boisko a pojawia się na nim Koki Hinokio.

60

Godzina meczu za zespołami.

58

58. Kamil Grosicki nie poradził sobie!

58

Kamilowi Grosickiemu zabrakło wykończenia w rajdzie w kierunku bramki Mateusza Kochalskiego!

57

Kacper Smoliński opuszcza boisko a pojawia się na nim Leonardo Borges.

57

Linus Wahlqvist opuszcza boisko a pojawia się na nim Mariusz Malec.

55

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Linusa Wahlqvista.

54

54. Adrian Przyborek nie pokonał bramkarza!

54

W 54. minucie było wyczekiwane uderzenie celne i poradził sobie z nim Mateusz Kochalski!

53

Aż za spokojna wymiana podań proponowana przez podopiecznych Jensa Gustafssona.

52

Nieudane rozegranie z wykorzystaniem Piotra Wlazły.

51

Marcel Wędrychowski utrudnił przeciwnikom wyprowadzenie piłki.

50

Zza pola karnego strzelił Linus Wahlqvist.

48

Po dośrodkowaniu niedokładne uderzenie Efthymisa Koulourisa.

47

Akcja Stali Mielec przerwana z powodu nieodpowiedzialnego spalonego Ilji Szkurina.

46

Szkoleniowcy nie zdecydowali się na wprowadzenie żadnego zawodnika z ławki rezerwowych na boisko w przerwie.

46

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
Bezbramkowe 45 minut i w zasadzie nie ma o czym opowiadać. Zero strzałów celnych. Nadawca nawet nie wybrał akcji meczu.

45

43

43. Alexander Gorgon zablokowany!

43

Niezła akcja, jednak nie zakończyła się skutecznym strzałem Alexandra Gorgona.

42

Valentin Cojocaru interweniował na przedpolu po dośrodkowaniu Alvisa Jaunzemsa.

41

Kompletnie nieudane zagranie Kamila Grosickiego do wysuniętego Efthymisa Koulourisa.

40

Dwa uderzenia z dystansu nie stanowiły ogromnego niebezpieczeństwa dla Pogoni Szczecin.

38

Można krytykować zawodników Pogoni Szczecin, ale Stal Mielec ma jeszcze większy problem z transportowaniem piłki do przodu.

38

Stal Mielec radzi sobie z neutralizowaniem Fredrika Ulvestada blisko linii pola karnego.

36

Krótkie zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i popisał się chwytem Mateusz Kochalski.

35

Konfrontacje w centralnej części boiska. Piłkarze nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się tym razem na użycie gwizdka. Arbiter pozwala pograć zawodnikom.

35

Bez uderzenia po dośrodkowaniu w pole karne przeciwnika.

33

Równie mocne, co i niedokładne uderzenie zza pola karnego Kamila Grosickiego.

32

Ponownie wybronili się gospodarze wobec rajdu Kacpra Smolińskiego.

31

Blokowane dośrodkowanie Kacpra Smolińskiego z lewej strony boiska.

30

Dwa kwadranse meczu za drużynami.

29

Poradzili sobie gospodarze z unieszkodliwieniem dośrodkowania Kamila Grosickiego z rzutu rożnego.

27

Spalony w momencie podania do Marcela Wędrychowskiego.

25

Danijel Loncar poradził sobie w konfrontacji jeden na jednego z Ilją Szkurinem.

24

Goście wrócili do wymieniania podań.

24

24. Kacper Smoliński poskromił Igora Strzałka!

24

Kacper Smoliński w ostatnim momencie nie pozwolił na oddanie strzału w sytuacji sam na sam Igorowi Strzałkowi.

23

Pierwsza połowa meczu za półmetkiem.

22

Przewinienie Piotra Wlazły na Adrianie Przyborku.

20

Interweniował Valentin Cojocaru po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jeszcze kontynuacja ataku przez Stal Mielec i całe zamieszanie zakończyło się niecelnym strzałem Macieja Domańskiego.

18

Także płaskie dośrodkowanie, w kierunku bramki Mateusza Kochalskiego, nie zakończyło się niczym ekscytującym.

17

Płaskie dośrodkowanie przecięło pole bramkowe Pogoni Szczecin.

16

Kompletnie nieudane podanie i jedynym jego adresatem mógł być Valentin Cojocaru.

15

Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem Ilji Szkurina.

14

Dynamiczne wyprowadzenie piłki przez Stal Mielec zakończone zablokowanym strzałem Igora Strzałka.

13

Kompletnie nieudane podanie przez dwie linie. Wzajemne pretensje z udziałem Danijela Loncara.

12

Spokojne rozegranie podopiecznych Jensa Gustafssona.

11

Futbolówka pod nogami nieatakowanego Mateusza Kochalskiego.

10

Stal Mielec gra w białych koszulkach oraz getrach, a do tego w niebieskich spodenkach. Z kolei Pogoń Szczecin na czarno z błękitnymi elementami na strojach.

9

Przewinienie zawodnika z Mielca na wysokości koła środkowego.

8

Poradził sobie Bert Esselink w poskromieniem premierowego rajdu Kamila Grosickiego.

7

Na początku meczu aktywniejsza w ofensywie jest drużyna z Podkarpacia.

6

Spokojne rozegranie Stali Mielec.

6

Krystian Getinger dokonał przemeblowania okolicy narożnika boiska przed dośrodkowaniem z kornera.

5

Benedikt Zech interweniował wślizgiem w konfrontacji z Ilją Szkurinem.

3

Przez moment zanosiło się na duże zagrożenie dla Pogoni Szczecin po podaniu prostopadłym Ilji Szkurina w kierunku Matthewa Guillaumiera.

2

Pora na pierwsze ofensywne przyspieszenia w meczu.

1

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu.
Wyjściowe składy:

Stal Mielec: Kochalski – Pingot, Esselink, Matras – Jaunzems, Guillaumier, Wlazło, Getinger (C) – Domański, Strzałek – Szkurin.
Zmiany: Jałocha – Ehmann, Gerstenstein, Hinokio, Wołkowicz, Ferreira Santos, Wolsztyński, Cetnar, M. Stępień.
Trener: Kamil Kiereś

Pogoń Szczecin: Cojocaru – Wahlqvist, Lončar, Zech, Smoliński – Ulvestad – Wędrychowski, Gorgon, Przyborek, Grosicki (C) – Koulouris.
Zmiany: Klebaniuk – Borges, Zahović, Gamboa, Biczachczjan, Lisowski, Malec, Paryzek, Korczakowski.
Trener: Jens Gustafsson

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Mielcu. Stal zmierzy się w nim z Pogonią Szczecin. Pierwszy gwizdek sędziego Szymona Marciniaka w piątek o godzinie 18.
Stal Mielec zremisowała w poprzednim meczu 1:1 z Górnikiem Zabrze. W ten sposób mocno skomplikowała podopiecznym Jana Urbana awans do europejskich pucharów. Jedynego gola dla Stali zdobył już w doliczonych minutach Łukasz Wolsztyński.
Pogoń Szczecin kompletnie zawiodła w poprzednim meczu. Porażka 1:2 z Rakowem Częstochowa doprowadziła do osunięcia się na siódme miejsce w tabeli. Nadchodzące spotkanie na Podkarpaciu będzie ostatnim wyjazdowym Pogoni w sezonie.
Cześć! Mecz startuje o 18:00.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   83. Szkurin (SMI) – 90+3. Lončar (POG)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
Strzały celne: 1:4. Strzały niecelne: 6:14. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 2:0. Foule: 8:11.

Stal Mielec: Kochalski – Pingot, Esselink, Matras – Jaunzems, Guillaumier, Wlazło, Getinger (C) – Domański (81. M. Stępień), Strzałek (60. Hinokio) – Szkurin (90. Wolsztyński).
Zmiany: Jałocha – Ehmann, Gerstenstein, Wołkowicz, Ferreira Santos, Cetnar.

Pogoń Szczecin: Cojocaru – Wahlqvist (57. Malec), Lončar, Zech, Smoliński (57. Borges) – Ulvestad – Wędrychowski (67. Biczachczjan), Gorgon, Przyborek (84. Paryzek), Grosicki (C) – Koulouris.
Zmiany: Klebaniuk – Zahović, Gamboa, Lisowski, Korczakowski.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)