PlusLiga

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn

3:0

finał (25:21, 25:15, 25:19)

11.10.2024, 20:30 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Jastrzębie-Zdrój • 6. kolejka • Adam Ka

Na dziś to już koniec siatkarskich wrażeń. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie z całego serca za razem spędzony czas i wspólne przeżywanie emocji. Zachęcam jednocześnie do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Udanego weekendu i do usłyszenia! (22:05:55)

MVP tego meczu wybrany zostaje siatkarz Jastrzębskiego Węgla – atakujący Łukasz Kaczmarek, który zdobył 18 punktów, z których jedną zagrywką, myląc się także 1 raz w tym elemencie gry, a także notując w ofensywie skuteczność na poziomie 79% przy 15 atakach skończonych z 19 prób. Ponadto Łukasz Kaczmarek dołożył jeszcze 2 skuteczne bloki w całym starciu!

Koniec meczu

25:19

Świetnym obiciem bloku rywali w aut kończy tę akcję, seta i cały mecz argentyński zawodnik Luciano Vicentín. 25:19 w partii trzeciej zwycięzają także gospodarze, a w efekcie cały mecz wygrywają wynikiem 3:0!

24:19

Jeszcze walczą goście, a konkretnie Manuel Armoa w ataku z lewej strony siatki.

24:18

Ze środka Anton Brehme udanie trafia w wolne pole. Będą meczbole dla Jastrzębskiego Węgla!

23:18

Kroczą pewnie ku wygranej w trzech setach tego meczu gospodarze.

22:18

Nieudana zagrywka w wykonaniu Norberta Hubera.

22:17

Łukasz Kaczmarek skutecznie powstrzymuje w grze blokiem atak Manuela Armoa.

21:17

Moritz Karlitzek na prawym skrzydle blokowany w swojej próbie.

20:17

Ofensywna akcja gospodarzy ponownie skończona powodzeniem.

19:17

Drugą przerwę na żądanie w partii trzeciej poprosił Argentyńczyk Juan Manuel Barrial – trener Indykpolu AZS Olsztyn.

19:17

Niemalże kopia poprzedniej akcji i w roli głównej Tomasz Fornal, który skutecznie sobie radzi w ataku.

18:17

Ależ mamy granie w Jastrzębiu-Zdroju w secie trzecim. Odpowiadają gospodarze i na środku z drugiej linii wstrzelił się Tomasz Fornal.

17:17

Co teraz zrobił Manuel Armoa?! Świetna obrona Argentyńczyka i atak z drugiej linii bez bloku rywali kapitalnie umieszczony w wolnej strefie parkietu.

17:16

Teraz w pewnej akcji na prawej stronie boiska Tomasz Fornal w aut obija dłoń Mateusza Janikowskiego.

16:16

Świetnie obija blok jastrzębian leworęczny przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn Mateusz Janikowski w ataku z lewej flanki.

16:15

Blokowany Moritz Karlitzek w akcji ofensywnej granej prawą stroną.

15:15

Z prawego skrzydła Łukasz Kaczmarek trafił celnie po przekątnej i nie do obrony dla rywala.

14:15

Na jednopunktowym prowadzeniu w połowie seta trzeciego olsztynianie.

14:14

Także serwisowy błąd popełnia Anton Brehme.

14:13

Zagrywka nie powiodła się teraz Manuelowi Armoa.

13:13

Świetnie Jankiewicz wystawia piłkę na środek do Jakubiszaka, a ten nie myli się.

13:12

Przez środek twardo jastrzębianie, a konkretnie Anton Brehme.

12:12

Zdobywają swój punkt goście.

12:11

Dobrze na środku siatki czujnością wykazał się Anton Brehme i środkowy Jastrzębskiego Węgla zapunktował.

11:11

Ponownie radzi sobie udanie ze skrzydła Moritz Karlitzek.

11:10

W precyzyjnej próbie z lewego skrzydła trafia Argentyńczyk Luciano Vicentín.

10:10

Po ciasnym skosie na lewej stronie siatki trafia nie do obrony dla rywali Niemiec Moritz Karlitzek.

10:9

Błąd w polu zagrywki popełnia Karol Jankiewicz.

9:9

Norbert Huber blokowany na środku przez Jakuba Majchrzaka.

9:8

Dwa odbicia dostrzegli sędziowie po stronie gospodarzy w tej wymianie.

9:7

Bierze na swoje barki ciężar tej akcji Norbert Huber i równieć celuje udanie ze środka.

8:7

Kolejna udana akcja w ofensywie Indykpolu AZS Olsztyn. Ze środka skutecznie uderza piłkę Jakub Majchrzak.

8:6

Jeszcze jedno oczko dorzucają do swojego dorobku goście.

8:5

Karol Jankiewicz na środek wystawia piłkę do Szymona Jakubiszaka, a ten skutecznie uderza w wolne pole.

8:4

Trener drużyny Indykpolu AZS Olsztyn Argentyńczyk Juan Manuel Barrial bierze pierwszy czas na żądanie w secie trzecim.

8:4

Ponownie Tomasz Fornal w akcji lewym skrzydłem punktuje w boisko.

7:4

Lewa flanka i tam skutecznie radzi sobie w ataku Tomasz Fornal.

6:4

Argentyńczyk Manuel Armoa teraz psuje serwis.

5:4

Wdziera się piłką pomiędzy blok rywali a siatkę Manuel Armoa na lewej stronie.

5:3

Serwisem trafia w wolne pole Argentyńczyk Luciano Vicentín!

4:3

Skutecznie na środku siatki grają w bloku jastrzębianie.

3:3

W aut o dwublok rywali huknął piłkę na prawym skrzydle Łukasz Kaczmarek.

2:3

Teraz już przy próbie kiwnięcia piłki na lewej stronie zatrzymany blokiem Indykpolu AZS Luciano Vicentín.

2:2

Obija udanie z lewego skrzydła w aut blok olsztynian Argentyńczyk Luciano Vicentín.

1:2

Świetnie w pojedynkę na środku siatki Szymon Jakubiszak zatrzymuje blokiem atak Niemca Antona Brehme.

1:1

Z drugiej piłki na lewej flance kończy atak Argentyńczyk Manuel Armoa.

1:0

Z drugiej linii przez środek siatki zaatakował niemalże bez bloku rywali w narożnik boiska Tomasz Fornal.

0:0

Początek 3. seta.

25:15

Partię numer dwa także kończy udanym atakiem Łukasz Kaczmarek. Tym razem obija on w aut dłonie rywali w bloku i 25:15, a więc z dużą przewagą triumfują jastrzębianie w secie drugim i prowadzą już w tej rywalizacji 2:0!

24:15

Argentyński przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Luciano Vicentín kończy skutecznie atak z lewego skrzydła. Mamy piłki setowe dla mistrzów Polski!

23:15

Nieczyste podbicie piłki w obronie przez Luciano Vicentína.

23:14

Po ciasnym skosie przestrzelił w aut z prawego skrzydła Daniel Gąsior.

22:14

Niewielki, ale aut po zagrywce Manuela Armoa.

21:14

W górną część siatki serwuje Arkadiusz Żakieta.

21:13

W aut po prostej z prawego skrzydła w kontrze uderza Manuel Armoa. Niewiele mylił się Argentyńczyk.

20:13

Norbert Huber pewnie kończy akcję na środku siatki.

19:13

Na lewym skrzydle melduje się świeżo wprowadzony do gry argentyński przyjmujący olsztyńskiego Indykpolu AZS Manuel Armoa.

19:12

W aut obite dłonie w bloku Jakuba Majchrzaka na środku siatki przez Niemca Antona Brehme.

18:12

Zerwany z prawej strony atak jednego z siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w aut po skosie.

18:11

Rezerwowy argentyński rozgrywający drużyny Jastrzębskiego Węgla Juan Ignacio Finoli popełnia błąd podwójnego odbicia wysoko przyjętej piłki.

18:10

Na lewym skrzydle ile sił huknął piłkę po prostej w róg pola punktowego Tomasz Fornal.

17:10

W siatkę już teraz Moritz Karlitzek skraca swój serwis.

16:10

W sam rób boiska kieruje punktową zagrywkę Niemiec Karlitzek!

16:9

Sprytnie technicznym atakiem Moritz Karlitzek z lewej strony zmylił jastrzębski blok i przyjmujących.

16:8

Oczko w dorobku jastrzębian.

15:8

Z trudnej piłki nie kończy akcji Moritz Karlitzek.

14:8

Udana kiwka na lewej flance piłki w wolne pole ze strony Karlitzka.

14:7

Jakub Majchrzak również pudłuje serwisem.

13:7

Nieudana zagrywka w wykonaniu Tomasza Fornala.

13:6

Cóż za popisowe zagranie i doskonały atak Łukasza Kaczmarka na lewej stronie.

12:6

Dobrze środkiem grają przyjezdni, gdzie Jakub Majchrzak trafia nie do obrony.

12:5

Drugi czas w partii drugiej bierze argentyński trener olsztyńskiego Indykpolu AZS Juan Manuel Barrial.

12:5

Doskonale w duecie jastrzębianie na lewym skrzydle zatrzymują w ataku Nicolasa Szerszenia.

11:5

Skutecznie na prawej flance Łukasz Kaczmarek obija w aut potrójny blok drużyny przeciwnej.

10:5

W sam środek boiska plasowanym atakiem Tomasz Fornal trafia mijając jeszcze blok rywali.

9:5

Teraz z kolei Brehme nieudanie serwuje.

9:4

Niemiecki środkowy drużyny Jastrzębskiego Węgla Anton Brehme wstrzelił się świetnie w boisko.

8:4

Udanie w aut posyła swój atak, który jeszcze odbił się od bloku rywali na lewej flance Nicolasz Szerszeń.

8:3

W kontrataku jastrzębianie, a konkretnie Tomasz Fornal na lewej stronie siatki.

7:3

Plasowany serwis Moritza Karlitzka zatrzymuje się na siatce.

6:3

Po przerwie w siatkę posyła swoją zagrywkę Kaczmarek.

6:2

Szybko o pierwszy czas w secie drugim poprosił argentyński szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn Juan Manuel Barrial.

6:2

Rozbija mocnym serwisem Łukasz Kaczmarek w przyjęciu dłonie Moritza Karlitzka!

5:2

Także w aut huknął serwisem Daniel Gąsior.

4:2

Zepsuta zagrywka na koncie Norberta Hubera.

4:1

Podwójne odbicie piłki przez rozgrywającego olsztyńskiego Indykpolu AZS Karola Jankiewicza w sytuacji, gdzie chciał ratować akcję ten oto zawodnik.

3:1

Na prawej stronie siatki Łukasz Kaczmarek uderza piłkę nie do obrony.

2:1

Daniel Gąsior z prawego skrzydła kończy od razu akcję w ofensywie.

2:0

Teraz z kolei Luciano Vicentín obija pojedynczy blok Daniela Gąsiora w aut na lewej flance.

1:0

Czystym ciosem na lewym skrzydle zaczyna granie w partii drugiej Argentyńczyk Luciano Vicentín.

0:0

2. set rozpoczęty.

25:21

Kontratak mistrzów Polski skuteczny, a konkretnie wykończony udanie przez Łukasza Kaczmarka na prawej flance. Mamy 25:21 w partii pierwszej dla Jastrzębskiego Węgla i prowadzenie gospodarzy wynikiem 1:0!

24:21

Sprytnie palcami nad blokiem kieruje piłkę w trudnej piłce na środku Luciano Vicentín i Argentyńczyk punktuje na wagę piłki setowej dla gospodarzy!

23:21

Argentyński trener Indykpolu AZS Olsztyn Juan Manuel Barrial wykorzystuje drugą przerwę na żądanie w końcówce seta pierwszego.

23:21

Ale ponownie środkiem grana akcja przez gospodarzy i Huber nie zostaje dłużny wobec Majchrzaka obijając w aut jego dłonie.

22:21

Jakub Majchrzak po stronie gości uderza w aut wykorzystując palce w bloku Norberta Hubera.

22:20

Przez środek gra piłką Toniutti a tam Huber celnie huknął.

21:20

Oczko na koncie przyjezdnych z Olsztyna.

21:19

Benjamin Toniutti i Anton Brehme blokują uderzenie Nicolasa Szerszenia w duecie na prawej flance.

20:19

Również o pierwszy czas poprosił w secie pierwszym i całym starciu argentyński trener Jastrzębskiego Węgla Marcelo Méndez.

20:19

Zatrzymany przez potrójny blok zespołu gości na prawym skrzydle w ataku Łukasz Kaczmarek.

20:18

Odważnie natomiast teraz w ataku i co najważniejsze celnie grają olsztynianie.

20:17

Skuteczna akcja w wykonaniu gospodarzy.

19:17

Moritz Karlitzek teraz odpowiada uderzeniem z lewej strony siatki w wolną strefę boiska.

19:16

Prawa flanka i po prostej przedziera się w wolne pole Łukasz Kaczmarek.

18:16

Autowy atak na prawej flance jednego z siatkarzy Jastrzębskiego Węgla.

18:15

Argentyńczyk Juan Manuel Barrial – trener Indykpolu AZS Olsztyn prosi o pierwszy timeout w secie pierwszym, jak i całym spotkaniu.

18:15

Zablokowany przez rywali na lewej flance szczelnym blokiem Niemiec Moritz Karlitzek w akcji ofensywnej.

17:15

Rozbici przyjezdni w obronie po tym jak na lewej flance Argentyńczyk Luciano Vicentín trafił celnie po prostej.

16:15

W siatkę kieruje serwis przed momentem Tomasz Fornal.

16:14

Świetna odpowiedź w ataku Kaczmarka, który na lewej flance zrobił co chciał z tą piłką.

15:14

Na kontrze z prawego skrzydła Daniel Gąsior udanie obija podwójny blok drużyny przeciwnej w aut.

15:13

Błąd ustawienia w zespole z Olsztyna.

14:13

I kolejny raz Fornal w doskonałym stylu zabawił się plasowanym uderzeniem z blokiem rywali.

13:13

Doskonale teraz już atakuje piłkę po bardzo ciasnym skosie w boisko Tomasz Fornal na lewym skrzydle.

12:13

Udany atak Tomasza Fornala, ale wpada w siatkę przyjmujący Jastrzębskiego Węgla w tej próbie.

12:12

Zmylony blok przeciwnego zespołu przez Kaczmarka, który w ataku na prawej flance zwolnił dłoń i trafił idealnie w wolną strefę na środku boiska.

11:12

Autowy atak nad potrójnym blokiem Indykpolu AZS Olsztyn z lewego skrzydła na koncie Tomasza Fornala.

11:11

Walka punkt za punkt trwa w najlepsze. Skutecznie po prostej huknął w odpowiedzi na lewym skrzydle Karlitzek.

11:10

Szybka wymiana po stronie jastrzębian i kolejny raz nie do obrony posyła tak siłowy po prostej Łukasz Kaczmarek.

10:10

Uruchomiony atakujący olsztyńskiego zespołu na prawej stronie i dobrze trafia Daniel Gąsior.

10:9

W swoim stylu na wysokim zasięgu z prawego skrzydła huknął celnie po prostej Łukasz Kaczmarek.

9:9

Niezbyt udana akcja gospodarzy i blokowany na środku Niemiec Anton Brehme przez Jakuba Majchrzaka. Świetny blok w pojedynkę młodego zawodnika z Olsztyna.

9:8

Czysta siatka na lewej flance i tam Argentyńczyk Luciano Vicentín bez problemu po prostej pocelował w boisko.

8:8

Z szóstej strefy przedziera się w ataku Moritz Karlitzek. Niemiecki przyjmujący olsztyńskiego zespołu skutecznie w tej wymianie.

8:7

Dokłada teraz punktową zagrywkę Tomasz Fornal!

7:7

Szybka przesunięta krótka na środek od Toniuttiego do Hubera i akcja zakończona zdobyczą punktową dla gospodarzy.

6:7

Kapitalnie przyjezdni w duecie Nicolas Szerszeń i Jakub Majchrzak zatrzymują uderzenie po przekątnej Tomasza Fornala na prawej stronie.

6:6

Francuski rozgrywający i kapitan drużyny Jastrzębskiego Węgla Benjamin Toniutti marnuje serwis.

6:5

Mocno zaatakował teraz z sytuacyjnej piłki na lewym skrzydle Nicolas Szerszeń, ale nie trafił w boisko przyjmujący z Olsztyna.

5:5

Ze środka siatki Norbert Huber z sukcesem kończy swoja akcję w ofensywie.

4:5

Goście na prowadzeniu po długiej akcji i kolejnym obiciu bloku rywali w aut w wykonaniu Nicolasa Szerszenia.

4:4

Obija blok przeciwnego zespołu Nicolas Szerszeń w swojej próbie na lewym skrzydle.

4:3

Marrnuje zagrywkę przed momentem Moritz Karlitzek.

3:3

Szymon Jakubiszak pewnie w ataku ze środka siatki trafia w wolne pole.

3:2

Wciska piłkę pomiędzy blok rywali a siatkę Łukasz Kaczmarek plasowanym atakiem na prawej stronie.

2:2

Niemiecki przyjmujący z Olsztyna Mortiz Kartlizek po ciasnym skosie z lewego skrzydła mieści się w skutecznej próbie.

2:1

Teraz z wykorzystaniem trójbloku rywali w ataku z prawego skrzydła Łukasz Kaczmarek, który bezlitośnie obija dłonie olsztynian w aut.

1:1

Ze środka siatki w ataku młody środkowy Indykpolu AZS Olsztyn Jakub Majchrzak obija w aut dłonie Niemca Antona Brehme.

1:0

W siatce ląduje pierwszy serwis Nicolasa Szerszenia.

0:0

Lewa strona boiska w tym meczu należy od początku do drużyny Jastrzębskiego Węgla, ale serwują jako pierwsi goście z Olsztyna.