08.09.2024, 20:45 • Opus Arena, Osijek • Grupa 1. • Sebastian

Strzały niecelne: 14:7.
Rzuty rożne: 8:2.
Spalone: 2:2.
Foule: 7:9.
Reprezentacja Polski poniosła porażkę w mizernym stylu. Konfrontacja w Osijeku zakończyła się wynikiem 0:1. Decydujące okazało się piękne uderzenie z rzutu wolnego Luki Modricia.

90+4

90+2

Chorwacja dokonuje zmiany:
Borna Sosa opuszcza boisko a pojawia się na nim Ivan Perišić.

90+1

Ante Budimir napomniany żółtą kartką za faul na Sebastianie Walukiewiczu.

90

Doliczone trzy minuty.

88

Nie widać huraganowego zrywu podopiecznych Michała Probierza w ostatnich minutach.

86

Polska dokonuje zmiany:
Sebastian Szymański opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Piotrowski.

85

Topornie zrobiło się w ostatnim fragmencie spotkania. Na przebudzenie akcja z wykorzystaniem Antego Budimira i jego uderzenie zostało przyblokowane przez Sebastiana Walukiewicza.

83

Vatreni spokojnie wymieniają podania, a pressing reprezentacji Polski nie robi wielkiego wrażenia na gospodarzach.

82

Jakub Kamiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Przemysław Frankowski.

81

Gospodarze już chyba dali pozwolenie na rozgrywanie piłki Polakom, jednak wymiany podań podopiecznych Michała Probierza pozostawiają dużo do życzenia.

79

Mateo Kovačić opuszcza boisko a pojawia się na nim Mario Pasalić.

78

Mateo Kovacić uruchomił podaniem Antego Budimira, którego uderzenie z kilkunastu metrów zostało zablokowane.

77

Reprezentacja Chorwacji gra na utrzymanie piłki i w ten sposób z minuty na minutę przybliża się do odniesienia zwycięstwa. Andrej Kramarić dostał nawet podanie w pole karne, ale zakończenie przez niego ataku pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

75

Pozostał kwadrans do zakończenia podstawowego czasu.

73

Nieudana próba uruchomienia podaniem kompana przez Nicolę Zalewskiego. W obronie popisał się Bosko Sutalo.

72

Zlatko Dalić zobaczył żółtą kartkę z powodu awanturowania się na ławce.

70

70. Robert Lewandowski strzelił w poprzeczkę!

70

Najlepsza szansa na gola Polski w Osijeku! Robert Lewandowski sprytnie opanował piłkę w polu karnym Chorwacji i wymanewrował defensora. Zabrakło tylko wykończenia, ponieważ kapitan naszego zespołu huknął w poprzeczkę!

69

Igor Matanović opuszcza boisko a pojawia się na nim Ante Budimir.

69

Bruno Petković opuszcza boisko a pojawia się na nim Andrej Kramarić.

68

Bruno Petković napomniany żółtą kartką za przewinienie na Janie Bednarku.

67

W ostatnich minutach Polska w posiadaniu piłki, jednak uderzenie Nicoli Zalewskiego, krótko po przerwie, pozostaje jedynym testem dla Dominika Livakovicia. Przed momentem było niedokładne uderzenie Sebastiana Walukiewicza.

65

Nic nie wynikło tym razem z dośrodkowania z rzutu rożnego Luki Modricia.

64

Borna Sosa dryblował na boku boiska, ale nie przebił się swoim dośrodkowaniem przez Jakuba Kamińskiego. Gospodarze mogli się ucieszyć tylko wywalczeniem rzutu rożnego.

62

Piotr Zieliński opuszcza boisko a pojawia się na nim Bartosz Slisz.

62

Kacper Urbański opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Moder.

62

Mateusz Bogusz opuszcza boisko a pojawia się na nim Karol Świderski.

60

Godzina meczu i nie wygląda to optymistycznie dla zespołu Michała Probierza.

58

Jadą z Polakami gospodarze. Uderzenie za uderzeniem, a Bruno Petković nie pokonał Łukasza Skorupskiego. Korner dla reprezentacji z Bałkanów.

56

Podanie do kompletnie nieobstawionego Igora Matanovicia i jego nieskuteczności Polska zawdzięcza pozostawanie w kontakcie z Chorwacją.

55

55. Igor Matanović przestrzelił z dogodnej pozycji!

55

Chorwacja nie zamierza jednak dopuścić przeciwnika do głosu. Gospodarze pozostali w natarciu, a uderzenie Igora Matanovicia zatrzymało się dopiero na poprzeczce!

54

Polska musi zbierać się do odrabiania strat, nie ma już miejsca na kunktatorstwo.

52

52. Luka Modrić (CRO) - 1:0

52

Gol dla Chorwacji!
Gola strzelił LUKA MODRIĆ!

Chorwacja na prowadzeniu na początku drugiej połowy spotkania. Luka Modrić jest niezastąpiony dla Vatrenich. Pokonał on Łukasza Skorupskiego uderzeniem technicznym w okienko i wymierzył karę za faul Sebastiana Walukiewicza na Bruno Petkoviciu. 1:0!

50

Faul Sebastiana Walukiewicza na Bruno Petkoviciu blisko własnego pola karnego!

49

Ponownie akcja reprezentacji Polski, ale dośrodkowanie Piotra Zielińskiego trafiło do gospodarza.

47

47. Nicola Zalewski strzelił w bramkarza!

47

Minęła nieco ponad minuta po przerwie i jest celne uderzenie na bramkę Chorwacji. Niepewnie interweniował Dominik Livaković po kopnięciu Nicoli Zalewskiego!

46

Petar Sučić opuszcza boisko a pojawia się na nim Luka Sučić.

46

Będzie zmiana w jedenastce gospodarzy.
Niebawem wznowienie meczu po przerwie.
Zobaczymy, czy będziemy mocniej podekscytowani drugą połową spotkania.
Nie była to wiekopomna pierwsza połowa. Groźniejsza Chorwacja, ale Łukasz Skorupski nie musiał dokonywać akrobacji w bramce. Polska bezzębna w ofensywie.

45+1

45

Doliczona minuta.

44

Jan Bednarek napomniany żółtą kartką za przewinienie na Igorze Matanoviciu.

43

Polska zaczęła dłużej utrzymywać się w posiadaniu futbolówki w ostatnich minutach w pierwszej połowie, ale niewiele z tego wynika.

42

Josko Gvardiol nie pozwolił Mateuszowi Boguszowi na oddanie strzału po dośrodkowaniu.

40

Petar Sucić napomniany żółtą kartką za przewinienie na Sebastianie Szymańskim.

39

Duje Caleta-Car interweniował rewelacyjnie wślizgiem i nie pozwolił Sebastianowi Szymańskiemu na oddanie uderzenia po podaniu prostopadłym Piotra Zielińskiego.

38

Pozostało Polakom mało czasu na przeprowadzenie ciekawego ataku w pierwszej połowie spotkania. Twardo bronią gospodarze.

36

Gra przerwana z powodu przewinienia Luki Modricia blisko pola karnego przeciwnika. Chwila na złapanie oddechu po kolejnej fali ataków Vatrenich.

34

34. Igor Matanović strzelił niecelnie!

34

Igor Matanović dostał miękkie podanie z drugiej linii od Luki Modricia. Poradził sobie z utrzymaniem na nogach pod naporem Jana Bednarka i wypracował sobie miejsce do kolejnego uderzenia. Pudło!

33

Nieudane rozegranie z wykorzystaniem Roberta Lewandowskiego.

31

Igor Matanović strzelił po raz czwarty, jednak prosto w dobrze ustawionego Łukasza Skorupskiego.

30

Dwa kwadranse meczu za drużynami i cieszy po tym okresie wyłącznie zero po stronie strat.

28

28. Igor Matanović spudłował strzałem!

28

Igor Matanović oderwał się od obrońców reprezentacji Polski i oddał uderzenie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Trzecia próba i nie udało mu się sprawdzić Łukasza Skorupskiego z powodu pudła.

28

Kombinacja reprezentacji Chorwacji zakończona podaniem Bruno Petkovicia prosto pod nogi Jana Bednarka.

26

Polska, choć wyszła na boisko z kilkoma kreatywnymi zawodnikami, to ma problem z przeprowadzeniem składnego, wielopodaniowego ataku.

24

Vatreni od rzutu rożnego, a odchodzące dośrodkowanie zaproponował Luka Modrić. Jego dośrodkowanie zostało wybite pod nogi Borny Sosy, którego uderzenie było wyraźnie niedokładne.

23

Pierwsza połowa meczu za półmetkiem.

21

21. Luka Modrić strzelił niecelnie!

21

Z kolei Luka Modrić huknął nieznacznie zza linii pola karnego. Piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Łukasza Skorupskiego.

20

Jeszcze nie było w tym meczu ataku reprezentacji Polski zakończonego strzałem, po którym musiałby gimnastykować się Dominik Livaković miedzy słupkami.

18

Jakub Kamiński nie dał się ograć w konfrontacji na boku boiska z Borną Sosą.

17

Przyblokowane uderzenie Mateo Kovacicia i Łukasz Skorupski nie miał problemu z wyłapaniem piłki, która zwolniła.

15

Na zakończenie pierwszego kwadransa spotkania Chorwacji poradzili sobie z zablokowaniem zarówno wrzutki Piotra Zielińskiego z rzutu wolnego, jak również późniejszego uderzenia Jakuba Kamińskiego.

14

Marko Pjaca napomniany żółtą kartką za przewinienie na Nicoli Zalewskim.

13

Sebastian Walukiewicz wymienił podania z Kacprem Urbańskim, co przynajmniej pozwoliło przedostać się z piłką na połowę przeciwnika.

12

Mateusz Bogusz nie przedarł się przez Lukę Modricia, jednak przynajmniej wypracował wznowienie wrzutem z autu w środku pola.

11

Polska ma problem z dłuższym utrzymaniem się w posiadaniu piłki od początku meczu.

10

Po dośrodkowaniu w pole karne reprezentacji Polski interweniował z powodzeniem Sebastian Walukiewicz.

9

Drużyna Zlatko Dalicia pozostaje w posiadaniu futbolówki na połowie przeciwnika.

7

Duje Caleta-Car oddał uderzenie i Łukasz Skorupski miał pierwszą sposobność do interweniowania. Chorwacja na pewno konkretniejsza na początku spotkania.

5

Na razie próby wprowadzenia piłki w pole karne reprezentacji Chorwacji kończą się niepowodzeniami Polaków.

5

Mateo Kovacić ruszył na boku boiska, ale na kontynuowanie rajdu nie pozwolił Nicola Zalewski.

4

Pierwsze uderzenie zdecydowanie ponad poprzeczką w bramce Łukasza Skorupskiego. Tylko ostrzeżenie dla reprezentacji Polski.

2

Mateo Kovacić napomniany żółtą kartką za ratowanie się faulem na Mateuszu Boguszu po stracie piłki.

2

Chorwacja w niebieskich strojach z białymi oraz czerwonymi elementami. Polska klasycznie na biało-czerwono.

1

Kapitanami obu zespołów są doświadczeni Luka Modrić oraz Robert Lewandowski.
Hymn Chorwacji.
Racowisko w sektorze gości. Znak rozpoznawczy kibiców z Polski.
Czas na hymny narodowe. Na początek Mazurek Dąbrowskiego.
Pożegnanie zasłużonego reprezentanta kraju Domagoja Vidy.
Piłkarze pojawili się na murawie.
Piłkarze gotują się już w szatniach i niebawem wyjdą ponownie na boisko.
Trwa rozgrzewka i ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.
Wyjściowe składy:

Chorwacja: Livaković – Sutalo, Caleta-Car, Gvardiol – Kovacić – Pjaca, P. Sucić, Modrić, Petković, Sosa – Matanović.
Zmiany: Labrović, Kotarski – Jakić, Pongracić, Moro, Kramarić, Budimir, Perisić, Mario Pasalić, Baturina, Ivanusec, L. Sucić.
Trener: Zlatko Dalić

Polska: Skorupski – Walukiewicz, Bednarek, Dawidowicz – Kamiński, Urbański, Zieliński, S. Szymański, Zalewski – Bogusz, Lewandowski.
Zmiany: Bułka, Drągowski – Piątkowski, Piotrowski, Moder, Świderski, Kiwior, Puchacz, Slisz, Bereszyński, Frankowski, K. Piątek.
Trener: Michał Probierz

Sędzia: Francois Letexier (Francja).
Nieco ponad godzina dzieli nas od rozpoczęcia drugiego meczu reprezentacji Polski w edycji Ligi Narodów. Podopieczni Michała Probierza zmierzą się na wyjeździe z Chorwatami.
Cześć! Mecz startuje o 20:45.

1:0

finał (0:0)

Powrót do relacji

Gole: 52. Modrić

Kartki:   2. Kovačić (CRO), 14. Pjaca (CRO), 40. P. Sučić (CRO), 68. Petković (CRO), 90+1. Budimir (CRO) – 44. Bednarek (POL)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 14:7. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 2:2. Foule: 7:9.

Chorwacja: Livaković – Šutalo, Ćaleta-Car, Gvardiol – Kovačić (79. Pasalić), Pjaca, Modrić (C), Sosa (90+2. Perišić) – P. Sučić (46. L. Sučić), Matanović (69. Budimir), Petković (69. Kramarić).
Zmiany: Labrović, Kotarski – Jakić, Pongračić, Moro, Baturina, Ivanušec.

Polska: Skorupski – Kamiński (82. Frankowski), Walukiewicz, Bednarek, Dawidowicz, Zalewski – Urbański (62. Moder), Zieliński (62. Slisz), S. Szymański (86. Piotrowski) – Bogusz (62. Świderski), Lewandowski (C).
Zmiany: Bułka, Drągowski – Piątkowski, Kiwior, Puchacz, Bereszyński, Piątek.

Sędziowie: Francois Letexier (Francja)