3:0

finał (1:0)

29.08.2024, 20:00 • Johan Cruijff Arena, Amsterdam • Play-off • Adam Ka

BETFAN: 1.25 6.0 9.6

Piłkarskim mistrzom Polski pozostaje więc rywalizacja w Lidze Konferencji. Na dziś to już koniec piłkarskich wrażeń. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie z całego serca za razem spędzony czas i wspólne przeżywanie emocji. Zachęcam jednocześnie do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę dobrego wieczoru, spokojnej nocy i do następnego! (21:57:07)

90+3

W samej końcówce wywalczony jeszcze korner przez gości z Białegostoku, ale po uderzeniu głową jednego z zawodników Jagiellonii futbolówkę pewnie chwyta Pasveer.

90+1

Niecelna próba uderzenia na bramkę Jagiellonii. Wznawia od linii 5. metra golkiper Maksymilian Stryjek.

90

Sędzia główny z Włoch Maurizio Mariani dolicza do regulaminowego czasu tej rywalizacji trzy minuty.

89

Obok lewego słupka przestrzelił z kilkunastu metrów piłkarz w biało-czerwonym trykocie Bertrand Traoré.

88

Jeszcze chociaż o honorowego gola walczą białostoczanie będąc w posiadaniu futbolówki na połowie Holendrów.

87

Jagiellonia Białystok dokonuje zmiany:
João Moutinho opuszcza boisko a pojawia się na nim Aurélien Nguiamba.

86

W efektowny sposób chciał teraz w polu karnym przyjezdnych zamykać akcję uderzeniem z woleja Akpom, ale jego próba nieudana, bo nie trafia w piłkę zawodnik Ajaxu.

85

Ofensywni piłkarze Ajaxu Amsterdam przekombinowali z wymianą podań blisko bramki Jagiellonii i utracili posiadanie futbolówki w łatwy sposób.

83

Kolejny raz faulu dopuszcza się Baas, czyli defensor Ajaxu Amsterdam.

82

Ajax Amsterdam dokonuje zmiany:
Brian Brobbey opuszcza boisko a pojawia się na nim Chuba Akpom.

81

Kenneth Taylor opuszcza boisko a pojawia się na nim Daniele Rugani.

78

Szybko po rzucie wolnym dla Jagiellonii wraca wszystko do normy i z piłką przy nodze zawodnicy z Amsterdamu.

77

Z dość ostrym faulem na przeciwniku przed momentem Youri Baas.

75

Bertrand Traoré sprzed pola karnego huknął i futbolówka odbiła się od słupka!

74

Devyne Rensch opuszcza boisko a pojawia się na nim Anton Gaaei.

74

Kian Fitz-Jim opuszcza boisko a pojawia się na nim Jorthy Mokio.

72

Ciekawa sytuacja, bo sędzia nie wznowił jeszcze gry od środka boiska, a przejął piłkę i ruszył z nią na bramkę "Jagi" jeden z zawodników Ajaxu. Arbiter każe jednak wrócić do środka pola i na nowo zacząć grę przez białostoczan.

71

71. Brobbey (AJA) - 3:0

71

Gol dla Ajaxu!
Gola strzelił BRIAN BROBBEY!

Znów dobrze i sprawnie przeprowadzony atak Ajaxu Amsterdam, który kończy się celnym uderzeniem. Tym razem z bliskiej odległości swoim strzałem BRIAN BROBBEY wpisuje się na listę strzleców. Gospodarze prowadzą już z Jagiellonią Białystok rezultatem 3:0!

68

Darko Čurlinov opuszcza boisko a pojawia się na nim Oskar Pietuszewski.

68

Kristoffer Hansen opuszcza boisko a pojawia się na nim Miki Villar.

67

Jordan Henderson opuszcza boisko a pojawia się na nim Branco van den Boomen.

65

Kolejna akcja przeprowadzona przez zespół z Amsterdamu, ale po nieustępliwej interwencji Słoweńca Dušana Stojinovicia futbolówka ląduje w rękach Maksymiliana Stryjka.

64

64. Taylor (AJA) - 2:0

64

Gola strzelił KENNETH TAYLOR!

Doskonale wypracowana akcja podaniami Holendrów i z dużą łatwością ekipa Ajaxu Amsterdam przedostaje się w składnej wymianie w pole karne przeciwnika, gdzie otrzymuje świetne podanie KENNETH TAYLOR, który w tej akcji miał za zadanie jedynie wbić piłkę do niemalże pustej już bramki Jagiellonii. Gospodarze prowadzą już w tym starciu 2:0!

63

Wymieniają się ciągle celnymi podaniami powiększając posiadanie piłki zawodnicy Ajaxu na połowie boiska.

61

Sprzed pola karnego kończy akcję gospodarzy strzałem na bramkę rywala Youri Baas, ale próba zawodnika Ajaxu Amsterdam niezbyt udana szybuje nad poprzeczką.

60

Kolejny rzut rożny w tym spotkaniu wywalczony przez holenderską drużynę.

59

Nené opuszcza boisko a pojawia się na nim Jarosław Kubicki.

59

Jesús Imaz opuszcza boisko a pojawia się na nim Lamine Diaby-Fadiga.

57

Groźny ofensywny piłkarz Ajaxu z Burkina Faso Bertrand Traoré w akcji sam na sam z bramkarzem Jagiellonii uderza pod poprzeczkę, ale świetnie interweniuje Maksymilian Stryjek!

56

Faul Taylora na przeciwniku i od rzutu wolnego grają z własnej połowy piłkarze polskiego zespołu.

55

Jeden z ofensywnych graczy Ajaxu Amsterdam z futbolówką wpada w pole karne gości i uderza płasko po ziemi, ale bez problemu radzi sobie z tym strzałem Stryjek.

54

Długo próbowali przyjezdni z Białegostoku rozgrywać swój atak nieopodal pola karnego Ajaxu, ale w końcu sprawy w swoje ręce wziął Kenneth Taylor, który doskoczył do Jesúsa Imaza i wygarnął futbolówkę spod nóg Hiszpana.

53

Mamy chwilowo przerwaną grę. Na murawie pojawili się fizjoterapeuci Ajaxu po tym jak cierpi na placu gry jeden z piłkarzy drużyny gospodarzy.

52

Kolejny raz w tym meczu Portugalczyk Moutinho skutecznie przy linii bocznej boiska wybiciem piłki przerywa dobrze zapowiadający się atak Ajaxu.

50

Po rozegraniu kornera przez Ajax Amsterdam do futbolówki przed "11" przeciwnika dobiega Devyne Rensch i uderza ile sił nad poprzeczką bramki Jagiellonii Białystok.

49

Portugalczyk Moutinho udanie przerywa na wślizgu zagranie w pole karne jednego z rywali i mamy korner dla Holendrów.

48

Od samego początku "Jaga" naciskana przez Ajax w obrębie własnego pola karnego.

47

Próba wyjścia z szybką kontrą Ajaxu, ale ostatni z obrońców Jagiellonii powstrzymuje rozpędzonego Brobbeya.

46

2. połowa rozpoczęta przez mistrzów Polski.

45+1

45

Po stałym fragmencie gry dla polskiej drużyny bez zagrożenia w pobliżu bramki Ajaxu Amsterdam.

44

Faulowany Afimico Pululu i po przewinieniu na zawodniku z Angoli mamy jeszcze rzut wolny dla "Jagi".

43

43. Filt-Jim (AJA) - 1:0

43

Gola strzelił KIAN FITZ-JIM!

Bardzo dobrze po przejęciu piłki na wysokości połowy boiska wychodzą ze składną kontrą piłkarze Ajaxu Amsterdam i Steven Bergwijn po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów z futbolówką przy nodze zagrywa na lewą stronę do KIANA FITZA-JIMA, a ten płaskim uderzeniem po ziemi od prawego słupka pakuje piłkę do bramki Jagiellonii Białystok. Kapituluje Maksymilian Stryjek i Holendrzy prowadzą 1:0!

41

Szczelnie ustawiona blisko własnej bramki ekipa mistrza Polski nie pozwala dalej na zbyt wiele swoim rywalom. Gęsta formacja "Jagi" sprawia, że Ajax ma problemy z przedostaniem się w pole karne białostoczan.

40

Obok słupka bramki Jagiellonii Białystok szybuje futbolówka po strzale i akcji Ajaxu po rozegraniu rzutu rożnego.

38

Kapitalnie w bramce Jagiellonii Białystok Maksymilian Stryjek w sytuacji sam na sam ze Stevenem Bergwijnem wygrywa ten pojedynek!

37

Po sprincie Pululu wywalczony aut dla "Jagi". Po chwili daleki wrzut futbolówki w "11" Ajaxu, gdzie Angolczyk ma piłkę pod nogami, ale w ostatniej chwili wygarnia mu ją jeden z rywali ryzykownym wślizgiem na ziemi.

36

Faul w ofensywie odnotowuje piłkarz z Amsterdamu. Grają od rzutu wolnego białostoczanie.

35

Mający obywatelstwo Macedonii Północnej Darko Čurlinov, czyli pomocnik "Jagi" z ostrym przewinieniem, ale uniknął póki co kary ten piłkarz.

34

Daleko obok słupka przestrzelił w akcji ofensywnej Ajaxu Amsterdam Steven Bergwijn.

32

Konsekwentny jest sędzia z Włoch, który teraz dostrzega przewinienie Anglika Jordana Hendersona i kapitan Ajaxu ogląda żółtą kartkę za przerwanie w kontrze z piłką Portugalczyka Nené.

31

Lewa flanka i dobrze w obronie Portugalczyk João Moutinho przerywa akcję Bertranda Traoré wybijając piłkę na aut poza linię boczną boiska.

30

Kapitan białostockiej Jagiellonii Taras Romanczuk z żółtym kartonikiem na koncie po faulu na rozpędzonym Kianie Fitz-Jimie.

29

Jagiellonia Białystok na wysokości połowy boiska rozegra rzut wolny po faulu jednego z rywali w kontrze przy linii bocznej.

27

Z ostrego kąta w boczną siatkę huknął Bertrand Traoré. Wciąż nieudane próby ataków w wykonaniu Ajaxu.

25

Nieudana próba wrzucenia piłki górą w pole karne "Jagi", gdzie czujnie wybiega z bramki i chwyta to zagranie Stryjek.

24

Wymiana futbolówki przez Holendrów na wysokości połowy boiska. Wciąż próbują swoje posiadanie przekuć na kolejne groźne okazje zawodnicy w biało-czerwonych trykotach.

23

Świetna centra z lewej strony boiska jednego z piłkarzy Ajaxu, a do futbolówki dobiega Brian Brobbey i główkuje, ale tuż obok słupka.

20

Długa piłka grana przez Mateusza Skrzypczaka w pole karne Ajaxu, gdzie pojawił się Portugalczyk Nené, ale nieco za mocno podanie w tym przypadku.

18

Wstrzelenie piłki w okolice 5. metra przez Bertranda Traoré i nikt nie zdołał przeciąć tego zagrania, co sprawia, że z dużym spokojem może interweniować Maksymilian Stryjek.

17

Faul Angolczyka Afimico Pululu na połowie boiska, gdzie zdaniem włoskiego sędziego napastnik Jagiellonii zbyt aktywnie używał łokcia trafiając rywala w ciało.

16

Oddalają zagrożenie defensorzy z Białegostoku we własnej "11" po tym kornerze dla gospodarzy.

15

Z około 20. metrów lewą nogą na bramkę przeciwnika uderza piłkę Kenneth Taylor. Futbolówka ocierając o nogę rywala opuszcza plac gry i mamy korner dla Holendrów.

13

Strzał z dystansu jednego z pomocników Ajaxu szybuje wysoko nad poprzeczką.

12

W ataku ponownie Ajax Amsterdam, który podając piłkę od nogi do nogi próbuje dojść jak najbliżej bramki przyjezdnych.

11

Kian Fitz-Jim w nieprzemyślany sposób zagrywa piłkę w pole karne Jagiellonii i łatwo traci futbolówkę holenderski zawodnik.

10

Kilka minut tego meczu już upłynęło i obraz gry jak na razie przedstawia się tak, że posiadanie futbolówki całkowicie po stronie Ajaxu, który nie pozwala na wiele przyjezdnym z Polski.

8

Znów jesteśmy w pobliżu bramki gości z Białegostoku. W ataku piąta drużyna poprzedniego sezonu holenderskiej Eredivisie, ale na posterunku znów Stryjek, który dziś dostaje szansę między słupkami.

7

Portugalczyk João Moutinho w szeregach przyjezdnych ostro potraktowany przy linii bocznej boiska i mamy rzut wolny dla "Jagi".

5

Centra piłki z prawego skrzydła w pole karne przyjezdnych, gdzie dobrze odnalazł się Holender Steven Bergwijn, ale jego strzał z kilku metrów dobrze blokowany.

4

Dziś Ajax Amsterdam, czyli gospodarze grają w tradycyjnych strojach biało-czerwonych z takimi samymi dodaktami. Z kolei ekipa Jagiellonii Białystok gra w wyjazdowych trykotach w barwach nieco wojskowych z czerwonymi wypełnieniami.

3

Pewna interwencja Maksymiliana Stryjka w bramce Jagiellonii po kolejnym strzale w jej światło.

2

Już od razu do ofensywy przechodzą gospodarze. Pierwsze uderzenie spoza pola karnego blokowanego, ale z piłką przy nodze zawodnicy Ajaxu.

1

Mecz rozpoczęty przez Holendrów.

Wyjściowe składy:

Ajax Amsterdam: Pasveer – Rensch, Šutalo, Baas, Hato – Fitz-Jim, Henderson (C), Taylor – Traoré, Brobbey, Bergwijn.

Zmiany: Gorter, Ramaj – Gaaei, van den Boomen, Rugani, Rasmussen, Mokio, Janse, Akpom, Forbs, Godts, Hlynsson.

Trener: Francesco Farioli.

Jagiellonia Białystok: Stryjek – Sáček, Stojinović, Skrzypczak, Moutinho – Čurlinov, Romanczuk (C), Nené, Hanesn – Imaz, Pululu.

Zmiany: Piekutowski – Olszewski, Diéguez, Haliti, Stypułkowski, Pietuszewski, Kubicki, Listkowski, Villar, Silva, Nguiamba, Diaby-Fadiga.

Trener: Adrian Siemieniec.

Główny: Maurizio Mariani (ITA).
Liniowi: Daniele Bindoni – Alberto Tegoni (ITA).

Gole: 43. Fitz-Jim, 64. Taylor, 71. Brobbey

Kartki:   32. Henderson (AJA) – 30. Romanczuk (JAG)

Strzały celne: 13:0. Strzały niecelne: 9:2. Rzuty rożne: 4:1. Spalone: 1:0. Foule: 16:6.

Ajax Amsterdam: Pasveer – Rensch (74. Gaaei), Šutalo, Baas, Hato – Fitz-Jim (74. Mokio), Henderson (C) (67. van den Boomen), Taylor (81. Rugani) – Traoré, Brobbey (82. Akpom), Bergwijn.

Zmiany: Gorter, Ramaj – Rasmussen, Janse, Forbs, Godts, Hlynsson.

Jagiellonia Białystok: Stryjek – Sáček, Stojinović, Skrzypczak, Moutinho (87. Nguiamba) – Čurlinov (68. Pietuszewski), Romanczuk (C), Nené (59. Kubicki), Hanesn (68. Villar) – Imaz (59. Diaby-Fadiga), Pululu.

Zmiany: Piekutowski – Olszewski, Diéguez, Haliti, Stypułkowski, Listkowski, Silva.

1. mecz: Jagiellonia - Ajax 1:4