19.08.2024, 19:00 • Stadion MOSiR, Mielec • Sebastian

Strzały niecelne: 2:5.
Rzuty rożne: 1:5.
Spalone: 1:4.
Foule: 12:5.
Stal Mielec z dwubramkowym zwycięstwem w meczu z Piastem Gliwice. Zapewnili je Ilja Szkurin oraz Ravve Assayag w ostatnim kwadransie podstawowego czasu.

90+5

90+3

To już ostatnie szanse na poprawienie wyniku przed zakończeniem spotkania.

90+2

Stal Mielec dokonuje zmiany:
Maciej Domański opuszcza boisko a pojawia się na nim Fryderyk Gerbowski.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90

Piast Gliwice dokonuje zmiany:
Michael Ameyaw opuszcza boisko a pojawia się na nim Szczepan Mucha.

88

Ile minut doliczy sędzia?

87

Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

86

Nic nie wskazuje na odrobienie strat przez podopiecznych Aleksandara Vukovicia.

84

84. Ravve ASSAYAG - 2:0

84

Gol dla Stali Mielec!
Gola strzelił RAVVE ASSAYAG!

Żwawy kontratak między rozrzuconymi po boisku zawodnikami Piasta Gliwice. Ostatecznie Ravve Assayag dostał podanie w tempo, uniknął spalonego i pokonał Frantiska Placha swoim strzałem. 2:0 dla Stali Mielec!

83

Z trudem przychodzi gościom odpowiedzenie interesującym atakiem na gola Ilji Szkurina.

82

82. Ilja Szkurin spudłował na koniec rajdu!

82

Ilja Szkurin przełożył sobie piłkę oraz przeciwnika wewnątrz pola karnego, po czym szukał dubletu. Skończyło się jednak spektakularnym pudłem!

81

Ilja Szkurin napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

81

Niewiele już brakuje gospodarzom do odniesienia przełomowego zwycięstwa.

79

79. Ilja SZKURIN - 1:0

79

Gola strzelił ILJA SZKURIN!

Podanie prostopadłe Matthewa Guillaumiera w pole karne apatycznego Piasta Gliwice i Ilja Szkurin nie pozwolił sobie na zmarnowanie drugiej w meczu sytuacji podbramkowej. Napastnik Stali Mielec pokonał płaskim strzałem z ostrego kąta Frantiska Placha!

77

Maciej Domański napomniany żółtą kartką za ostry atak wślizgiem w nogi przeciwnika.

76

4308 kibiców na trybunach.

75

Do zakończenia spotkania w Mielcu pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu.

74

Bardzo niski poziom spotkania.

73

Michał Chrapek opuszcza boisko a pojawia się na nim Miłosz Szczepański.

72

Alvis Jaunzems opuszcza boisko a pojawia się na nim Robert Dadok.

72

Łukasz Wolsztyński opuszcza boisko a pojawia się na nim Ravve Assayag.

70

Pozostaje coraz mniej czasu obu zespołom na przeprowadzenie skutecznego ataku.

68

Brakuje dokładności w dośrodkowaniach proponowanych przez Igora Drapińskiego.

65

Nieudane dośrodkowanie Igora Drapińskiego i piłka nie stanowiła jakiegokolwiek zagrożenia.

64

Piłka uciekła kandydatom na lidera po podaniu prostopadłym.

62

Mateusz Matras napomniany żółtą kartką za przewinienie na Michaelu Ameyawie.

62

Koki Hinokio opuszcza boisko a pojawia się na nim Adrian Bukowski.

62

Krzysztof Wołkowicz opuszcza boisko a pojawia się na nim Krystian Getinger.

61

Jakub Czerwiński poradził sobie w wybiciem futbolówki poza boisko po nogach przeciwnika.

60

Godzina meczu za drużynami.

59

Przewinienie w centrum boiska, a publiczność ma coraz większe zastrzeżenia do Damiana Kosa.

58

Poradził sobie Jakub Mądrzyk z zagraniem Macieja Rosołka.

55

55. Grzegorz Tomasiewicz strzelił za wysoko!

55

Podobna akcja Grzegorza Tomasiewicza do niedawnej Damiana Kądziora. Potężne uderzenie z okolicy linii pola karnego, a futbolówka poleciała po nim nieznacznie ponad poprzeczką!

53

Piłka pod nogami niezmiennie niepokonanego Jakuba Mądrzyka.

53

Wymiana podań w wydaniu podopiecznych Kamila Kieresia.

52

Rozegranie gliwiczan z wykorzystaniem ustawionego wysoko Jakuba Czerwińskiego.

49

49. Damian Kądzior strzelił w bramkarza!

49

Damian Kądzior przechwycił piłkę po niedokładnym wybiciu przeciwnika. Krótki rajd byłego reprezentanta Polski zakończył się płaskim strzałem prosto w Jakuba Mądrzyka!

49

Seria konfrontacji w centrum boiska.

48

W ostatnim momencie wybronili się przyjezdni wobec dośrodkowania Alvisa Jaunzemsa w kierunku Krzysztofa Wołkowicza.

46

Ariel Mosór opuszcza boisko a pojawia się na nim Igor Drapiński.

46

Tihomir Kostadinov opuszcza boisko a pojawia się na nim Damian Kądzior.

46

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
Pierwsza połowa meczu zakończona i była ona sporym rozczarowaniem. Przez prawie całą część spotkania nic nie działo się pod obiema bramkami.

45+1

45

Doliczona minuta.

44

44. Ilja Szkurin strzelił niebezpiecznie!

44

Do 44. minuty trzeba było poczekać na wielką sytuację podbramkową. Ilja Szkurin nie przymierzył po dośrodkowaniu do bramki Frantiska Placha. Jego pierwsze uderzenie odbiło się od słupka, a dobitka od bramkarza!

43

Ostatnie szanse na pokonanie bramkarza przeciwnika jeszcze przed końcowym gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie.

42

Publiczność próbuje jeszcze dodać otuchy zawodnikom w ostatnich minutach w pierwszej połowie spotkania.

40

Już tylko pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

39

Piast Gliwice pograł na boku boiska, ale w zasadzie można powtórzyć po raz dziesiąty, że obu zespołom nie wychodzi stwarzanie sytuacji podbramkowych.

37

Stal Mielec wybrała lewe skrzydło na kolejną próbę przeprowadzenia niebezpiecznego ataku.

36

W przessingu zbyt agresywnie zachował się Koki Hinokio, jednak nie ma indywidualnego napomnienia dla zawodnika z Japonii.

33

Denerwują się piłkarze, kiedy sędzia Damian Kos nie decyduje się na przerwanie grania gwizdkiem.

32

Dwie nieudane próby Kokiego Hinokio, a na początek próbował uruchomić kompana dośrodkowaniem, a następnie pokonać Frantiska Placha strzałem.

30

Pół godziny starcia za zespołami.

29

Arkadiusz Pyrka dośrodkował prosto na nogę Mateusza Matrasa. A była okazja do pokonania uderzeniem Jakuba Mądrzyka.

28

Michał Chrapek dał się złapać w banalnego spalonego. Aleksandar Vuković powinien mieć pretensję do pomocnika.

27

Konfrontacje, których celem jest wykreowanie lepszego zespołu w środkowej części boiska. Piłkarze rywalizują agresywnie o każdy skrawek murawy.

26

Przesadził z agresją przy próbie odebrania piłki Mateusz Matras.

25

Stal Mielec jakby nieco odważniejsza w atakowaniu w ostatnich minutach spotkania.

24

Alvis Jaunzems popracował na prawej stronie boiska, ale nie zaskoczył swoim dośrodkowaniem Frantiska Placha.

23

Pierwsza połowa meczu za półmetkiem.

22

Zdecydowanie brakuje interesujących sytuacji podbramkowych.

20

Nieudana interwencja Jakuba Czerwińskiego.

19

Koki Hinokio wskoczył przed Michaela Ameyawa i nie pozwolił na kontynuowanie natarcia na skrzydle.

18

Przewaga w posiadaniu piłki po stronie podopiecznych Aleksandara Vukovicia.

16

Brakuje zawodnikom transportu piłki do przodu. Szczególnie w ostatnich minutach.

15

Kwadrans spotkania za drużynami.

13

Łukasz Wolsztyński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Patryku Dziczku.

13

Damian Kos zdecydował się na przerwanie rywalizacji po ostrym zderzeniu zawodników blisko koła środkowego.

11

Ponownie kompletnie nieudane zagranie zaproponowane przez Krzysztofa Wołkowicza.

10

Poderwał się do ataku na boku boiska Koki Hinokio. Jego dośrodkowanie zostało z wyczuciem zablokowane.

8

Piast Gliwice wymienił podania i ponownie szukał miejsca na przedostanie się pod bramkę Jakuba Mądrzyka.

7

Jakub Mądrzyk popracował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

6

Interweniowali gospodarze po dośrodkowaniu Grzegorza Tomasiewicza, ale jest jeszcze korner.

5

Blokowane zagrania zawodników Piasta Gliwice po rzucie wolnym.

4

Krzysztof Wołkowicz napomniany żółtą kartką za przerwanie ataku przeciwnika zagraniem ręką.

4

Ponownie interweniowali w obronie gospodarze.

3

Próba uruchomienia atakującego podaniem prostopadłym. Poradzili sobie gospodarze grający w białych koszulkach i getrach, a także niebieskich spodenkach.

2

Z pewnym opóźnieniem Damian Kos rozpoczął konfrontację na stadionie Stali Mielec.

1

Minuta ciszy upamiętniająca Franciszka Smudę.
I piłkarze wychodzą z szatni na boisko.
Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania na stadionie Stali Mielec.
Wyjściowe składy:

Stal Mielec: Mądrzyk – Senger, Esselink, Matras – Jaunzems, Guillaumier, Hinokio, Wołkowicz – Domański (C), Wolsztyński – Szkurin.
Zmiany: Jałocha – Assayag, Tkacz, Ferreira Santos, Getinger, Gerbowski, Bukowski, M. Stępień, Dadok.
Trener: Kamil Kiereś

Piast Gliwice: Plach – Huk, Mosór, J. Czerwiński (C) – Pyrka, Tomasiewicz, Chrapek, Dziczek, Ameyaw – Kostadinov, Rosołek.
Zmiany: Szymański – Munoz, Krykun, Karbowy, Mokwa, Mucha, Drapiński, Szczepański, Kądzior.
Trener: Aleksandar Vuković

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk).
Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.
Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Mielcu. Stal zmierzy się w nim z Piastem Gliwice. Początek rywalizacji w poniedziałek o godzinie 19.
Cześć! Mecz startuje o 19:00.

2:0

finał (0:0)

Powrót do relacji

Gole: 79. Szkurin, 84. Assayag

Kartki:   4. Wołkowicz (SMI), 13. Wolsztyński (SMI), 62. Matras (SMI), 77. Domański (SMI), 81. Szkurin (SMI)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 2:5. Rzuty rożne: 1:5. Spalone: 1:4. Foule: 12:5.

Stal Mielec: Mądrzyk – Senger, Esselink, Matras – Jaunzems (72. Dadok), Guillaumier, Hinokio (62. Bukowski), Wołkowicz (62. Getinger) – Domański (C) (90+2. Gerbowski), Wolsztyński (72. Assayag) – Szkurin.
Zmiany: Jałocha – Tkacz, Ferreira Santos, M. Stępień.

Piast Gliwice: Plach – Huk, Mosór (46. Drapiński), J. Czerwiński (C) – Pyrka, Tomasiewicz, Chrapek (73. Szczepański), Dziczek, Ameyaw (90. Mucha) – Kostadinov (46. Kądzior), Rosołek.
Zmiany: Szymański – Munoz, Krykun, Karbowy, Mokwa.

Sędziowie: Damian Kos (Gdańsk)