PKO Ekstraklasa

Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin

1:1

finał (0:0)

11.08.2024, 14:45 • Stadion Energa, Gdańsk • Runda 4 • Piotr Grabowski (@@19pjotr93)

Koniec i podział punktów! Jak najbardziej sprawiedliwy, bo mecz był dość wyrównany! (16:39:46)

90+4

90+2

Naprzemiennie w ataku teraz gracze obu zespołów!

90

Arbiter dorzuca 4 minuty.

88

Żółtą kartką upomniany Adam Radwański (Zagłębie Lubin).

87

Grzybek uderza z dystansu na bramkę rywali, ale piłka przelatuje nad poprzeczką!

85

Potężne uderzenie Sejka z pola karnego, ale Bohdan Sarnavskij na posterunku!

84

Dośrodkowanie Żelizko z rzutu rożnego w pole karne, ale nic z tego nie wynika.

83

Wrzutka w pole karne przyjezdnych i strzał, ale zblokowany. Korner!

82

Zagłębie Lubin dokonuje zmiany:
Tomasz Pieńko opuszcza boisko a pojawia się na nim Bartłomiej Kłudka.

81

Lechia Gdańsk dokonuje zmiany:
Rifet Kapić opuszcza boisko a pojawia się na nim Serhij Bułeca.

79

Lubinianie poczuli wiatr w żaglach i to oni ostatnimi czasy częściej atakują na połowie rywala!

77

77. Václav SEJK - 1:1

77

Gol dla Zagłębia!
No i mamy wyrównanie! Zgranie ze skrzydła po ziemi w kierunku VÁCLAVA SEJKA, który pewnym strzałem, z pierwszej piłki, kieruje ją do siatki.

75

Żółtą kartką upomniany Camilo Mena (Lechia Gdańsk).

74

Rzut wolny dla gości, dośrodkowanie Mroza w pole karne, ale pewnie łapie Bohdan Sarnavskij!

73

Rifet Kapić opuszcza boisko a pojawia się na nim Tomasz Neugebauer.

73

Tomáš Bobček opuszcza boisko a pojawia się na nim Kacper Sezonienko.

71

Mateusz Wdowiak opuszcza boisko a pojawia się na nim Adam Radwański.

71

Dawid Kurminowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Václav Sejk.

71

Damian Dąbrowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Patryk Kusztal.

70

70. Tomáš Bobček (LGD)

70

Bobcek dostaje podanie po ziemi na 5 metr i trafia w doskonałej pozycji do bramki rywala, ale był na ofsajdzie!

68

Kolejna próba Makowskiego, jednak Piła stanął na linii strzału!

67

Damian Dąbrowski na skrzydle, jednak jego dośrodkowanie wybite z pola karnego!

66

Makowski decyduje się na uderzenie z dystansu, ale Loup-Diwan Guého blokuje te próbę!

65

Dogranie górą w kierunku Meny, ale czujny powrót do defensywy zalicza Mata!

63

Conrado upada w polu karnym rywala, ale w opinii arbitra bez faulu!

62

Troszkę siadło nam tempo tego meczu w ostatnim czasie.

61

Zagłębie częściej w posiadaniu piłki w ostatnim czasie, ale niewiele z tego wynika.

59

Dąbrowski w pole karne, gdzie do uderzenia dochodzi Pieńko, ale kolejny raz jego próba niecelna!

58

Korner dla zawodników przyjezdnych.

57

Zagłębie w ataku pozycyjnym w środkowej części boiska.

56

Pieńko uderza na bramkę rywala, ale obija jedynie boczną siatkę!

55

Nic nie wynika z tego rzutu rożnego.

54

Akcja lubinian na skrzydle, jednak dośrodkowanie zblokowane. Korner!

52

Karl Wendt decyduje się na uderzenie zza pola karnego, ale po raz kolejny pewnie interweniuje Hładun!

50

VAR do tego potwierdza, że bramka zdobyta prawidłowo!

49

Jeszcze Hładun potrzebuje pomocy medyków.

47

47. Tomáš BOBČEK - 1:0

47

Gol dla Lechii!
Ależ zaczęli gospodarze! Akcja na lewej stronie, zgranie w pole karne, gdzie piłkę przejmuje TOMÁŠ BOBČEK, mija bramkarza przyjezdnych i kieruje piłkę niemalże do pustej bramki!

46

Obie drużyny już na murawie!
Wracamy za 15 minut!
Pierwsza połowa na remis, jednak pierwsza część pierwszej połowy należała do lubinian, a druga do gdańszczan!

45

45

Mena w akcji na skrzydle, ale pod presją rywala niezbyt udane dośrodkowanie. Rozpocznie Hładun.

44

Zagłębie w ataku pozycyjnym w środku pola. W końcu przyspieszenie gry i strzał Pieńko z dystansu po ziemi, ale obok słupka!

43

Teraz za mocne podanie gospodarzy do przodu i piłka pod nogami Hładuna.

42

Do końca pierwszej połowy zostały niecałe 4 minuty, tu się może wszystko wydarzyć!

41

Zagłębie lekko pogubione! Lubinianie mają ostatnio dużo mniej z gry.

40

Gdańszczanie naciskają! Teraz akcja na prawej stronie, ale fatalne dośrodkowanie przed bramkę!

39

Conrado w indywidualnej akcji na lewej stronie, wpada w pole karne i uderza na dalszy słupek, ale minimalnie chybił!

38

Lechia zaczyna lekko przyspieszać i atakować!

37

Teraz troszkę nam się wyrównało to starcie!

36

Lechia dziś liczy na kontry! Mimo wszystko taka gra może przynieść efekt!

35

Kolejne średnie wybicie bramkarza gości po pressingu! Przejmuje piłkę Ivan Želizko i zgrywa w pole karne do Bobcka, który uderza za lekko!

34

Żółtą kartką upomniany Karl Wendt (Lechia Gdańsk).

33

Lechia szuka pomysłu na grę, ale na razie niewiele z tego wynika. Teraz zgranie z lewej strony w pole karne, ale zblokowane.

32

Wciąż to goście przeważają i wciąż to goście częściej na połowie rywala.

32

Zagłębie spokojnie w ataku pozycyjnym w środkowej części boiska.

31

Do tego goście zaczęli atakować pressingiem na połowie rywala!

30

Pieńko z głębi pola w szesnastkę rywala, ale minimalnie niecelnie. Rozpocznie Bohdan Sarnavskij.

29

Zagłębie coraz częściej na połowie rywala!

29

Ponowna centra, teraz z lewej strony boiska, ale w defensywie dobrze gdańszczanie.

28

Ponownie sunie akcja gości na skrzydle, dośrodkowanie z prawej strony, ale minimalnie za mocne.

28

Kontra gospodarzy, zgranie na dalszy słupek na nabiegającego Chlana, ale ten mija się z piłką!

27

Jak na razie gdańszczanie nie istnieją na murawie. Poza jedną sytuacją Bobcka to goście przeważają!

26

Mata ze skrzydła w pole karne rywala, gdzie Bohdan Sarnavskij niepewnie interweniuje, ale bez konsekwencji!

25

Lubinianie nadal groźnie naciskają!

24

24.

24

Tym razem akcja gdańszczan zakończona strzałem Bobcka, z piątego metra, ale piłka przelatuje nad poprzeczką!

22

Ivan Želizko mocno dokręcił piłkę z rzutu rożnego, z problemami interweniuje Dominik Hładun!

21

Korner dla Lechii!

20

I znów sunie akcja Zagłębia, teraz na lewej stronie, zgranie na środek, gdzie Dąbrowski uderza z dystansu, ale nad poprzeczką.

18

Coraz groźniejsze są te ataki gości. Gospodarze skupiają się na grze w defensywie!

17

Kolejna groźna akcja lubinian, zgranie w pole karne, gdzie Kurminowski uderza z ostrego kąta, ale Bohdan Sarnavskij świetnie broni!

15

Kolejne dośrodkowanie z głębi pola w szesnastkę gdańszczan, ale czujnie Bohdan Sarnavskij.

15

Dośrodkowanie z narożnika boiska przed bramkę, gdzie jednak w defensywie dobrze gdańszczanie.

14

Zablokowane dośrodkowanie i lubinianie będą mieli kolejny korner!

13

Zagłębie lekko zaczyna przyszpiaszać!

12

12.

12

Dośrodkowanie ze skrzydła na głowę Kurminowskiego, ten uderza w sam środek bramki, gdzie czujnie Bohdan Sarnavskij!

10

Wciąż wyrównana walka, nadal naprzemiennie w ataku gracze obu drużyn.

10

Tym razem nieudana akcja lubinian, piłka trafia w dłonie bramkarza Lechii!

9

Dośrodkowanie przed bramkę gości, jednak na przedpolu pewnie piłkę wyłapuje Hładun.

8

Dąbrowski z rzutu rożnego przed bramkę, ale w defensywie ponownie dobrze gospodarze.

7

Conrado blokuje akcję rywali na prawej stronie, korner dla lubinian!

7

Za mocne podanie gdańszczan do przodu i Hładun rozpocznie od bramki.

6

Kolejna akcja na skrzydle gdańszczan, ale skuteczny powrót do defensywy zaliczają lubinianie!

5

Jak na razie bardzo wyrównane starcie! Naprzemiennie w ataku zawodnicy obu zespołów!

3

Niefortunne wybicia Hładuna z bramki! Piłka przejmuje Mena i strzela, próbując przelobować bramkarza gości, ale za lekko!

2

Od początku wysokie tempo tego meczu!

1

I już pierwsza groźna akcja gości, próba uderzenia z pola karnego, ale zblokowana!

1

Zagłębie zaczyna ze środka!

1

Trwa losowanie stron.
Obie drużyny już na murawie.
Wyjściowe składy:

Lechia Gdańsk: Sarnavskij – Guého, Piła, Olsson, Conrado – Kapić, Želizko, Wendt, Mena, Chlan – Bobček.
Zmiany: Weirauch – Chindriș, Vjunnyk, Bułeca, Kałahur, Sezonienko, Neugebauer.

Zagłębie Lubin: Hładun – Ławniczak, Mata, Grzybek, Orlikowski – Mróz, Makowski, Wdowiak, Dąbrowski – Pieńko, Kurminowski.
Zmiany: Burić – Sejk, Woźniak, Radwański, Kusztal, Nalepa, Kocaba, Kłudka.
Cześć! Mecz startuje o 14:45.

1:1

finał (0:0)

Powrót do relacji

Gole: 47. Bobček – 77. Sejk

Kartki:   34. Wendt (LGD), 75. Mena (LGD) – 88. Radwański (ZAG)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 3:7. Spalone: 1:0. Foule: 11:9.

Lechia Gdańsk: Sarnavskij – Guého, Piła, Olsson, Conrado – Kapić (73. Neugebauer), Želizko, Wendt, Mena, Chlan – Bobček (73. Sezonienko).
Zmiany: Weirauch – Chindriș, Vjunnyk, Kałahur.

Zagłębie Lubin: Hładun – Ławniczak, Mata, Grzybek, Orlikowski – Mróz, Makowski, Wdowiak (71. Radwański), Dąbrowski (71. Kusztal) – Pieńko (82. Kłudka), Kurminowski (71. Sejk).
Zmiany: Burić – Woźniak, Nalepa, Kocaba.