Liga Konferencji

Śląsk Wrocław – Riga FC

3:1

finał (1:1)

01.08.2024, 20:30 • Stadion Miejski, Wrocław • 2 • Runda kwalifikacyjna • Adrian Somorowski

BETFAN: 1.58 3.85 5.3

90+6

Koniec meczu. (22:22:42)

90+4

Wrocławianie próbują szanować piłkę i czas. Minuta do końca.

90+2

Mocno nieudane prostopadłe podanie Musiolika. Mecz powoli dobiega końca. Nic nie wskazuje na to by goście zdobyli bramkę na wagę dogrywki.

90

Arbiter z Kosowa doliczył pięć minut.

88

Wydawałoby się, że Łotysze rzucą wszystko na jedną kartę, lecz tak na prawdę niewiele dzieje się pod bramką Śląska.

86

Żółtą kartką upomniany Żukowski (Śląsk Wrocław).

85

Śląsk Wrocław dokonuje zmiany:
Nahuel opuszcza boisko a pojawia się na nim Ortiz.

84

Gra wznowiona.

83

Riga FC dokonuje zmiany:
Niang opuszcza boisko a pojawia się na nim Regza.

83

Jojić opuszcza boisko a pojawia się na nim Daskevics.

81

Przerwa w grze. Ucierpiał Petrov oraz Ramires.

79

Śląsk dobrze ustawiony w defensywie. Nie jest to jednak ofiarna obrona jak w pierwszej połowie.

77

Samiec-Talar opuszcza boisko a pojawia się na nim Ince.

77

Szota opuszcza boisko a pojawia się na nim Guercio.

77

Kolejna próba Samca-Talara. Tym razem wysoko nad bramką

76

Dużo miejsca do oddania strzału miał Nahuel, a ostatecznie nic z tego nie wyszło.

74

Żółtą kartką upomniany Szota (Śląsk Wrocław).

73

Zablokowane uderzenie Samca-Talara.

71

Łotysze z minuty na minutę zaczynają co raz bardziej przechylać szalę na ofensywę. W końcu nie mają nic do stracenia.

69

Erquiaga opuszcza boisko a pojawia się na nim Muzinga.

69

Jurkovskis opuszcza boisko a pojawia się na nim Mankenda.

69

Troszeczkę spokojniejsze kolejne minuty we Wrocławiu.

67

To mógł być gol kontaktowy! Ngom huknął z rzutu wolnego, a piłka trafiła w słupek!

67

Rzut wolny na wprost bramki Śląska.

66

Żółtą kartką upomniany Pokorny (Śląsk Wrocław).

66

Jeszcze jedno dośrodkowanie w pole karne gości. Drobne zamieszanie i poradzili sobie Łotysze.

64

Zbyt głębokie dośrodkowanie i od bramki rozpoczną goście.

63

Rzut rożny dla Śląska.

62

Żółtą kartką upomniany Cernomordijs (Śląsk Wrocław).

61

Żółtą kartką upomniany Petkov (Śląsk Wrocław).

61

Tylko cztery minuty trwał występ Orosco. Ostre wejście i czerwona kartka!

60

Wysoko nad bramką uderzył zza pola karnego Nahuel.

59

Długie zagranie w kierunku Musiolika. Ten przegrał pojedynek siłowy z Ngomem.

58

Gramy dalej.

57

Nguena opuszcza boisko a pojawia się na nim Orosco.

57

Potrzebna pomoc medyczna.

56

Żukowski ucierpiał po kontakcie z Ngomem.

55

Kolejne wstrzelenie piłki w pole karne pada łupem Matrevicsa.

54

Mocno niecelna próba Contrerasa zza pola karnego.

52

52. NAHUEL - 3:1

52

Gol dla Śląska!

Trzy minuty, które wstrząsnęły Łotyszami. Mocne uderzenie z dystansu MATIASA NAHUELA zaskoczyło bramkarza gości! Śląsk w tym momencie w III rundzie!

52

Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry.

51

Kolejna oskrzydlająca akcja wrocławian. Płaskie dogranie Żukowskiego wybiją na rzut rożny Matrevics.

50

Śląsk idzie za ciosem. Prostopadłe podanie w kierunku Nahuela pada łupem bramkarza z Rygi.

49

49. PETROV - 2:1

49

A jednak kolejne dośrodkowanie przerodziło się w bramkę! Do piłki dopadł SIMEON PETROV i głową posłał ją do siatki!

48

Raz z jednej, raz z drugiej strony centrowali piłkę wrocławianie. Niewiele z tego wynika.

46

Rejczyk opuszcza boisko a pojawia się na nim Cebula.

46

Piłkarze wracają na plac.

45+2

45

Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa meczu we Wrocławiu.

43

Śląsk lekko przycisnął. Wpadł w pole karne Samiec-Talar i posłał piłkę w boczną siatkę.

42

Nieudana próba strzału Żukowskiego zza pola karnego.

42

Całkiem nieźle dośrodkował piłkę Schwarz. Nic jednak z tego nie wyniknęło.

41

Faulowany Nahuel. Szansa na dośrodkowanie piłki w pole karne rywala.

40

Dośrodkowanie Żukowskiego z prawej strony pada łupem Matrevicsa.

38

Faulowany w środku pola Szota.

36

Ryga nadal kontroluje przebieg gry. Nie wygląda to dobrze.

34

Żółtą kartką upomniany Babec (Riga FC).

34

Żółtą kartką upomniany Nahuel (Śląsk Wrocław).

33

33. BABEC - 1:1

33

Zespół Riga FC właśnie zdobył gola!

Niestety bierność wrocławian w końcu przerodziła się w gola dla Łotyszy. Po strzale HRVOJE BABCA, Leszczyński odbił piłkę przed siebie i przy dobitce był już bezradny!

32

Najwyżej do centry wyskoczył Contreras i wywalczył rzut rożny.

31

Niang faulowany na lewym skrzydle. Rzut wolny na wysokości pola karnego Śląska.

30

Pół godziny gry za nami. Śląsk broni remisu, który tak na prawdę daje tylko dogrywkę.

28

Łotyszka zamykają wrocławian na ich połowie.

26

Od bramki rozpocznie bramkarz Śląska.

26

Rzut rożny dla Łotyszy.

25

Kolejna 100% okazja gości. Na jedenastym metrze do uderzenia z powietrza dopadł Contreras i trafił prosto w Leszczyńskiego!

24

Żółtą kartką upomniany Rejczyk (Śląsk Wrocław).

23

Do uderzenia głową po kolejnym dośrodkowaniu dopadł Jojić i posłał piłkę nad poprzeczką.

22

Płaskie dogranie z lewego skrzydła w kierunku Ramiresa. Ten nie zdolał dopaść do strzału. Riga co raz bliżej wyrównania.

20

Kolejny przestój w grze na stadionie we Wrocławiu.

18

Prostopadle podanie w kierunku Ramiresa. Napastnik gości stanął oko w oko z Leszczyńskim i posłał strzał obok słupka! Ależ szczęście Śląska.

18

Tym razem próbował centrować Schwarz, lecz była to mocno nieudana próba.

16

Tym razem centrował piłkę Żukowski. Pewnie wyszedł do piłki bramkarz gości.

15

Długie zagranie Szoty zupełnie do nikogo.

13

Dośrodkowanie Jurkovskisa z prawej strony nie zaskoczyło defensorów z Wrocławia.

11

11

Rzut rożny dla drużyny z Rygi.

10

Długie zagranie w kierunku Nahuela. Szybszy był jednak Ngom.

9

Próba dośrodkowania w pole karne Śląska. Pewnie wybiją piłkę Petrov.

8

Ponownie spokojnie przy piłce utrzymują się goście.

6

6. NAHUEL - 1:0

6

Gola z rzutu karnego zdobył MATIAS NAHUE! Straty odrobione!

5

Krótko rozegrany stały fragment gry. Piłkę po chwili otrzymuje w polu karnym Samiec-Talar i pada na murawę. Jedenastka!

4

Faulowany na prawym skrzydle Żukowski. Rzut wolny dla Śląska.

4

Spokojny początek we Wrocławiu. Teraz przy piłce utrzymują się Łotysze. Niewiele jednak z tego wynika.

2

Próba prostopadłego zagrania w kierunku Rejczyka. Dobrze ustawiony był Ngom i wybił piłkę za linię boczną.

1

Arbiter wyprowadza obydwie drużyny.
Wyjściowe składy:

Śląsk Wrocław:

Leszczyński – Żukowski, Petkov, Petrov, Szota – Pokorny – Samiec-Talar, Schwarz, Rajczyk, Nahuel – Musiolik

Rezerwowi: Baluta, Cebula, Gergenstein, Guercio, Ince, Jezierski, Loska, Matsenko, Olsen, Ortiz, Paluszek, Śliczniak

Trener: Jacek Magiera

Riga FC:

Matrevics – Jurkovskis, Cernomojdins, Ngom, Erquiaga – Nguena – Contreras, Babec, Jojic, Niang – Reginaldo Ramires

Rezerwowi: Daskevics, Iljins, Mankenda, Muzinga. Orosco, Pena. Purins, Regza, Zommers

Trener: Simo Valakari.
W pierwszym spotkaniu obu zespołów lepsi byli gracze z Rygi, którzy u siebie wygrali 1:0. Jedynego gola w tej rywalizacji zdobył Ousseynou Niang.
Tymczasem FC Riga jest w trakcie sezonu i po 24. kolejce zajmuje 2. miejsce w rodzimej lidze, tracąc 4 punkty do RFS. Ostatnio ekipą ze stolicy Łotwy pokonała BFC Dauvgapils 1:0.
Śląsk z pewnością nie może być zadowolony ze startu nowego sezonu. Wrocławianie najpierw zremisowali u siebie z Lechią Gdańsk 1:1, a następnie ulegli na wyjeździe Piastowi Gliwice 0:2. Jeden punkt pozwala zajmować im przedostatnie miejsce w PKO BP Ekstraklasie.
Cześć! Mecz startuje o 20:30.