Paryż 2024 - Dzień 5.

wydarzenie zakończone

31.07.2024, 07:00 • Sebastian, Adrian Somorowski, Adam Ka, Adam Adam

00:16

Donna Vekić wygrywa 10:8 i uzupełnia stawkę półfinalistek. To tyle na dziś, dobranoc! (00:16:56)

23:08

Marta Kostyuk wygrała drugą partię 6:2 i o wszystkim rozstrzygnie trzeci set.

23:06

Koszykówka mężczyzn

Zakończył się też mecz w klasycznej odmianie basketballu i tu Amerykanie pokonali pewnie Sudan Południowy 103:86.

23:04

Koszykówka 3x3 mężczyzn

Koniec czasu, ale Polacy wygrywają z Amerykanami 19:17. To bardzo ważne zwycięstwo, a jutro czekają ich dwa mecze – z Litwą i Chinami. Brawooo!!!

22:53

Sześć minut gry za nami, a na tablicy wyników 15:9 dla Polaków. Oby tak dalej.

22:48

Po czterech minutach nadal dwa punkty przewagi Polaków 8:6.

22:44

Po dwóch minutach gry Polacy prowadzą 4:2.

22:35

A już za moment drugi mecz Polaków, a rywalem jedni z faworytów czyli Amerykanie.

22:33

Drugie zwycięstwo Francuzów, tym razem 21:20 nad Litwinami.

22:29

Piłka ręczna mężczyzn

Zdecydowane zwycięstwo Duńczyków nad Argentyńczykami, bo aż 38:27.

22:17

Boks, 75kg kobiet

Ela Wójcik pokonuje niejednogłośnie na punkty Irlandkę Aofie O'Rourke i awansuje do ćwierćfinału. Brawooo!!!

22:14

Chorwatka Donna Vekić wygrywa pierwszego seta z Ukrainką Martą Kostyuk 6:4.

22:08

Siatkówka kobiet

Szybko, łatwo i przyjemnie. Polska – Kenia 3:0 (25:14, 25:17, 25:15). Nasze panie są już oficjalnie, podobnie jak panowie, w ćwierćfinale. Brawooo!!!

21:45

Drugi set również pada łupem biało-czerwonych. Polska – Kenia 25:17.

Siatkówka plażowa

Brazylijczycy Evandro/ Arthur Larci pokonali Kanadyjczyków Schachter/ Dearing 2:0 (21:13, 21:16)

21:23

Gładkie zwycięstwo Polek w pierwszym secie do 14.

21:15

Tenis stołowy mężczyzn

W rywalizacji tenisistów stołowych do ćwierćfinału awansował Szwed Truls Moregard, pokonując reprezentanta Tajwanu Cheng-Jui Kao 4:1.

21:00

Rozpoczęła się rywalizacja Polek z Kenijkami. Relację z tego spotkania możecie śledzić na naszym portalu!

20:45

Finał plywacki 200 metrów stylem motylkowym

Niestety Krzysztof Chmielewski kończy zawody na czwartej pozycji!

20:30

Za kilka minut finał plywacki na 200 metrów stylem motylkowym. Trzymamy kciuki za Krzysztofa Chmielewskiego!

19:50

Tenis ziemny mężczyzn

Znamy już kolejną parę ćwierćfinalistów. Casper Ruud pokonał Frsncisco Cerundolo 6:3, 6:4 i o półfinał powalczy z Felixem Augerem-Alliasimem.

19:45

Żeglarstwo

Zakończyły się zmagania w klasie 49erFX dla biało-czerwonych. Niestety – nie były to udane zawody dla Aleksandry Melzackiej i Sandry Jankowiak – Polki w gronie 20 załóg uplasowały się na 18 miejscu. Do wyścigu medalowego awansowała najlepsza 10.

19:40

Piłka wodna kobiet

Amerykanki wygrywają drugie spotkanie na tym turnieju, pokonując Włoszki 10:3.

19:30

Koszykówka 3x3

Łotwa pokonała Holandię 21:12.

19:25

Serbki wyszły ze stanu 0:2, lecz ostatecznie uległy w tie-breaku w rywalizacji z USA.

19:15

Piłka nożna kobiet

Za nami prawie dwie godziny rywalizacji w starciu z Brazylii z Hiszpanią. Zawodniczki z Europy zwyciężyły 2:0.

18:48

Tenis

Iga Świątek w strefie medalowej igrzysk olimpijskich! Dwa mecze Polki o medale przed nami. Danielle Collins skreczowała przy stanie 1:4 w trzecim secie.

18:42

Judo

Późnym popołudniem w judo została rozstrzygnięta również rywalizacja mężczyzn w kategorii 90 kilogramów. Lasza Bekauri zwyciężył w finale z Sanshiro Murao. Wcześniej reprezentant Gruzji poradził sobie w półfinale z Tristanim Mosachliszwilim z Hiszpanii. Brązowe medale trafiły na szyje Theoddorosa Tselidisa z Grecji oraz Maxime'a-Gaela Ngayapa Hambou z Francji.

Tenis

Polka na prowadzeniu 3:0 w trzecim, ostatnim secie. Dużo wspominamy o Idze Świątek, ale oddajmy królowej światowego tenisa co królewskie. Teraz będzie przerwa, ale nie na życzenie czytelników, a Danielle Collins, ponieważ poprosiła o pomoc medyczną.

18:26

Tenis

Iga Świątek na prowadzeniu 2:0 w trzecim secie. Ta partia wyłoni zwyciężczynie meczu z Danielle Collins i jednocześnie półfinalistkę turnieju olimpijskiego.

18:24

Siatkówka kobiet:

Serbia wreszcie odgryzła się Amerykankom i wygrała kontaktowego seta. W meczu turnieju siatkarek reprezentacja USA jest na prowadzeniu 2:1.

18:20

Judo

Droga Barbary Matić po złoto igrzysk olimpijskich Paryż 2024 wiodła przed półfinał z Sanne van Dijke oraz finał z Miriam Butkereit. Brązowe medale przypadły Michaeli Polleres z Austrii oraz Gabrielli Willems, która przedarła się przez repasaże.

Tenis

W setach w meczu Igi Świątek z Danielle Collins zrobiło się 1:1. W pierwszym lepsza była Polka, a w drugim w przekonującym stylu odgryzła się Amerykanka.

17:57

USA na prowadzeniu 2:0 w setach z Serbią.

17:47

Jeździectwo

Sandra Sysojewa awansowała do finału w ujeżdżaniu. Półka wystartowała w jednej z grup środowych eliminacji.

17:45

Tenis

Ewentualna przeciwniczka Igi Świątek e kolejnej rundzie turnieju olimpijskiego będzie Qinwen Zheng. Na razie jednak polska faworytką musi poradzić sobie z przebudzoną w drugiej partii Danielle Collins.

17:40

Tenis

W drugim secie meczu, z udziałem Igi Świątek, doszło do zwrotu akcji. Po trzech gemach 3:0 dla rozdrażnionej Danielle Collins. W pierwszej partii Półka zwyciężyła 6:1.

17:37

Reprezentacja USA prowadzi 1:0 w setach w hitowym meczu z Serbkami. Także w turnieju siatkarek dojdzie do meczu z udziałem reprezentantek Polski.

17:34

Piłka ręczna

Słowenią niezmiennie na prowadzeniu w konfrontacji ze Szwecją, a trwa już w niej druga połowa.

17:32

Tenis

Na razie na korcie wszystko układa się po myśli Igi Świątek i jej kibiców. 6:1 w pierwszym secie meczu z Danielle Collins i oby tylko tak dalej w drugiej partii.

17:06

Tenis

Iga Świątek na prowadzeniu 4:1 w pierwszym secie meczu z Danielle Collins. Przy okazji, zapominalskim przypominamy, że relacjonujemy osobno mecz Polki w naszym portalu.

17:01

Koszykówka kobiet:

Serbia odniosła bardzo przekonujące zwycięstwo z Chinami 81:59. To nie koniec zmagań w turnieju olimpijskim w środę.

16:54

Żeglarstwo

Dobry wyścig w wykonaniu Aleksandry Melzackiej i Sandry Jankowiak, które dopłynęły na drugim miejscu. Gorsza wiadomość jest taka, że w klasyfikacji generalnej Polki są na 16. pozycji.

16:49

Tenis stołowy

Natalia Bajor odpadła z rywalizacji w tenisie w mniejszym, ponieważ stołowym wydarzeniu. Polka przegrała z zawodniczką z Tajwanu i to zdecydowanie.

16:49

Tenis

Rozpoczął się mecz Igi Świątek. W jednym z najważniejszych dla Polaków wydarzeń dnia liderka rankingu WTA rywalizuje z Danielle Collins. Doświadczona Amerykanka ma apetyt na sprawienie niespodzianki.

16:38

Trap kobiet:

Adriana Ruano Oliva
Maria Stanco
Penny Smith

16:28

W meczu piłki ręcznej, całkiem dobrze zapowiadającym się, Słowenia jest na dwubramkowym prowadzeniu 12:10 ze Szwecją. Ekipa ze Skandynawii musi zbierać się do pościgu.

16:16

Kajakarstwo

Klaudia Zwolińska nie popłynie w finale konkurencji C1. Dla medalistki z Polski była to druga z trzech konkurencji, w których wystartuje w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

16:14

Zawodniczka z Tajwanu jest przeciwniczką Natalii Bajor w tenisie stołowym. Nazywa się Cheng I-Ching. Także uważamy na każdą literkę.

15:57

Kajakarstwo górskie, C1 kobiet

Niezbyt udany spław Klaudii Zwolińskiej, cztery punkty karne, a czas 121,64. Trochę zrezygnowała chyba w połowie dystansu. Szkoda.

15:51

Słowenka Eva Hocevar jest już pierwszą finalistą, a jej czas to 109,22.

15:47

Słowaczka Anna K. Schmiedlova pokonała Czeszkę Barborę Krejcikovą 6:4, 6:2 i awansowała do półfinału.

15:43

Rozpoczynamy półfinał z udziałem naszej medalistki Klaudii Zwolińskiej. Polka wystartuje za kilka minut.

15:33

Hiszpanie pokonali Japończyków różnicą czterech bramek, 37:33.

15:32

Jazda na rowerze BMX mężczyzn, styl dowolny

Jose Gil Torres
Kieran Reilly
Anthony Jeanjean

15:29

Argentyńczyk Jose Gil Torres zostaje mistrzem, a na drugie miejsce kosztem Francuza Anthony'ego Jeanjean'a wskakuje Brytyjczyk Kieran Reilly.

15:15

Koszykówka kobiet

Serbki pewnie ograły Chinki 81:59.

15:14

Australijki pokonują Holenderki 15:14 (7:7) po rzutach karnych.

15:02

Siatkówka mężczyzn

Japończycy wygrywają z Argentyńczykami 3:1.

15:00

Żeglarstwo

Nowe wieści z Zatoki Marsylskiej są takie, że zawody są opóźnione o kolejne 45 minut.

14:52

Dobiegają końca pierwsze przejazdy mężczyzn stylem dowolnym w rywalizacji finałowej na BMX. Jak na razie najlepiej poradził sobie Jose Gil Torres z Argentyny.

14:44

Do przerwy prowadzenie szczypiornistów z Hiszpanii wynikiem 20:18 nad Japończykami.

14:38

Chinki przegrywają jak na razie z Serbkami na półmetku meczu po dwóch kwartach niewielką różnicą punktów 38:45.

14:31

Tenis ziemny

Tsitsipas i Djoković zagrają ze sobą w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju w grze pojedynczej. Awans wywalczyli także Paul i Musetti. Czekamy na kolejne spotkania kobiet i mężczyzn, a w akcji zobaczymy jeszcze m. in.: Alcaraza, Ruuda, Zvereva, Miedwiediewa, Świątek, Kerber, Krejcikovą, czy też Kostjuk.

14:24

Argentyna nawiązuje kontakt w meczu z Japonią i wygrywa seta trzeciego wynikiem 25:18. Ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni prowadzi już tylko różnicą jednego seta 2:1.

14:17

Ćwierćfinałowy mecz Igi Świątek już przesunął się z godziny 15:00 na 16:00, bo trwa jeszcze na tym samym korcie pojedynek panów, a po nich swoje spotkanie rozegra jeszcze jedna para zawodników i dopiero wtedy do akcji wejdzie Polka.

14:08

Jazda na rowerze BMX kobiet, styl dowolny

Yawen Deng
Perris Benegas
Natalya Diehm

14:07

Znamy finałowe wyniki rywalizacji kobiet w jeździe na BMX. Zwyciężyła Chinka Yawen Deng, druga była Amerykanka Perris Benegas, a trzecia reprezentantka Australii Natalya Diehm. O godzinie 14:32 startują finały z udziałem panów.

13:58

W partii drugiej 25:22 Japonia wygrywa z Argentyną i prowadzi już w tym pojedynku 2:0.

13:52

Żeglarstwo kobiet

Przerwany został wyścig ósmy z powodu silnego wiatru. Tam w Zatoce Marsylskiej startowała w rundzie zawodów Maja Dziarnowska. Polka rywalizująca w windsurfingu kobiet była jedenasta, a prowadziła Izreaelka Sharon Kantor.

13:41

O godzinie 14:00 w męskim szczypiorniaku Hiszpanie zagrają z Japończykami.

13:28

Za moment odbędzie się interesujący pojedynek koszykarek, a w nim reprezentacja Chin zmierzy się z Serbią.

13:26

Reprezentacja Japonii zwyciężyła pierwszego seta wynikiem 25:16 przeciwko Argentynie. To mocne wejście siatkarzy z Azji w ten mecz, a zapewne jest to efekt zdenerwowania pierwszą przegraną z Niemcami w tej Olimpiadzie rezultatem 2:3.

13:24

Boks kobiet

Zakończyły się kolejne bokserskie pojedynki z udziałem kobiet w kategorii wagowej 75 kilogramów. Awanse wywalczyły m.in. reprezentantki: Chin, Indii, Meksyku oraz Maroko.

13:18

Kolejne mecze, to starcie Francuza Corentina Mouteta z Amerykaninem Tommy Paulem. Obecnie trwa tie-break w secie pierwszym przy wyniku 6:6. W kolejnej fazie lepszy z tej pary zmierzy się z triumfatorem spotkania Roman Safiullin – Carlos Alcaraz. Natomiast prowadzenie 3:0 w secie pierwszym ma na razie Włoch Lorenzo Musetti, który rywalizuje z Amerykaninem Taylorem Fritzem. W tej parze lepszy zmierzy się w ćwierćfinale z wygranym meczu Alexander Zverev – Alexei Popyrin.

13:12

Trwa tenisowa rywalizacja w grze pojedynczej mężczyzn, gdzie Grek Stefano Tsitsipas prowadzi 1:0 po wygranej w secie pierwszym z Argentyńczykiem Sebastianem Baezem 7:5. W drugiej odsłonie Tsitsipas prowadzi już 4:0 i kroczy ku wygranej. Lepszy z tej pary zagra w ćwierćfinale z triumfatorem meczu Novak Djoković – Dominik Koepfer. Tutaj Serb również pierwszego seta wygrał 7:5, a w drugiej odsłonie prowadzi z Niemcem 2:0.

12:57

Jazda na rowerze BMX

Kolejne medalowe emocje po godzinie 13, bo do rywalizacji stylem dowolnym w jeździe na rowerze typu BMX ruszy 9 finalistek, a po nich do zmagań w przejazadach ruszą panowie również w 9-osobowym składzie. Nie ma tam żadnego przedstawiciela Polski.

12:50

Triathlon mężczyzn

Alex Yee
Hayden Wilde
Leo Bergere

12:49

Kolejne złoto dla Wielkiej Brytanii! Alex Yee w męskim triathlonie ukończył zmagania z łącznym czasem 1:43.33s. Za nim do mety dotarł reprezentant Nowej Zelandii Hayden Wilde, a trzeci zmagania ukończył z czterema sekundami straty Francuz Leo Bergere.

Wioślarstwo kobiet

W czwórkach podwójnych kobiet zmagania do końca przyniosły ogrom emocji i ostatecznie wygrały reprezentantki Wielkiej Brytanii, które wyprzedziły drugie Holenderki i trzecie Niemki.

Wioślarstwo mężczyzn

Mamy brązowe medale w czwórce podwójnej mężczyzn. Wioślarze w składzie Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański kapitalnie w finale wywalczyli 3. pozycję tuż za drugimi Włochami i pierwszymi Holendrami!

12:07

Wioślarstwo

W dwójce podwójnej wagi lekkiej kobiet polski duet Martyna Radosz i Katarzyna Wełna w półfinale zajęły 4. miejsce i zapewniły one sobie udział w finale B. Za niespełna 20 minut finałowe zmagania zacznie czwórka podwójna mężczyzn.

12:01

Skoki do wody kobiet 10 m na platformie

Yuxi Chen / Hongchan Quan
Mi Jin Jo / Rae Mi Kim
Andrea Sepndolini Sirieix / Lois Toulson

11:58

Niestety... To Andreas Lind zagra w kolejnej rundzie. Duńczyk wygrał tę partię 11:6.

11:52

Pływanie

Ksawery Masiuk niestety nie popłynie w półfinale igrzysk olimpijskich na 200 metrów stylem grzbietowym. Polak zajął w eliminacjach 17. lokatę, a do awansu zabrakło mu jedynie 0.03 sekundy...

11:51

Mamy remis 3:3. Przed nami decydująca batalia.

11:45

Do przerwy dwubramkowe prowadzenie Chorwatów z Niemcami 15:13.

11:43

Po pierwszej części gry Hiszpanki prowadzą z Portorykankami 39:25.

11:42

Ależ blisko było w tym secie, gonił Polak Duńczyka, ale rywal wygrał ostatecznie 11:9, a w meczu jest 3:2.

11:38

Pływanie

Ksawery Masiuk 1:58.01 szósty w swoim wyścigu eliminacyjnym. Musi czekać.

11:33

Mamy remis 2:2 w tym pojedunku. Znów 11:6 dla Redzimskiego.

11:28

Znów na prowadzenie wychodzi Lind, który w trzecim secie zwyciężył 11:6.

11:27

TAAAAAAK!!! Polska wygrywa z Brazylią 3:2 i melduje się w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego. Brawooo!!!

11:24

Drugi set dla Polaka 11:6!

11:22

Polacy prowadzą już tylko 12:11, druga przerwa dla Grbicia.

11:17

Odrobili sporo Brazylijczycy, bo jest już tylko 9:7. O przerwę poprosił w związku z tym Nikola Grbić.

11:14

Pierwszy set pada łupem Duńczyka 12:10.

11:13

Ależ wejście w tie-breaka Biało-czerwonych. Prowadzimy 6:2, a sporo dały dwa asy serwisowe Norberta Hubera.

11:07

A tym czasem rozpoczęło się starcie pomiędzy Miłoszem Redzimskim a Andreasem Lindem o 1/8 finału.

11:05

Będzie tie-break. Popsuł zagrywkę Lucarelli i mamy 25:23 dla Polski. To dla nas bardzo dobra wiadomość, bo możemy sobie dopisać co najmniej punkt.

10:58

Strzelectwo

Zakończyły się eliminacje w strzeleckiej konkurencji karabin trzy postawy 50 m mężczyzn. Mamy znakomite informacje, bowiem Tomasz Bartnik zakwalifikował się do finału, zajmując 6. lokatę! Drugi z naszych reprezentantów Maciej Kowalewicz był z kolei dopiero 37. Mamy Polaka w walce o finał!

10:56

Będzie emocjonująca końcówka, Polacy prowadzą 21:19.

10:45

A tymczasem w czwartym secie mamy walkę punkt za punkt, 11:11.

10:32

Nieznaczne zwycięstwo Norwegów nad Węgrami 26:25.

10:26

Druga część tej partii zabójcza w wykonaniu naszych rywali. Grali dobrze w przyjęciu i cierpliwie w ataku, co przełożyło się na ich zwycięstwo 25:18.

10:10

Trwa trzeci set, a w nim zacięta walka. Póki co 10:8 prowadzą Brazylijczycy.

09:59

Triathlon kobiet

Cassandre Beaugrand
Julie Derron
Beth Potter

09:58

Po blisko dwóch godzinach zmagań dobiegł końca finał kobiet w triathlonie. Polka Roksana Słupek z najlepszym w historii wynikiem kończy swój start na 13. miejscu. Wygrała reprezentantka Francji Cassandre Beaugrand, srebro zdobyła Szwajcarka Julie Derron, a na najniższym stopniu podium staje Brytyjka Beth Potter.

09:55

Biało-czerwoni doprowadzają do wyrównania w rywalizacji z Brazylią i mamy 1:1 po triumfie w secie drugim rezultatem 25:19. Przypieczętował to zwycięstwo asem serwisowym Bartosz Kurek. Polacy wracają do gry!

09:49

Mamy przerwę w starciu Norwegii z Węgrami. Ci drudzy prowadzą niewielką różnicą 13 do 11.

09:47

Doskonałe wejście w drugiego seta biało-czerwonych, którzy prowadzili 6:1. Utrzymują Polacy sporą przewagę nad Brazylijczykami i na finiszu partii drugiej prowadzą oni 19:13.

09:41

Strzelectwo mężczyzn

Teraz biało-czerwoni zmagali się z pozycją leżącą i tutaj również nie ma zachwytów nad występem Polaków. Tomasz Bartnik na 16. pozycji, a Maciej Kowalewicz plasowany jako 37 zawodnik w całej stawce. Przypomnijmy, że do finału awansuje czołowa "8".

09:37

Wydawało się, że bieganie będzie najsłabszym elementem Polki w triathlonie, ale jest zupełnie odwrotnie. Roskana Słupek rywalizację rowerową zakończyła na 18. miejscu, a teraz jest już ósma po blisko 4 kilometrach biegu. Zapowiada się najlepszy wynik triathlonowy w historii Polski na Igrzyskach Olimpijskich!

09:29

Polacy w dalszej fazie seta pierwszego znacząco odrobili straty do Brazylijczyków, a w końcówce nawet prowadzili po asie serwisowym Bartosza Kurka, ale trzy ostatnie akcje popisowo rozegrali rywale biało-czerwonych i to Brazylia prowadzi w tym meczu 1:0 po wygranej w partii pierwszej wynikiem 25:22.

09:28

Pływanie mężczyzn

Zmierzając już ku końcowi zapowiedzi całego dnia na olimpijskich arenach, to ware uwagi jest to, że około godziny 20:37 w finale na dystansie 200 metrów stylem motylkowym mężczyzn popłynie Krzysztof Chmielewski, który w dniu wczorajszym udanie przebrnął przez kwalifikacje i półfinał. Szkoda jego brata Michała, któremu zabrakło jednej pozycji do awansu. Po cichu liczymy na walkę o podium Polaka!

09:24

Kajakarstwo górskie kobiet

W kategorii C1 kobiet nasza srebrna medalistka tegorocznej Olimpiady Klaudia Zwolińska powalczy o kolejne czołowe pozycje. Około godziny 15:30 przewidziany jest półfinał w kajakarstwie górskim kobiet z udziałem Polki, która przebrnęła kwalifikacje, a ewentualny finał odbędzie się około godziny 17:25.

09:22

Jak na razie Polacy w konkurencji karabin trzy postawy 50 metrów daleko od awansu do czołowej "8". W eliminacjach po strzelaniu z pozycji klęczącej Tomasz Bartnik zajmuje 23. miejsce, a Maciej Kowalewicz odległą 39. pozycję.

09:16

Ostatnia tenisistka, która jest nadzieją dla Polski na olimpijski medale, to nikt inny jak Iga Świątek. Najlepsza rakieta świata w rankingu WTA na etapie 1/8 zmagań podejmie Amerykankę Danielle Collins. Początek meczu nie wcześniej niż o godzinie 15:00, a wcześniej na tym korcie rozegrane zostaną od godziny 12:00 dwa mecze m.in. z udziałem Amerykanina Paula i Hiszpana Alcaraza. W kolejnym etapie reprezentantka Polski w przypadku awansu może trafić na kogoś z pary: Niemka Angelique Kerber / Chinka Qinwen Zheng.

09:12

Początek siatkarskiej rywalizacji dla Brazylijczyków, którzy prowadzą z Polakami wynikiem 13:8 na półmetku seta pierwszego.

09:05

Swój udział w karabinie trzech postaw z 50 metrów mężczyzn rozpoczęli Tomasz Bartnik oraz Maciej Kowalewicz. Polacy walczą w kwalifikacjach o awans do dalszego etapu zmagań.

09:03

Żeglarstwo

Liczymy, że sportowych emocji również przysporzą nam żeglarze. O godzinie 12:13 przewidziany jest start iOFoil kobiet, a tam w wyścigach 8-12 wystartuje Polka Maja Dziarnowska. Następnie około godziny 13:43 w wyścigach 7-11 iQFoil mężczyzn obejrzymy Pawła Tarnowskiego, a około godziny 14:15 w 49er FX mężczyzn wystartuje w wyścigach 10-12 polski duet Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki. Ostatni start około godziny 15:15 zaliczy para kobiet w 49er FX, a konkretnie w wyścigach 10-12 Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak.

08:58

Około godziny 11:21 na pływalni zobaczymy start eliminacyjny Ksawerego Masiuka, który rywalizuje dziś na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym. Ewentualny awans sprawi, że Polak popłynie jeszcze dziś przed godziną 22 w półfinale.

08:47

Dosłownie minuty dzielą nas już tylko od hitowego pojedynku w fazie grupowej olimpijskich zmagań siatkarzy. Polska powalczy z Brazylią o zwycięstwo.

08:34

Z wody Roksana Słupek wybiegła na 18. miejscu i aktualnie w rywalizacji rowerowej jedzie na 19. lokacie.

08:22

Od godziny 10:00 startuje rywalizacja mężczyzn i kobiet w tenisie stołowym, ale około godziny 11:00 Polak Miłosz Redzimski zmierzy się z Duńczykiem Andersem Lindem o awans do 1/8 turnieju olimpijskiego. W przypadku wygranej walka o ćwierćfinał rozegra się dzisiejszego wieczoru, a konkretniej około godziny 21:00.

08:13

Judo

W akcji zobaczymy także kobiety i mężczyzn w judo. Zmagania ruszą o godzinie 10:00 i w kolejnych etapach dnia będzie toczyć się rywalizacja aż do ćwierćfinałów, które wyłonią z końcem dnia medalistów.

08:03

Zaczyna się właśnie rywalizacja kobiet w triathlonie. Przypomnijmy, że na starcie tego finału jest Polka Roksana Słupek. Trzymamy kciuki za korzystny wynik końcowy!

07:56

Wioślarstwo

Dziś wiele wyjaśni się w startach wioślarzy, które ruszają od godziny 9:30. Tutaj polskich przedstawicieli na pewno nie zabraknie, ponieważ około godziny 11:34 przewidziany jest półfinał dwójki podwójnej wagi lekkiej kobiet z udziałem Martyny Radosz i Katarzyny Wełna. Z kolei około godziny 12:26 wystartuje w finale czwórki podwójnej mężczyzn ekipa w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański.

07:49

Hokej na trawie

O godzinie 10:00 rozpoczyna się kolejny dzień grupowych zmagań olimpijskich w hokeju na trawie. Najpierw będą rywalizować kobiety, a konkretnie Argentyna z Hiszpanią, a z kolei bliżej wieczora zobaczymy także w akcji mężczyzn.

07:44

Jeździectwo kobiet

Od godziny 10:00 zobaczymy w akcji reprezentantki Polski w ujeżdżaniu indywidualnym i drużynowym. W składzie znajdują się: Katarzyna Milczarek, Sandra Sysojewa oraz Aleksandra Szulc.

07:38

Za niespełna 1,5 godziny jeszcze jeden ciekawy akcent na parkiecie. W meczu grupowym piłki ręcznej mężczyzn Norwegowie rozegrają całkiem ciekawe spotkanie z Węgrami.

07:35

Ogromne emocje czekają nas dziś o godzinie 9:00 w paryskiej hali, gdzie Polacy w drugim meczu fazy grupowej Igrzysk zmierzą się z Brazylijczykami. Pierwszy pojedynek biało-czerwoni wygrali 3:0 z Egiptem, a "Canarinhos" ulegli Włochom rezultatem 1:3. Nieco później, bo o godzinie 13:00 Japonia zmierzy się z Argentyną.

07:29

Również dziś od godziny 9:00 do samego wieczora będzie można emocjonować się występami kobiet i mężczyzn w siatkówce plażowej. Polski duet zobaczymy w akcji już jutro o godzinie 21:00. Rywalem Bartosza Łosiaka i Michała Bryla będzie francuska para Remi Bassereau oraz Julien Lyneel. Swój pierwszy mecz biało-czerwoni wygrali we wtorek z Australijczykami Thomasem Hodgesem i Zachery Schubertem rezultatem 2:0 (21:16, 21:16).

07:22

Badminton

Żeńskie i męskie zmagania grupowe w badmintonie ruszą równo o godzinie 8:30. Tam także nie będzie nam dane oglądać polskich akcentów.

07:16

Punktualnie o godzinie 9:00 zobaczymy w akcji polskich strzelców z konkurencji karabinu na trzy postawy z odległości 50 metrów. W eliminacjach powalczą: Tomasz Bartnik i Maciej Kowalewicz. W przypadku awansu do finałów te odbędą się w czwartek, 1 sierpnia o godzinie 9:30. O tej samej porze zaplanowany jest start kwalifikacji w strzelectwie kobiet, ale tutaj nie mamy żadnej polskiej reprezentantki. Z kolei te finały mają się odbyć w dniu dzisiejszym około godziny 15:30.

07:11

Na dobry początek środowych zmagań w kobiecym triathlonie obejrzymy finałowy występ Roksany Słupek. 25-letnia reprezentantka Polski chce z pewnością wywalczyć historyczny rezultat dla swojego kraju. Start zaplanowany jest na godzinę 8:00.