Liga Konferencji

Riga FC – Śląsk Wrocław

1:0

finał (1:0)

24.07.2024, 18:00 • Skonto Stadions, Ryga • 2 • Runda kwalifikacyjna • Sebastian

BETFAN: 2.89 3.4 2.28

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:00:57)
Posiadanie piłki: 58% : 42%.
Strzały celne: 3:2.
Strzały niecelne: 3:7.
Rzuty rożne: 9:5.
Spalone: 1:0.
Foule: 10:14.
Bramka z początku spotkania zdecydowała o niepowodzeniu Śląska Wrocław w Rydze. Podopieczni Jacka Magiery zaprezentowali się lepiej po zmianie stron, jednak nie odrobili strat. Spróbują zrobić to w przyszłym tygodniu na własnym stadionie.

90+4

90+3

Chyba gospodarze już na dobre oddalili zagrożenie i zabiorą ze sobą zaliczkę na rewanż do Wrocławia.

90+2

Petr Scharz miał ochotę na doprowadzenie do remisu po dośrodkowaniu zmiennika Łukasza Gerstensteina.

90+1

Wrocławianie na połowie przeciwnika, jednak są stosunkowo daleko od bramki Riga FC.

90

Doliczone minimum cztery minuty do podstawowego czasu.

89

Riga FC dokonuje zmiany:
Reginaldo Ramires opuszcza boisko a pojawia się na nim Regza.

88

Niang opuszcza boisko a pojawia się na nim Daskevics.

88

Ousseynou Niang napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

86

Drużyna z Łotwy gra na czas, ponieważ przybliża się dużymi krokami do odniesienia zwycięstwa.

85

Przerwa w grze spowodowana urazem.

84

Śląsk Wrocław dokonuje zmiany:
Żukowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Ortiz.

82

Sebastian Musiolik pomógł w wyekspediowaniu dośrodkowania. Chociaż powinien raczej pracować po przeciwnej stronie stadionu.

80

Nahuel Leiva zdecydował się na przeprowadzenie ataku indywidualnego. Próba pokonania bramkarza gospodarzy została zablokowana przez defensora.

79

Nie przebili się z atakiem piłkarze z województwa dolnośląskiego.

77

Coraz mniej czasu mają wrocławianie na poprawienie wyniku przed rewanżem, a także na dorzucenie czegoś do rankingu krajowego UEFA na konto PKO Ekstraklasy.

76

Nahuel Leiva nie przebił się atakiem indywidualnym na połowę przeciwnika.

75

Kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

74

Filip Rejczyk napomniany żółtą kartką za zatrzymanie faulem uciekającego przeciwnika.

73

Samiec-Talar opuszcza boisko a pojawia się na nim Gerstenstein.

73

Jojić opuszcza boisko a pojawia się na nim Orosco.

71

Coraz więcej uderzeń ze strony Śląska, ale brakuje dokładności.

71

Nieudana próba kontynuowania ataku przez Riga FC po dośrodkowaniu. Wrocławianie mieli przez moment możliwość przeprowadzenia kontrataku.

70

Nieudana próba przedostania się w pole karne podjęta przez Filipa Rejczyka. Było jeszcze uderzenie Nahuela Leivy zza pola karnego, jednak niedokładne.

69

Reginaldo Ramires napomniany za przewinienie w centrum boiska na Petrze Pokornym.

68

Spokojna wymiana podań zawodników z Rygi, dla których priorytetem stało się utrzymanie zaliczki do ostatniego gwizdka Christiana-Petru Ciochirci.

65

Głębokie wycofanie piłki aż do Rafała Leszczyńskiego.

64

W ostatnich minutach najlepszą szansę na zdobycie wyrównującego gola miał Petr Schwarz, jednak huknął ponad poprzeczką po podaniu wycofującym Nahuela Leivy.

61

Ponad godzina spotkania za zespołami.

59

Piotr Samiec-Talar nie złożył się do celnego uderzenia po podaniu Mateusza Żukowskiego.

58

Contreras opuszcza boisko a pojawia się na nim Mankenda.

57

Sędzia z Austrii miał dużo do powiedzenia zaaferowanym jedną z decyzji zawodnikom Śląska Wrocław.

56

Reginaldo Ramires ponownie nie zabrał się najlepiej w kierunku bramki Rafała Leszczyńskiego po podaniu prostopadłym.

54

Ostrzeżenie dla gospodarzy i powrócili oni do prowadzenia ataku.

53

Najlepsza szansa na pokonanie bramkarza Riga FC. Mają czego żałować Jacek Magiera oraz jego podopieczni. Piłka, po uderzeniu z dystansu Petra Schwarza, została "wypluta" przez bramkarza przed siebie. Dopadł do niej Sebastian Musiolik i jeszcze przytomnie odegrał do Nahuela Leivy. Uderzenie z bardzo dogodnej pozycji okazało się jednak niedokładne!

52

Po powrocie z szatni na boisko wrocławianie utrzymują się dłużej w posiadaniu piłki.

51

Jacek Magiera nie nagadał się w przerwie i postanowił ponownie udzielić wskazówek podopiecznym tuż zza linii bocznej boiska.

50

Podanie prostopadłe w kierunku bramki przyjezdnych. Simeon Petrow miał szczęście, że futbolówka odskoczyła Reginaldo Ramiresowi.

48

Zabrakło kontynuacji w pieczołowicie budowanym ataku zawodników Śląska Wrocław.

47

Wrocławianie postarają się zagrać odważniej po przeprowadzeniu dwóch zmian personalnych przez Jacka Magierę.

46

Jezierski opuszcza boisko a pojawia się na nim Rejczyk.

46

Szota opuszcza boisko a pojawia się na nim Guercio.

46

Niewiele ciekawego miał do zaproponowania Śląsk Wrocław w ofensywie. Na domiar złego, stracił gola na 0:1 w wyniku nieporozumienia Mateusza Żukowskiego z Rafałem Leszczyńskim. Sposobu na wyrównanie poszuka już wspólnie z Jackiem Magierą w przerwie.

45+2

45+1

Ostatnie ataki przed zejściem na przerwę do szatni.

45

Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

44

Powinien być doliczony czas.

43

Niefrasobliwość po rzucie rożnym, ale szczęśliwie uderzenie było prosto w dobrze ustawionego Rafała Leszczyńskiego.

42

Poradził sobie Serafin Szota z zablokowaniem brawurowego dośrodkowania spod chorągiewki boiska.

41

Petr Pokorny napomniany żółtą kartką za ratowanie się faulem taktycznym.

41

Interweniowali piłkarze z Łotwy po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

40

Piotr Samiec-Talar nie wypracował sobie miejsca wewnątrz pola karnego w konfrontacji z grupką przeciwników.

38

Riga FC potrafi z powodzeniem utrzymywać się w posiadaniu futbolówki i wymieniać podania między wrocławianami.

36

Na razie gra nie została jeszcze wznowiona, ale lada moment piłka będzie ponownie w grze.

34

Przerwa w grze spowodowana urazem jednego z zawodników Riga FC.

34

Nieudane dośrodkowanie Jakuba Jezierskiego w kierunku ustawionego w pobliżu bramki Sebastiana Musiolika.

33

Generalnie mecz nie jest napakowany po brzegi stuprocentowymi sytuacjami podbramkowymi.

31

Krótkie rozegranie rzutu rożnego i dłuższe zamieszanie w polu karnym wicemistrza Polski. Zostało ono przerwane gwizdkiem Christiana-Petru Ciochirci.

30

Po dwóch kwadransach meczu gospodarze na minimalnym prowadzeniu.

29

Śląsk Wrocław próbował dłużej utrzymać się w posiadaniu piłki i przeprowadzić atak z wykorzystaniem Petra Schwarza.

28

Nie przebili się gospodarze z atakiem na prawej stronie boiska.

26

Riga FC ponownie w posiadaniu futbolówki na połowie przeciwnika.

26

Niesie się po stadionie doping kibiców z Wrocławia.

24

Mateusz Żukowski nabiegł na piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Było uderzenie ostrzegawcze w kierunku bramki gospodarzy, jednak piłka przeleciała po nim nad poprzeczką.

23

Pierwsza połowa meczu na półmetku.

22

Simeon Petrow napomniany żółtą kartką za ratowanie się faulem blisko własnego pola karnego.

21

Dawno nie zaatakowali przyjezdni. Poderwali się do akcji, jednak dośrodkowanie Serafina Szoty nie dotarło do Sebastiana Musiolika.

20

Wznowienie od bramki przyznane zespołowi z PKO Ekstraklasy.

19

Skuteczna interwencja Rafała Leszczyńskiego, pod którego presją przeciwnik wyjechał z futbolówką poza boisko.

17

Interweniował w obronie Mateusz Żukowski, po czym jeszcze sprowokował przeciwnika do popełnienia przewinienia.

16

Jacek Magiera podniósł się z ławki i postanowił udzielić wskazówek nieco zagubionym podopiecznym.

15

Generalnie nieudany kwadrans zespołu z Wrocławia.

13

Nieustannie piłka krąży albo po obrzeżach pola karnego Śląska Wrocław, albo już wewnątrz szesnastki.

12

Niecelne strącenie piłki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i Rafał Leszczyński nie musiał tym razem interweniować.

11

Akcja indywidualna przerwana przez Aleksa Petkowa, jednak przyniosła ona gospodarzom korner.

9

Przyjezdni muszą zbierać się do bardziej zdecydowanego atakowania po zmianie rezultatu.

8

Na razie w natarciu pozostaje drużyna z Rygi.

7

7. Niang (RIG) - 1:0

7

Zespół Riga FC właśnie zdobył gola!
Gola strzelił OUSSEYNOU NIANG!

Riga FC na prowadzeniu po zaledwie kilku minutach, a wrocławianie w opałach! Ousseynou Niang dziobnął piłkę delikatnie do siatki. Wykorzystał on kompletne nieporozumienie między Mateuszem Żukowskim oraz Rafałem Leszczyńskim. Taka pomyłka musiała zostać ukarana.

6

Odpowiedzieli swoim wypadem podopieczni Jacka Magiery, jednak zostali powstrzymani przed polem karnym.

4

Gospodarze naciskają i budują swoje ataki w bocznych sektorach boiska.

3

Próba oddania strzału do bramki po zbyt krótkim piąstkowaniu Rafała Leszczyńskiego. Zdecydowane pudło.

2

Drużyna Jacka Magiery w ciemnozielonych strojach z białymi elementami. Z kolei Riga FC w biało-błękitnych pasiakach.

1

Piłkarze wychodzą z szatni na boisko.
W środę o godzinie 18 rozpocznie się mecz Śląska Wrocław w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Przeciwnikiem wicemistrza Polski w meczu wyjazdowym będzie Riga FC. Zapraszamy na relację na żywo.
Cześć! Mecz startuje o 18:00.

1:0

finał (1:0)

Powrót do relacji

Gole: 7. Niang

Kartki:   69. Reginaldo Ramires (RIG), 88. Niang (RIG) – 22. Petrow (SLA), 41. Pokorny (SLA), 74. Rejczyk (SLA)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 3:7. Rzuty rożne: 9:5. Spalone: 1:0. Foule: 10:14.

Riga FC: Matrevics – Erquiaga, Cernomordijs, Ngom, Jurkovskis – Galo, Jojić (73. Orosco), Babec – Niang (88. Daskevics), Reginaldo Ramires (89. Regza), Contreras (58. Mankenda).

Zmiany: Zommers, Purins – Orosco, Pena, Regza, Daskevics, Ngonda, Iljins, Mankenda, Nguena.

Trener: Simo Valakari

Śląsk Wrocław: Leszczyński – Żukowski (84. Ortiz), Petkow, Petrow, Szota (46. Guercio) – Pokorny – Samiec-Talar (73. Gerstenstein), Jezierski (46. Rejczyk), Schwarz, Leiva – Musiolik.

Zmiany: Loska, Śliczniak – Paluszek, Gerstenstein, Bartolewski, Ortiz, Baluta, Burak Ince, Rejczyk, Macenko, Guercio.

Trener: Jacek Magiera

Sędziowie: Christian-Petru Ciochirca (Austria)

Drugi mecz: Śląsk - Riga FC 3:1