Mistrzostwa Europy

Francja – Belgia

1:0

finał (0:0)

01.07.2024, 18:00 • Merkur Spiel-Arena, Düsseldorf (Niemcy) • 1/8 finału • Adam Ka

To już koniec przygody belgijskich piłkarzy z turniejem EURO 2024. Odpadają oni w 1/8 tych rozgrywek po zaciętym boju z Francuzami. Zabrakło zaledwie kilku minut, aby doprowadzić do dogrywki, a być może potem rzutów karnych, które mogłyby potoczyć się zupełnie inaczej. Francja czeka więc na swojego ćwierćfinałowego rywala, a będzie nim lepszy zespół w wieczornej parze Portugalia – Słowenia. Na dziś to już wszystko jeśli chodzi o to starcie, ale zachęcamy do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy, w tym meczu, który rozpocznie się już o godzinie 21:00. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i razem przeżywane emocje. Życzę udanego wieczoru, dobrej nocy i spokojnej reszty tygodnia! (19:57:19)

90+3

Orel Mangala przerywa nieczystym wślizgiem akcję w kontrze Francuzów i bez wątpienia otrzymuje on żółtą kartkę. Grają za moment "Trójkolorowi" od rzutu wolnego.

90+2

Dobrze francuska defensywa wybija centrę posłaną z narożnika boiska przez De Bruyne.

90+2

Jeszcze wybita piłka na aut bramkowy przez Francuzów po centrze Jérémy Doku i mamy rzut rożny dla "Czerwonych Diabłów".

90+1

Na trybunach obiektu Merkur Spiel-Arena rozpoczęło się już fetowanie francuskiej publiczności, a z kolei cisza ogarnia sektory zajmowane przez fanów z Belgii.

90

Arbiter główny tego starcia Szwed Glenn Nyberg dorzuca 3 minuty do regulaminowego czasu tej rywalizacji. Czy tutaj jeszcze coś się może zmienić?!

89

Blokowana próba zagrania Doku do jednego z Belgów. Dobrze ustawieni w defensywie Francuzi.

88

Belgia dokonuje zmiany:
Yannick Carrasco opuszcza boisko a pojawia się na nim Dodi Lukebakio.

88

Timothy Castagne opuszcza boisko a pojawia się na nim Charles De Ketelaere.

87

Próbują jeszcze atakować "Czerwone Diabły", a z piłką pomiędzy rywalami przebiega Jérémy Doku jednak po chwili Francuzi go powstrzymują.

85

85. Jan Vertonghen (FRA) - 1:0

85

Gol dla Francji!
Gola samobójczego strzelił JAN VERTONGHEN!

Dobra akcja grana najpierw środkiem pola, potem lewą stroną, później ponownie przez środek boiska na prawe skrzydło i tam "Trójkolorowi" znajdują receptę na pokonanie Belgów. Spora ilość francuskich graczy brała udział w tej ofensywnej szarży. Ze spokojem rozegrany atak, gdzie Jules Koundé podaje do N'Golo Kanté, a ten zagrywa pod nogi Randala Kolo Muaniego, któremu nie pozostało nic innego, jak obrócić się z futbolówkę w kierunku bramki Belgii i oddać strzał z kilkunastu metrów. Piłka po drodze na linii uderzenie odbija się od belgijskiego obrońcy JANA VERTONGHENA i całkowicie myli próbującego udanie interweniować golkipera kadry Belgii Koena Casteelsa. Piłka ostatecznie znajduje drogę do bramki i Francuzi mają to upragnione prowadzenie 1:0 w 85. minucie spotkania!

83

Doskonale między słupkami francuski bramkarz Mike Maignan podbija groźne uderzenie Kevina De Bruyne spoza pola karnego!

82

N'Golo Kanté w akcji na prawej stronie boiska fauluje Jérémy Doku i od rzutu wolnego wznowią "Czerwone Diabły".

81

Szarżował z piłką przed momentem w ofensywie Yannick Carrasco, ale zamiary Belga szybko zostają przerwane przez arbitra, który dopatrzył się faulu w ataku.

80

Udanie we własnej "11" zainterweniował belgijski golkiper Koen Casteels chwytając wysokie dośrodkowanie Julesa Koundé.

1:0

finał (0:0)

Gole: 85. Vertonghen (swój)

Kartki:   14. Tchouaméni (FRA), 23. Griezmann (FRA), 25. Rabiot (FRA) – 76. Vertonghen (BEL), 77. Domenico Tedesco (BEL), 90+3. Mangala (BEL)

Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 15:0. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 1:0. Foule: 6:9.

Francja: Maignan – Koundé, Upamecano, Saliba, Hernández – Kanté, Tchouaméni, Rabiot – Griezmann – Thuram (62. Kolo Muani), Mbappé (C).

Zmiany: Aréola, Samba – Clauss, Konaté, Pavard, Mendy, Camavinga, Zaïre-Emery, Fofana, Barcola, K. Coman, Dembélé, Giroud.

Trener: Didier Deschamps.

Belgia: Casteels – Castagne (88. De Ketelaere), Faes, Vertonghen, Theate – De Bruyne (C), Onana, Carrasco (88. Lukebakio) – Openda (63. Mangala), Lukaku, Doku.

Zmiany: Kaminski, Sels – Debast, De Cuyper, Tielemans, Vermeeren, Vranckx, Witsel, Bakayoko, Trossard.

Trener: Domenico Tedesco.

Główny: Glenn Nyberg (SWE).
Liniowi: Mahbod Beigi – Andreas Söderkvist (SWE).