PKO Ekstraklasa

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów

2:3

finał (0:2)

27.04.2024, 17:30 • Stadion Miejski, Wrocław • 30. kolejka • Piotr Grabowski (@@19pjotr93)

Kapitalna końcówka, w wyniku której Śląsk był bliski doprowadzenia do remisu, ale ostatecznie trzy oczka sensacyjnie jadą do Chorzowa! (19:24:47)

90+6

90+6

Niewiele wynika z tego rzutu rożnego!

90+5

Jeszcze będzie korner dla Śląska!

90+5

Żółtą kartką upomniany Dante Stipica (Ruch Chorzów).

90+4

90+4.

90+4

JAK TO NIE WPADŁO?! COŚ NIEMOŻLIWEGO! Nahuel Leiva kapitalnie po ziemi przed bramkę na Klimalę, ale ten przerzucił piłkę nad poprzeczką! Dosłownie był metr od pustej bramki!

90+2

90+2. Jehor MACENKO - 2:3

90+2

Gol dla Śląska!
Jest gol kontaktowy! Expostio miękko na 4 metr na głowę JEHORA MACENKO, który szczupakiem nie daje najmniejszych szans bramkarzowi gości!

90+1

Żółtą kartką upomniany Michał Feliks (Ruch Chorzów).

90

Arbiter dorzuca 4 minuty!

86

86. Erik EXPÓSITO - 1:3

86

Klimala w akcji na prawej stronie, wpada w pole karne, zgrywa po ziemi na 10 metr, gdzie ERIK EXPÓSITO spokojnie przyjmuje piłkę i oddaje strzał w samo okienko!

84

Korner i krótkie rozegranie, w końcu podanie w pole karne, ale teraz w defensywie wrocławianie.

83

Michalski w polu karnym rywala, ale zblokowany w porę przez jednego z zawodników Śląska. Korner!

81

Nahuel Leiva po raz kolejny uderza zza pola karnego, ale ponownie ta próba niezbyt udana.

80

Ruch Chorzów dokonuje zmiany:
Juliusz Letniowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Adam Vlkanova.

80

Przemysław Szur opuszcza boisko a pojawia się na nim Kacper Michalski.

79

Śląsk Wrocław dokonuje zmiany:
Petr Schwarz opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Jezierski.

77

Wójtowicz po ziemi w pole karne w kierunku Feliksa, ale teraz w defensywie rywale!

76

Jeden z zawodników gości potrzebuje pomocy medyków.

75

75. Michał FELIKS - 0:3

75

Gol dla Ruchu!
No to chyba pozamiatane! Tomasz Wójtowicz w pole karne po ziemi, gdzie Soma Novothny zgrywa wzdłuż bramki, a tam MICHAŁ FELIKS dokłada tylko nogę i trafia!

73

Korner i dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne, ale znów w obronie znakomicie chorzowianie.

73

I znów próba w wykonaniu wrocławian, ale po raz kolejny na linii bramkowej znakomicie spisuje się Stipica!

72

Josema opuszcza boisko a pojawia się na nim Maciej Sadlok.

72

Patryk Janasik opuszcza boisko a pojawia się na nim Miłosz Kurowski.

71

Nahuel Leiva z dystansu, ale jego próba zblokowana przez jednego z rywali!

70

Exposito znakomicie zgrywa do Klimali w pole karne rywala, ale ten nie zdołał opanować podania!

69

I znów groźnie pod bramką gości! Kolejna wrzutka, gdzie Stipicia wypiąstkował piłkę poza własną szesnastkę!

68

Miłosz Kozak opuszcza boisko a pojawia się na nim Michał Feliks.

67

Dośrodkowanie przed pole karne, gdzie na uderzenie z woleja decyduje się Schwarz, ale piłka przelatuje nad poprzeczką!

66

Jeszcze jedna wrzutka w pole karne chorzowian, ale Ci ponownie wybijają na korner!

65

Wrocławianie naciskają! Chorzowianie ofiarnie się bronią w ostatnim czasie!

63

I znów korner dla gospodarzy, ale jeszcze raz nic z tego nie wynika!

62

62.

62

Kolejna świetna akcja wrocławian, prostopadłe dogranie w kierunku Klimali, ten w sytuacji sam na sam przegrywa ze Stipicą!

61

Patrick Olsen opuszcza boisko a pojawia się na nim Patryk Klimala.

61

Chorzowianie wyraźnie skupieni na grze w defensywie!

59

Wrzutka z rzutu rożnego, ale znów to dośrodkowanie w porę wybite przez zawodników gości!

58

Kolejna akcja gospodarzy, teraz Żukowski w znakomitej sytuacji, ale i on zblokowany! Jeszcze jeden korner!

58

Korner i dośrodkowanie przez gospodarzy w pole karne, ale nic z tego.

57

Dogranie na 4 metr w kierunku Macenko, ten oddaje strzał z doskonałej pozycji, ale w ostatniej chwili zostaje zblokowany!

56

Rzut wolny i dośrodkowanie Schwarza w pole karne, ale tam nieczysto uderza Erik Expósito.

55

Nahuel Leiva z dystansu, ale i jego próba zostaje zblokowana przez rywali!

54

Erik Expósito w pole karne rywala, ale w defensywie dobrze zachowuje się Szymański.

52

Korner i krótkie rozgranie, w końcu uderzenie z dystansu, ale to w żaden sposób nie zaskakuje Stipicy.

51

Dośrodkowanie na dalszy słupek w wykonaniu wrocławian, ale Josema głową wybija na korner.

51

Gospodarze spokojnie w ataku pozycyjnym na połowie rywala.

49

Teraz nieco więcej walki w środkowej części boiska.

47

Od razu akcja chorzowian i strzał z ostrego kąta Kozaka, ale świetnie broni Leszczyński!

46

Łukasz Moneta opuszcza boisko a pojawia się na nim Mateusz Bartolewski.

46

Martin Konczkowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Jehor Macenko.

46

Obie drużyny już na murawie.
Wracamy za 15 minut!
Goście wygrywają, dość pewnie, co dość szokuje, bo to Śląsk prowadzi grę! Szykuje się ciekawe drugie 45 minut!

45+1

45

Arbiter dorzuca minutę!

44

Za mocne dogranie w kierunku Janasika, szybszy okazuje się wychodzący z bramki Stipica!

43

Ruch ofiarnie broni się na własnej połowie, kolejne dośrodkowanie w pole karne i strzał głową, ale nad poprzeczką. Uderzał Schwarz!

42

Nie ma rzutu karnego! VAR potwierdza, że nie było zagrania ręką!

41

Dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek, gdzie widzimy uderzenie zblokowane! Arbiter Myć analizuje sytuację na VARze, czy zawodnik Ruchu nie zagrał piłki ręką!

41

Kontra Śląska po przechwycie, dogranie w kierunku wychodzącego na pozycję Żukowskiego, ale ten w sytuacji sam na sam powstrzymany przez Stipicę!

40

Znów Śląsk w pole karne, ale w defensywie ofiarnie zawodnicy przyjezdnych!

39

Ruch zamknięty na własnej połowie, wrocławianie za wszelką ceną chcieliby zdobyć bramkę!

38

Wrocławianie przyspieszyli, ale żeby znów to się nie skończyło utratą bramki!

37

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, ale piłkę na przedpolu pewnie wyłapuje Stipica.

36

Żółtą kartką upomniany Łukasz Moneta (Ruch Chorzów).

36

Jeden z zawodników gospodarzy faulowany niedaleko pola karnego, szansa na dośrodkowanie dla wrocławian!

34

Nahuel Leiva w pole karne z rzutu rożnego, ale Dante Stipica pewnie piąstkuje piłkę!

33

Będzie korner dla wrocławian.

32

Krókie rozegranie rzutu wolnego przez przyjezdnych, z którego nic nie wynika.

31

Żółtą kartką upomniany Alex Petkov (Śląsk Wrocław).

29

Dość mocno otworzyli się wrocławianie, coraz częściej próbują atakować na połowie rywala, ale mogą być narażeni na kolejne kontry!

28

Wrocławianie pod ścianą, raczej się tego nie spodziewali!

27

27. Tomasz WÓJTOWICZ - 0:2

27

Uśpiona czujność gospodarzy i szybka kontra, lekkie zamieszanie w polu karnym gospodarzy, najpierw strzał zablokowany, ale do dobitki dopada TOMASZ WÓJTOWICZ i trafia do siatki!

26

Gospodarze nadal atakują wysokim pressingiem na połowie chorzowian.

25

Kolejne zagranie górą do przodu w wykonaniu gospodarzy, ale zdecydowanie za mocne. Rozpocznie Stipica.

25

Teraz troszkę siadło nam tempo tego meczu.

24

Goście mają sporo problemów z wyjściem z piłką z własnej połowy.

23

Ruch zamknięty na własnej połowie, Śląsk stara się atakować wysokim pressingiem.

22

Żółtą kartką upomniany Erik Expósito (Śląsk Wrocław).

20

Śląsk w ataku pozycyjnym, gospodarze rozgrywają piłkę w środku pola.

19

Kolejna groźna akcja Ruchu, na strzał z pola karnego tym razem decyduje się Kozak, ale na raty interweniuje Leszczyński!

18

Erik Expósito decyduje się na uderzenie na bramkę zawodników gości, ale pewnie piłkę wyłapuje Stipica!

17

Wrocławianie na połowie rywala, szukają możliwości przedostania się w szesnastkę gości!

16

Rozkręca nam się to widowisko! Tempo po zdobyciu gola przez chorzowian, wyraźnie wzrosło!

14

Dośrodkowanie z rzutu rożnego okazuje się zdecydowanie za mocne!

13

Kolejna kontra gości! Znów na lewej stronie Kozak i znów dośrodkowanie, ale Śląsk wybija na korner!

13

Od razu gracze gospodarzy zaczęli atakować wyższym pressingiem!

12

Wrocławianie wyraźnie zaskoczeni utratą gola!

12

12. Soma NOVOTHNY - 0:1

12

No i mamy otwarcie wyniku! Szybka akcja gości na lewej stronie, Kozak decyduje się na wrzutkę w pole karne, gdzie na piłkę nabiega SOMA NOVOTHNY i trafia głową do siatki!

10

Kolejna akcja wrocławian, teraz z głębi pola w szesnastkę rywala Nahuel Leiva, ale za mocno.

8

Faul ofensywny chorzowian na lewej stronie boiska. Rozpocznie Leszczyński.

7

Wciąż Śląsk na połowie rywala, gospodarze wyraźnie przeważają od samego początku.

6

Chorzowianie wciąż wyraźnie wycofani do defensywy!

5

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale piłka wychodzi poza pole karne. Jeszcze na dystansie do piłki dopada Nahuel Leiva i uderza, ale trafia w rywala!

4

Mateusz Żukowski ze skrzydła w pole karne rywala, ale dośrodkowanie zblokowane. Korner!

3

Od początku tego meczu to wrocławianie częściej w posiadaniu piłki.

2

Konczkowski ze skrzydła w pole karne rywala, jednak to dośrodkowanie w kierunku Exposito nieco za mocne.

1

I już pierwsza akcja wrocławian, na lewej stronie boiska, ale chorzowianie nie dopuszczają rywali do własnego pola karnego.

1

Wrocławianie zaczęli od środka!

1

Trwa losowanie stron.
Obie drużyny na murawie.
Wyjściowe składy:

Śląsk Wrocław: Trelowski – Janasik, Petkov, S. Petrow, Konczkowski – Żukowski, Leiva, Schwarz, Pokorny, Olsen – Expósito.
Zmiany: Ince, Jezierski, Klimala, M. Kurowski, Macenko, Paluszek, Rzuchowski, Szwedzik.

Ruch Chorzów: Stipica – Szur, S. Szymański, Josema – Wójtowicz, Starzyński, Ju. Letniowski, Moneta – Szczepan, Novothny – Kozak.
Zmiany: Buchalik – Barański, Bartolewski, Feliks, Foszmańczyk, Michalski, Sadlok, Vlkanova, Wilak.

Sędziowie: Wojciech Myć.
Cześć! Mecz startuje o 17:30.

2:3

finał (0:2)

Gole: 86. Expósito, 90+2. Macenko – 12. Novothny, 27. Wójtowicz, 75. Feliks

Kartki:   22. Expósito (SLA), 31. Petkov (SLA) – 36. Moneta (RUC), 90+1. Feliks (RUC), 90+5. Stipica (RUC)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 17:1. Rzuty rożne: 10:2. Spalone: 1:1. Foule: 8:12.

Śląsk Wrocław: Trelowski – Janasik (72. M. Kurowski), Petkov, S. Petrow, Konczkowski (46. Macenko) – Żukowski, Leiva, Schwarz (79. Jezierski), Pokorny, Olsen (61. Klimala) – Expósito.
Zmiany: Ince, Paluszek, Rzuchowski, Szwedzik.

Ruch Chorzów: Stipica – Szur (80. Michalski), S. Szymański, Josema (72. Sadlok) – Wójtowicz, Starzyński, Ju. Letniowski (80. Vlkanova), Moneta (46. Bartolewski) – Szczepan, Novothny – Kozak (68. Feliks).
Zmiany: Buchalik – Barański, Foszmańczyk, Wilak.

Sędziowie: Wojciech Myć