24.04.2024, 20:30 • Stadion Energa, Gdańsk • 29. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 4:2.
Rzuty rożne: 4:11.
Spalone: 1:0.
Foule: 16:8.
Lechia Gdańsk umocniła się w roli najmocniejszego pierwszoligowca. Bramka, na miarę pokonania 1:0 Polonii Warszawa, padła po strzale Maksyma Chłania, w kwadransie otwierającym spotkania.

90+3

90+2

Już chyba nikt nie odbierze kompletu punktów gospodarzom!

90+1

Lechia Gdańsk już zaledwie kilka kroków od skromnego, ale równie cennego jak inne zwycięstwa.

90

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

89

Ile doliczy sędzia?

88

Futbolówka znalazła się na skraju pola karnego. Blisko szukającego miejsca do wykonania dośrodkowania zawodnika było dwóch przyjezdnych, którzy nie pozwolili na dokładne dostarczenie piłki do centralnie ustawionych zawodników.

87

Twarda walka o opanowanie piłki po dośrodkowaniu.

86

Chaotyczne próby rozbicia obrony z Trójmiasta i taka metoda może okazał się w końcowym rozrachunku nieskuteczna.

85

Zaledwie pięć minut regulaminowego czasu i ewentualne minuty dodatkowe od prowadzącego spotkanie Piotra Lasyka.

84

Futbolówka w ostatniej minucie często zmieniała właściciela w pobliżu koła środkowego. Żadnemu zawodnikowi nie udało się zaprowadzić porządku.

83

Lechia Gdańsk nie chce oddawać piłki przeciwnikom.

82

Szkoleniowiec przyjezdnych poszukuje skutecznego podopiecznego na ławce rezerwowych.

81

Polonia Warszawa dokonuje zmiany:
Wojciechowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Marciniec.

79

Nie przebierają w środkach piłkarze Lechii Gdańsk.

78

Kacper Sezonienko napomniany żółtą kartką po pojawieniu się na boisku z ławki rezerwowych.

77

Z kolei Polonia Warszawa potrzebuje minimum punktu, żeby poprawić notowania w walce o utrzymanie.

76

Uważni, skoncentrowani w obronie gdańszczanie.

75

Pozostał kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu.

74

Camilo Mena napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

73

Ostre przewinienie i to może być napomnienie żółtym kartonikiem.

71

Była zmiana za zawodnika obciążonego żółtym kartonikiem. Nie ma już na murawie Tomasza Neugebauera.

70

Lechia Gdańsk dokonuje zmiany:
Neugebauer opuszcza boisko a pojawia się na nim Gueho.

69

Tomasz Neugebauer napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

67

Ataki a to jednego zespołu, a to drugiego. Piłkarze a to lewą, a to prawą stroną starają się stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika.

66

Coraz bliżej zdobycia kolejnego kompletu punktów są gospodarze.

66

Kibice czekają na obraz rywalizacji po pierwszych korektach personalnych.

65

Zjawiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Sezonienko.

64

Będzie również zmieniać szkoleniowiec gospodarzy.

62

Zawistowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Fadecki.

62

Michalski opuszcza boisko a pojawia się na nim Kluska.

61

Polonia Warszawa nie chce wrócić bez jakiegokolwiek punktu. Akcja na prawej stronie boiska, jednak bez powodzenia.

60

Godzina walki w Gdańsku za pierwszoligowcami.

59

Oddalili grę od własnego pola karnego gospodarze.

58

Coraz odważniejsi są piłkarze z Konwiktorskiej.

57

Piłka zawieszona ponad polem karnym Lechii Gdańsk. Poradzili sobie z jej unieszkodliwieniem gospodarze.

56

Polonia Warszawa od rzutu wolnego wywalczonego na połowie przeciwnika.

55

Spokojnie wygarnęli piłkę przeciwnikom gospodarze w centrum boiska.

54

Wznowienie od bramki przyznane Jakubowi Lemanowiczowi.

52

Teraz było przewinienie, jednak niezmiennie stawia na edukowanie zawodników Piotr Lasyk.

51

Jak dotąd tylko jedno przewinienie zostało wycenione przez prowadzącego spotkanie sędziego na napomnienie żółtym kartonikiem.

50

Minęło już pięć minut rywalizacji po przerwie.

49

Konfrontacja na skrzydle i górą wyszedł z niej obrońca gospodarzy. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

48

Na razie obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się na przeprowadzenie zmian w jedenastkach.

47

Pora przekonać się, co przygotowali piłkarze, w porozumieniu ze szkoleniowcami, w szatniach na drugą część spotkania.

46

I piłkarze niebawem wznowią grę po kwadransie spędzonym w szatniach.
Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
Po znacznie ponad 45 minutach na prowadzeniu 1:0 jest Lechia Gdańsk. Drużyna z Trójmiasta zdobyła zaliczkę uderzeniem Maksyma Chłania już w początkowym kwadransie spotkania.

45+5

45+5

Mateusz Michalski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

45+2

Nieudane rozegranie piłki i trafiła ona w posiadanie zawodników stołecznego zespołu.

45+1

Nie oszczędza zawodników sędzia Piotr Lasyk. Bardzo znaczące przedłużenie pierwszej części meczu.

45

Doliczone aż pięć minut do regulaminowego czasu.

44

Czy będzie doliczony czas?

43

Niebezpiecznie zapowiadała się ta akcja. Piłka została przetransportowana szybko w pobliże bramki. Zabrakło wykończenia w postaci jednocześnie mocnego oraz celnego strzału.

42

Lechia Gdańsk zaatakowała z wykorzystaniem energicznego na lewej stronie boiska Maksyma Chłania.

40

Pozostało pięć minut do zakończenia regulaminowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

39

Tylko jedna bramka w pierwszej połowie spotkania?

38

Poradził sobie z dośrodkowaniem Jakub Lemanowicz.

36

Poskromiona akcja kandydata do awansu do PKO Ekstraklasy na boku boiska.

35

Jak wstrząsnąć podopiecznymi – zastanawia się prowadzący przyjezdnych Rafał Smalec.

34

Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

33

Ostatnie kilkanaście minut w pierwszej połowie spotkania. Która drużyna zachowała więcej energii do atakowania?

32

Raz jeszcze Lechia Gdańsk próbowała przeprowadzić atak z wykorzystaniem Maksyma Chłania.

31

Lechia Gdańsk na połowie przeciwnika i nie spieszyło się gospodarzom z pchaniem piłki do przodu.

30

Pół godziny meczu za pierwszoligowcami.

29

Otworzyło się kilka możliwości przed środkowym pomocnikiem, tymczasem wykonał on podanie zgodnie z najgorszą opcją, przez co zamiast ciekawego ataku, był powrót na upatrzone pozycje obronne.

28

Polonia Warszawa nie ma wielu szans na pozbawienie przeciwnika zaliczki.

27

Rozegranie gdańszczan przerwane przez rywali, ale była jeszcze możliwość wznowienia grania wrzutem z autu na wysokości koła środkowego.

26

Wymiana podań, której celem było znalezienie miejsca do przeprowadzenia ataku w kierunku bramki gospodarzy. Czujni na swoich pozycjach byli broniący gracze i nie pozwolili na przetestowanie golkipera strzałem.

24

Wznowienie wrzutem z autu w centrum boiska zostało przyznane gospodarzom.

23

Pierwsza połowa meczu jest za półmetkiem.

22

Lechia Gdańsk stara się nie oddawać piłki zdezorientowanym przeciwnikom.

21

Duży problem z beniaminka z powstrzymaniem pomysłowo grających podopiecznych Szymona Grabowskiego.

20

Gra w ataku pozycyjnym. Poszukiwanie miejsca do zrobienia przewagi w bocznych sektorach boiska. Gospodarze starają się tworzyć przewagę na skrzydłach szarżami indywidualnymi.

18

Pierwsze tak zdecydowane podejście atakiem zawodników Polonii Warszawa.

17

Goście wymienili podania i wymanewrowali zagubionych przeciwników. Otworzyła się możliwość pokonania bramkarza strzałem z czystej pozycji, ale nie została ona wykorzystana. Zabrakło pewności siebie strzelcowi.

16

Gospodarze nie chcą oddawać piłki swoim przeciwnikom pomimo jednobramkowego prowadzenia.

15

Po kwadransie spotkania bliżej zdobycia kompletu punktów są gospodarze.

14

Jak dotąd konfrontacja przebiega na warunkach zaproponowanych przez lidera.

12

Czarne Koszule muszą ruszać do bardziej zdecydowanego natarcia na bramkę zespołu z Gdańska.

11

Gol dla Lechii!
Gola strzelił MAKSYM CHŁAŃ!

Nie trzeba było długo czekać na otwarcie wyniku przez zawodników Lechii Gdańsk. Rozmontowanie obrony zagrożonego spadkiem beniaminka potrwało nieco ponad 10 minut. Szymon Grabowski oraz jego podopieczni świętują gola po strzle Maksyma Chłania. Z kolei Polonia Warszawa jest już w opałach.

10

Gdańszczanie na połowie przeciwnika i szukają tam miejsca do skutecznego zaatakowania bramki.

9

Lechiści w posiadaniu piłki w centrum pola.

8

Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

7

Nabiera rozpędu w ofensywie drużyna prowadzona przez Szymona Grabowskiego.

6

Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane głównemu kandydatowi do awansu.

5

Bezbramkowe pięć minut spotkania za pierwszoligowcami.

4

Wznowienie grania od bramki zostało przyznane zawodnikom Polonii Warszawa.

3

Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

2

Pora na pierwsze ofensywne przyspieszenia obu zespołów po rozpoczęciu spotkania.

1

Wyjściowe składy:

Lechia Gdańsk: Sarnawskyj – Bugaj, Chindris, Olsson, Kałahur – Żelizko, Neugebauer – Mena, Kapić, Chłań – Zjawiński.
Zmiany: Mihułko – Biegański, Piła, D'Arrigo, Sypek, Brzęk, Koperski, Sezonienko, Gueho.
Trener: Szymon Grabowski

Polonia Warszawa: Lemanowicz – Grudniewski, Kowalski-Haberek, Pleśnierowicz – Zawistowski, Wojciechowski, Koton, Biedrzycki – Bajdur, Michalski – Kobusiński.
Zmiany: Sandach – Kluska, Tomczyk, Grzelczak, Ochrończuk, Marciniec, Majsterek, Arak, Fadecki.
Trener: Rafał Smalec

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Gdańsku. Lechia zmierzy się w nim z Polonią Warszawa. Początek rywalizacji w środę o godzinie 20:30.
Cześć! Mecz startuje o 20:30.

1:0

finał (1:0)

Gole: 11. Chłań

Kartki:   69. Neugebauer (LGD), 74. Mena (LGD), 78. Sezonienko (LGD) – 45+5. Michalski (PLW)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
Strzały celne: 8:1. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 4:11. Spalone: 1:0. Foule: 16:8.

Lechia Gdańsk: Sarnawskyj – Bugaj, Chindris, Olsson, Kałahur – Żelizko, Neugebauer (70. Gueho) – Mena, Kapić, Chłań – Zjawiński (65. Sezonienko).

Polonia Warszawa: Lemanowicz – Grudniewski, Kowalski-Haberek, Pleśnierowicz – Zawistowski (62. Fadecki), Wojciechowski (81. Marciniec), Koton, Biedrzycki – Bajdur (81. Tomczyk), Michalski (62. Kluska) – Kobusiński.

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)