Fortuna 1 Liga

Polonia Warszawa – Zagłębie Sosnowiec

3:3

finał (1:2)

19.04.2024, 18:00 • Stadion im. generała Kazimierza Sosnkowskiego, Warszawa • 28. kolejka • Sebastian

BETFAN: 1.98 3.45 3.65

90+9

I gol dla Zagłębia Sosnowiec anulowany po wideo weryfikacji. Przedwczesna radość przyjezdnych z Marcelem Ziemannem na czele.

90+6

Niesamowite spotkanie w Warszawie! Siedem goli i trafienie w doliczonym czasie. Marcel Ziemann może być bohaterem późnego popołudnia. Po jego uderzeniu w 96. minucie Zagłębie Sosnowiec jest na prowadzeniu 4:3.

90+5

Konrad Wrzesiński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+3

Groźne uderzenie płaskie, jednak na posterunku Mateusz Kos i nie pozwolił on gospodarzom na zdobycie prowadzenia!

90

Zagłębie Sosnowiec dokonuje zmiany:
Biliński opuszcza boisko a pojawia się na nim Fabry.

85

Gol dla Polonii W.!
Gola strzelił MICHAŁ GRUDNIEWSKI!

Polonia zagrała do końca meczu i odrobiła dwubramkową stratę do Zagłębia Sosnowiec. Michał Grudniewski zrehabilitował się w 85. minucie za błąd przy drugim golu przyjezdnych i po wtargnięciu w pole karne oddał uderzenie na 3:3. Przy trafieniu asystował Bartosz Biedrzycki.

81

Polonia Warszawa dokonuje zmiany:
Ochrończuk opuszcza boisko a pojawia się na nim Tomczyk.

75

Janota opuszcza boisko a pojawia się na nim Suchockyj.

75

Szostek opuszcza boisko a pojawia się na nim Lipka.

72

Michał Bajdur napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

70

Gola z rzutu karnego zdobył MICHAŁ BAJDUR.

Mocne uderzenie Michała Bajdura z rzutu karnego w sam środek bramki przywraca nadzieję Polonii Warszawa. Ponownie kontaktowe trafienie!

67

Będzie szansa na kolejnego gola kontaktowego z rzutu karnego po bezmyślnym przewinieniu na skraju szesnastki. Faul na Nikodemie Zawistowskim!

66

Fadecki opuszcza boisko a pojawia się na nim Biedrzycki.

66

Michalski opuszcza boisko a pojawia się na nim Kluska.

65

Jakub Lemanowicz interweniował z dużymi problemami na linii bramkowej. Poradził sobie z uderzeniem Artema Poliarusa, który zamykał dośrodkowanie z prawego skrzydła.

62

Wiktor Pleśnierowicz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

58

Gol dla Zagłębia!
Gola strzelił KAMIL BILIŃSKI!

Zanosiło się na dalsze ataki Polonii po zmianie stron, jednak przycisnęło ponownie Zagłębie. Na bohatera meczu wyrasta Kamil Biliński, który w 58. minucie skompletował hat-tricka strzałem z bliska po dośrodkowaniu.

50

Sebastian Bonecki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

46

Majsterek opuszcza boisko a pojawia się na nim Kowalski-Haberek.

42

Michał Janota napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

35

Gola strzelił NIKODEM ZAWISTOWSKI!

Polonia wróciła do gry o zapunktowanie w 35. minucie i zdobyła gola na 1:2. Akcja została rozegrana przez Wojciecha Fadeckiego oraz Mateusza Michalskiego. Piłka trafiła do ustawionego szeroko w polu karnym Nikodema Zawistowskiego, a ten pozbawił czystego konta Mateusza Kosa potężnym uderzeniem pod poprzeczkę!

32

Nie wykorzystali swoich szans gospodarze i Zagłębie ukarało ich golem na 2:0 w 32. minucie. Ponownie Kamil Biliński pokonał strzałem Jakuba Lemanowicza. Doświadczony napastnik przymierzył między nogami bramkarza po wyprzedzeniu wszystkich obrońców Polonii z Michałem Grudniewskim na czele. Do rozmontowania obrony Czarnych Koszul wystarczyło jedno, dalekie podanie z własnej połowy boiska.

25

Świetnie interweniował Mateusz Kos po strzale Szymona Kobusińskiego. Niewiele brakowało do doprowadzenia do remisu po dośrodkowaniu Michała Bajdura!

21

Czarne Koszule przyspieszały i w 21. minucie umieściły piłkę w bramce Zagłębia, jednak nie było gola Wojciecha Fadeckiego z powodu spalonego.

18

Polonia odpowiadała niecelnymi strzałami. W pierwszym ciekawym ataku spudłowali Wojciech Fadecki i Szymon Kobusiński, a w 18. minucie Mateuszowi Michalskiemu nie udało się przymierzyć po płaskim dośrodkowaniu.

6

Od początku meczu dużo działo się na boisku, a oba zespoły próbowały zaatakować. Skutecznie zrobiło to Zagłębie i w 6. minucie strzeliło gola na 1:0. Kamil Biliński przelobował Jakuba Lemanowicza strzałem głową po dośrodkowaniu Dominika Sokoła. Nie dał się zmylić rykoszetem od Wiktora Pleśnierowicza i poradził sobie w powietrzu z Janem Majsterkiem.

5

Od początku spotkania dużo sytuacji podbramkowych. Zagotowało się w polu karnym Zagłębia Sosnowiec po płaskim dośrodkowaniu, jednak nie przekuli go w gola ani Wojciech Fadecki, ani Szymon Kobusiński.

3:3

finał (1:2)

Gole: 35. Zawistowski, 70. Bajdur (kar.), 85. Grudniewski – 6. Biliński, 32. Biliński, 58. Biliński

Kartki:   62. Pleśnierowicz (PLW), 72. Bajdur (PLW) – 42. Janota (SOS), 50. Bonecki (SOS), 90+5. Wrzesiński (SOS)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
Strzały celne: 8:11. Strzały niecelne: 9:8. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 1:1. Foule: 9:15.

Polonia Warszawa: Lemanowicz – Grudniewski, Majsterek (46. Kowalski-Haberek), Pleśnierowicz, Zawistowski, Ochrończuk (81. Tomczyk), Koton, Fadecki (66. Biedrzycki), Bajdur, Michalski (66. Kluska), Kobusiński.

Zmiany: Sandach – Biedrzycki, Grzelczak, Kluska, Wojciechowski, Marciniec, Pawłowski, Tomczyk, Kowalski-Haberek.

Trener: Rafał Smalec

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Poliarus (90. Wrzesiński), Biliński (90. Fabry), Janota (75. Suchockyj), Bonecki, Ziemann, Matynia, Szostek (75. Lipka), Rozwandowicz, Remy, Sokół.

Zmiany: Szewczenko – Suchockyj, Lipka, Dowgyj, Fabry, Jończy, Wrzesiński, Troć, Caliński.

Trener: Marek Saganowski

Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin)