2. Liga

Stal Stalowa Wola – Sandecja Nowy Sącz

2:1

finał (0:0)

28.03.2024, 19:30 • Stadion MOSiR, Stalowa Wola • 26. kolejka • Norbert Czajkowski

BETFAN: 2.19 3.15 3.25

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje. (21:30:21)
Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 2:3. Spalone: 3:2. Foule: 15:19.
Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. Takie motto może przyświecać kibicom Stali Stalowa Wola po dzisiejszym meczu wobec decydującego trafienia Arkadiusza Ziarko, za sprawą którego podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego powracają do strefy barażowej.

90+3

90+2

Dobra interwencja Sukiennickiego we własnym polu karnym.

90

Spotkanie potrwa jeszcze co najmniej 3 minuty.

89

Sandecja Nowy Sącz dokonuje zmiany:
Potoma opuszcza boisko a pojawia się na nim Marcinho.

86

Gol dla Stali St. Wola!
Gola strzelił ZIARKO!

Chełmecki dopadł do piłki za krótko dogranej przez Kowalskiego i dośrodkował na dalszy słupek gdzie tylko dołożył nogę Arkadiusz Ziarko! Kolejne w tym meczu trafienie zmiennika.

84

Piękna indywidualna akcja Sukiennickiego zakończona strzałem w słupek!

84

Smyłek spokojnie łapie piłkę po strzale głową Nawotki.

83

Żółtą kartką upomniany Banach (Stal Stalowa Wola).

82

Klisiewicz nie skorzystał z prezentu od rywala i dał się dogonić obrońcy.

81

Stal Stalowa Wola dokonuje zmiany:
Soszyński opuszcza boisko a pojawia się na nim Wiktoruk.

80

Sandecja idzie za ciosem, pomylił się jednak w tej sytuacji Kowalik.

78

Zamieszanie w polu karnym Stali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i piłka minimalnie minęła słupek!

77

Urban opuszcza boisko a pojawia się na nim Maluga.

77

Imiela opuszcza boisko a pojawia się na nim Chełmecki.

76

Gol dla Sandecji!
Gola strzelił GOŁĘBIOWSKI!

Kolejne wejście smoka i to jakie! Radosław Gołębiowski źle przyjął piłkę po podaniu Potomy i to okazało się być kluczowe, bowiem gracz Sandecji huknął z powietrza pokonując nie najlepiej ustawionego Smyłka!

75

Gospodarze kontrolują sytuację. Przeważają jeśli chodzi o posiadanie piłki i nie dopuszczają rywala pod pole karne.

73

Szufryn opuszcza boisko a pojawia się na nim Talar.

73

Kwietniewski opuszcza boisko a pojawia się na nim Wilczyński.

73

Kamiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Gołębiowski.

69

Zdecydowanie lepiej w drugiej połowie wygląda Stal Stalowa Wola więc bardzo ciężkie zadanie przed podopiecznymi Roberta Kasperczyka.

66

Gola strzelił GÓRSKI!

Ależ wejście smoka zanotował Jakub Górski! Nie dał on szans Polackowi strzałem z pierwszej piłki z 18. metra przy samym słupku. Asystę zanotował Damian Urban, który przytomnie wycofał piłkę zamiast na siłę szukać uderzenia.

64

Urban dośrodkował na dalszy słupek, ale źle zgrał ją Ziarko.

64

Pioterczak opuszcza boisko a pojawia się na nim Górski.

63

Faulowany na skrzydle Urban, czekamy na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

60

Kołbon z niezłej pozycji fatalnie spudłował.

59

Centra Urbana przeleciała nad głowami wszystkich piłkarzy będących w polu karnym.

58

Kolejny nieudany strzał z dystansu, tym razem próbował Sukiennicki.

57

Za mocne dośrodkowanie Kowalskiego. Piłka poza linią boczną.

55

Niecelna główka Klisiewicza.

54

Znów groźnie pod bramką Polacka. Tym razem w ostatniej chwili powstrzymany Sukiennicki.

52

Najlepsza okazja w dzisiejszym spotkaniu. Futbolówka spadła pod nogi zamykającego akcję Pioterczaka. Uderzoną piłkę podbił jeden z obrońców, po czym z linii bramkowej wybił ją drugi z nich.

52

Kwietniewski odebrał piłkę na połowie rywala i już jej nie oddał. Problem w tym, że uderzył kilka metrów obok słupka.

49

Niezmienny obraz tego spotkania. Faule, straty i po prostu mało gry w piłkę.

46

Duży spokój Kowalika, który po dośrodkowaniu zgrał piłkę klatką piersiową do swojego bramkarza.

46

Seweryn opuszcza boisko a pojawia się na nim Ziarko.

46

Piłkarze wrócili na boisko.

Oba zespoły grają w tempie, w jakim ciężko o spektakularne widowisko. Akcji bramkowych jest jak na lekarstwo i nie było nam dane zobaczyć choćby jednego celnego strzału.

45+3

45+3

Czas doliczony upływa bez żadnej historii, właściwie tak jak cała pierwsza połowa.

45

Karol Iwanowicz doliczył 3 minuty.

43

Dużo ochoty do gry ma Sukiennicki. Brakuje mu póki co precyzji, ale jest jednym z niewielu piłkarzy na boisku, który ze swobodą potrafi przyspieszyć grę.

42

Piłka w rękawicach Smyłka po centrze Kwietniewskiego.

41

Na spalonym Tomasz Nawotka.

39

Po kilku minutach walki w środku pola gospodarze zamknęli rywala na jego połowie.

36

Żółtą kartką upomniany Kamiński (Sandecja Nowy Sącz).

34

I kolejna przerwa, tym razem ucierpiał Banach. Na szczęście szybko się pozbierał.

34

Gramy dalej.

34

Żołądź opuszcza boisko a pojawia się na nim Nawotka.

33

Żołądź z pomocą sztabu medycznego na jednej nodze opuścił plac gry. Niestety nie wygląda to dobrze.

30

Przerwa w grze. Na murawie leży Bruno Żołądź i sztab medyczny pokazuje, że potrzebna będzie zmiana.

29

Piłka po dośrodkowaniu Kowalskiego dotarła do zamykającego Sukiennickiego, lecz jego strzał został zablokowany.

28

Korner dla Stali.

27

Potoma dostał się pod pole bramkowe, ale nie udało mu się wywalczyć choćby rzutu rożnego.

27

Piłka w siatce po strzale głową Furtaka, ale gracz Stali był na wyraźnym spalonym.

26

Faulowany na skrzydle Seweryn.

24

Faulowany Szufryn po centrze Kowalskiego.

24

Rzut wolny dla Stali z pozycji umożliwiającej dośrodkowanie w pole karne.

22

Żółtą kartką upomniany Kowalski (Stal Stalowa Wola).

21

Doczekaliśmy się bardziej dynamicznego ataku. Potoma indywidualną akcją wpadł w pole karne, ale jego strzał zablokował jeden z obrońców.

20

Doszedł do pozycji strzeleckiej Potoma, ale posłał piłkę kilkanaście metrów obok słupka.

19

Na spalonym Damian Urban.

17

Nie jest to póki co porywające widowisko, niskie tempo i właściwie brak jakichkolwiek groźniejszych sytuacji.

15

Role się odwróciły i teraz wszyscy piłkarze Stali wycofani na swoją połowę.

14

Szoszyński nie dopuścił, aby Potoma doszedł do prostopadle zagranej piłki.

12

Sytuacyjne uderzenie Kamińskiego, ale bardzo niecelne.

11

Złe dośrodkowanie Kowalskiego, ale błyskawiczny doskok do rywala po stracie utrudnia Sandecji atakowanie.

10

Po niezłym wejściu w mecz, wyraźnie cofnęła się Sandecja i praktycznie nie opuszcza swojej połowy.

9

Nie przedarł się w pole karne Urban, grę wznowi Polacek.

9

Banach zablokowany na lewym skrzydle, gospodarze wznowią z autu.

7

Pierwsza sytuacja, w której Stal Stalowa Wola ustawiła sobie przeciwnika na jego połowie, ale nic nie wyszło z ataku pozycyjnego.

6

Aut dla gości blisko pola karnego.

4

Sukiennicki naprawia błąd Urbana, który umożliwił Sandecji wyprowadzenie kontrataku.

3

Niezłe dośrodkowanie z prawej strony, ale trochę zbyt głębokie. Ponownie łapie piłkę bramkarz Sandecji.

2

Pierwsze przewinienie w meczu, Faulował Kamil Słaby.

1

Zablokowany strzał Imieli i z piłką "przywitał się" Polacek.

1

Długie zagranie i piłka w rękach Smyłka.

1

Mecz rozpoczną goście.
Wyjściowe składy:

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Kowalski, Furtak, Banach, Urban, Soszyński, Sukiennicki, Seweryn, Imiela, Pioterczak, Klisiewicz
Zmiany: Zieliński – Wiktoruk, Strózik, Maluga, Mydlarz, Ziarko, Chełmecki, Rogala, Górski
Trener: Ireneusz Pietrzykowski

Sandecja Nowy Sącz: Polacek – Buchta, Słaby, Kowalik, Szufryn – Kołbon, Żołądź, Potoma, Kwietniewski – Wolsztyński, Kamiński
Zmiany: Sokół – Gołębiowski, Nawotka, Talar, Rutkowski, Marcinho, Sobczak, Vaclavik, Wilczyński
Trener: Robert Kasperczyk

Sędziowie: Karol Iwanowicz.
Piłkarze Sandecji zagrają w białych strojach, a Stali – zielono-czarnych.

Piłkarze są już na murawie.
Warto odnotować, że Stal jest drużyną najlepiej punktującą u siebie w tym sezonie (tyle samo punktów – 25, wywalczył KKS Kalisz, ale rozegrał jeden mecz więcej).
W meczu 9. kolejki górą była Sandecja, która zwycięstwem 2:0 przerwała koszmarną serię, bowiem były to pierwsze trzy punkty zdobyte przez tę drużynę w bieżącym sezonie.
Nie należy całkowicie skreślać gości, którzy pod wodzą nowego trenera zaczęli przyzwoicie punktować. W pierwszych sześciu meczach rozegranych w 2024 roku zdobyli 7 punktów. Ciężko jednak doszukiwać się kryzysu formy u podopiecznych Ireneusza Pietrzykowskiego, którzy w tym okresie dopisali do swojego konta o 2 oczka więcej przygrywając tylko jedno spotkanie i zdecydowanie liczą się w walce o baraże.
W dzisiejszym meczu 2. Ligi 7. w tabeli Stal Stalowa Wola podejmie przedostatnią Sandecję Nowy Sącz.
Cześć! Mecz startuje o 19:30.