Karabach Agdam – ACF Fiorentina

1:2

finał (0:0)

08.12.2016, 17:00 • Stadion Tofiqa Bəhramova • Runda 6 • Krystian Kocerba

Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia relacji z wieczornych meczów Ligi Europy na naszym portalu.
Faule: 18:13. (19:01:03)
W drugiej połowie znacznie wzrosło tempo meczu. Fiorentina pierwsza strzeliła bramkę i ustawiło to trochę przebieg dalszej rywalizacji. Choć Karabach zdołał doprowadzić do remisu, to Chiesa szybko odpowiedział i Azerowie nie byli już w stanie pokusić się o zwycięstwo. W drugim meczu grupy J PAOK wygrał ze Slovanem. W końcowym rozrachunku na pierwszej pozycji Fiorentina, a na drugiej Grecy i to te zespoły awansowały do 1/16 LE.

90+3

90+3

Szansa dla gospodarzy. Agolli wrzucił na głowę partnera z zespołu, a Madatov oddał strzał nad bramką Fiorentiny.

90+2

Dośrodkowanie z lewej strony w wykonaniu Agolliego. Ostatecznie piłkę od bramki wznowi Tatarusanu.

90+1

Trzy minuty doliczył sędzia z Chorwacji. Fiorentina stara się długo utrzymać przy piłce, a Karabach nie odpuszcza i nie daje swobodnie rozegrać Włochom futbolówki

90

Alemida oddał strzał z dystansu, ale futbolówką pewnie wyłapana przez Tatarusanu.

89

Praktycznie całą drużyną atakują Azerowie, którzy nie mają nic do stracenia.

88

Quintana zatrzymany przez obrońcę włoskiej ekipy.

87

Wysoki pressing ze strony Karabachu na rywalach. Goście atakują dużą ilością piłkarzy na połowie Fiorentiny.

86

Żółtą kartkę otrzymuje Badavi Gusejnov (Karabach Agdam).

85

Wrzutka ze stałego fragmentu nie przyniosła żadnych korzyści graczom Karabachu i już atak gości.

84

Chiesa w głupi sposób osłabił w końcówce zespół Fiorentiny. Młody zawodnik miał już żółtą kartkę i ciągnął za koszulkę Agollego na własnej połowie. Sędzia nieugięty sięga po czerwony kartonik.

83

Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Federico Bernardeschi, na boisku pojawia się Carlos Sánchez.

81

Sadygov wrzuca w pole karne, lecz bramkarz Tatarusanu przechwycił to zagranie.

80

Agolli mocno interweniował i faulował gracza gości. Rzut wolny.

1:2

finał (0:0)

Gole: 73. Reynaldo – 60. Vecino, 76. Chiesa

Kartki:   15. Gurbanov (KBK), 86. B. Gusejnov (KBK) – 19. Chiesa (FIO)   84. Chiesa (FIO)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
Strzały celne: 6:9. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 1:1. Spalone: 6:0. Foule: 18:13.

Karabach Agdam: Šehić – Gurbanov, B. Gusejnov, R. Sadygov (C), Agolli – Amirgulijev (62. Reynaldo), Garajev, Almeida – Quintana, Ndlovu (71. Madatov), Muarem (46. Ismajilov).
Zmiany: Šaranov – Reynaldo, Madatov, Dašdemirov, Junuszade, Ismajilov, Dinijev.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović, Gonzalo Rodríguez (C), Astori, Olivera – Badelj, Vecino – Chiesa, Cristóforo (61. Valero), Bernardeschi (83. Sánchez) – Babacar (51. N. Kalinić).
Zmiany: Lezzerini – Sánchez, Zárate, Iličić, Valero, N. Kalinić, Salcedo.

Sędziowie: Główny: Ivan Bebek (CRO) Asystenci: Tomislav Petrović, Miro Grgić Techniczny: Goran Pataki Bramkowi: Ante Vučemilović, Goran Gabrilo