Liga Europy UEFA

RSC Anderlecht – AS Saint-Étienne

2:3

finał (2:0)

08.12.2016, 19:00 • Constant Vanden Stock Stadium, Bruksela • Runda 6 • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje! (21:07:02)
AS Saint-Etienne wygrało 3:2 na stadionie Anderlechtu, choć po pierwszej połowie miało dwa gole straty do stołecznego zespołu. Przepiękny pościg Francuzi przeprowadzili między 62. a 74. minutą, kiedy zdobyli trzy bramki po akcjach z wykorzystaniem prawego skrzydła. Mniej więcej w tym momencie na boisku pojawił się Teodorczyk, który gola nie zdobył, do sytuacji podbramkowych nie doszedł, ale wprowadził dużo nerwowości na boisko. Anderlecht nie będzie rozstawiony w losowaniu wskutek porażki poniesionej w karygodnych okolicznościach.

90+2

Teodorczyk za wysoko podniósł nogę i wrażliwy sędzia mógłby pokazać Polakowi drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Na pewno piłka dla Saint-Etienne.

90

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

90

Już wiadomo. Sowah w Anderlechcie i Tannane w Saint-Etienne zostali upomniani kartką.

89

Kolejne sprzeczki i mało eleganckie zachowania. Sędzia sięga po żółtą kartkę do kieszonki, ale jeszcze nie wiadomo, kto zostanie napomniany.

87

Hanni i Teodorczyk są sfrustrowani obrotem wydarzeń po ich wejściu na boisko. Domagali się rzutu karnego, ale tylko narazili się na żółte kartki.

85

Nieśmiałe gwizdy na trybunach. Już wszystko układało się po myśli zawodników Anderlechtu, a tymczasem 12 przespanych minut może mieć wysoką cenę.

83

Saint-Etienne wymienia podania w centrum boiska, a każda spożytkowana w ten sposób minuta, irytuje i odbiera impet Anderlechtowi.

81

Monnet-Paquet mógł praktycznie zamknąć mecz czwartym golem dla gości, ale chybił, gdy miał już bramkarza na łopatkach.

78

Sędzia koi nerwy słowami, a nie kartkami. Szczególnie ugotowani są gospodarze, którzy tracą nie tylko punkty, ale również prowadzenie w grupie.

76

Kwadrans do końca i jest ostatnia zmiana. Tannane za zdobywcę dwóch ważnych bramek Soderlunda.

74

74. Kévin Monnet-Paquet (SET) - 2:3

74

Gol dla Saint-Étienne!
Strzelcem bramki KÉVIN MONNET-PAQUET.

Nie ma lewego obrońcy Anderlecht, nie ma, zaginął Obradović! Trzecia bramka po szarży tym skrzydłem. Tym razem pierwsza próba strzału po płaskim wstrzeleniu Hamoumy została zablokowana, ale nadbiegł Monnet-Paquet i wkopał piłkę do siatki na 3:2! Piękny pościg Saint-Etienne!

2:3

finał (2:0)

Gole: 21. Chipciu, 31. Stanciu – 62. Søderlund, 67. Søderlund, 74. Monnet-Paquet

Kartki:   53. Vancamp (AND), 87. Hanni (AND), 87. Teodorczyk (AND), 90. Sowah (AND) – 90. Tannane (SET)

Spudłowany karny!: 54. Saivet (SET), nietrafiony

Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 0:5. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 1:0. Foule: 15:10.

RSC Anderlecht: Roef – Sowah, Spajić, Nuytinck, Obradović – Stanciu, Dendoncker (C), Badji – Chipciu (60. Najar), Vancamp (60. Teodorczyk), Acheampong (66. Hanni).
Zmiany: Svilar – Najar, Bruno, Hanni, Teodorczyk, Capel, I. Doumbia.

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Polomat, F. Pogba, Lacroix, Théophile-Catherine – Søderlund (76. Tannane), Malcuit, Dabo – Nordin (64. Hamouma), Monnet-Paquet, Saivet (64. Pajot).
Zmiany: Moulin – Pajot, Tannane, Veretout, Hamouma, Perrin, Aulagnier.

Sędziowie: Istvan Kovacs (Rumunia)