Lech Poznań – Bruk-Bet Termalica

5:2

finał (2:1)

14.02.2016, 15:30 • INEA Stadion, Poznań • Runda 22 • Maciej Jędrzejczyk

Po zmianie stron szybko zdołali wyrównać zdołali zawodnicy Słoni, jednak dziesięć minut później na prowadzenie ponownie wyszli gracze Kolejorza. Wynik może trochę zakłamywać obraz gry, bowiem dwie bramki gospodarze zdobyli w ostatnich minutach dzięki rezerwowemu Dawidowi Kownackiemu. Najpierw wykorzystał rzut karny, a dwie trzy minuty później dołożył bramkę ustalając wynik spotkania na 5:2.
Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM (17:24:51)

90+3

90+3

90+3. Dawid KOWNACKI - 5:2

90+3

Gol dla Lecha!
Kontra Kolejorza, rozciągnięcie akcji na prawe skrzydło do Gajosa, ten decyduje się zagrać po ziemi na jedenasty metr do DAWIDA KOWNACKIEGO, wydawało się, że źle przyjął futbolówkę KOWNACKI, jednak zdołał do niej dojść i oddał strzał po długim słupku prosto do siatki!

90+1

Trzy minuty dolicza arbiter.

90

90. Dawid KOWNACKI - 4:2

90

Bramkę z rzutu karnego zdobywa DAWID KOWNACKI. Rezerwowy Lecha Poznań zdecydował się na strzał w lewy róg bramki, dobrze rzucił się Pilarz, jednak nie zdołał tego silnego uderzenia!

89

89.

89

Faulowany Jevtić i mamy rzut karny dla Kolejorza!

88

Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Nicki Bille Nielsen, na boisku pojawia się Dawid Kownacki.

88

Kolejny spalony Kędziory.

87

Z dystansu strzał oddaje Jevtić, uderza minimalnie obok bramki.

86

Prawą stroną atakują zawodnicy Niecieczy, ucieka rywalom Plizga, dośrodkowuje w szesnastkę rywali, ale bardzo niecelnie i od bramki zacznie Burić.

85

Zmiana w drużynie Termalica Bruk-Bet Nieciecza: z boiska schodzi Mateusz Kupczak, na boisku pojawia się Wołodymyr Kowal.

83

Długie podanie do Kędziory, na spalonym złapany napastnik gości.

80

Rzut wolny dla gości. 24 metry do bramki, przy futbolówce ustawia się Plizga i Jarecki, strzał oddaje pomocnik Niecieczy, ale uderza obok bramki.

79

Zmiana w drużynie Termalica Bruk-Bet Nieciecza: z boiska schodzi Jakub Biskup, na boisku pojawia się Martin Juhar.

79

Indywidualna akcja Misaka, faulowany przed polem karnym rywali pomocnik Słoni.

5:2

finał (2:1)

Gole: 11. Pawłowski, 42. Nielsen, 57. Pawłowski, 90. Kownacki (kar.), 90+3. Kownacki – 43. Kędziora, 49. Kędziora

Kartki:   37. Trałka (LPO), 70. Linetty (LPO)

Lech Poznań: Burić – Volkov, Arajuuri, Kamiński, Kędziora – Tetteh (77. Gajos), Trałka – Pawłowski, Linetty, Lovrencsics (65. Jevtić) – Nielsen (88. Kownacki).
Zmiany: Kotorowski – Ceesay, Wilusz, Dudka, Gajos, Jevtić, Kownacki.

Bruk-Bet Termalica: Pilarz – Jarecki, Putiwcew, Staňo, Ziajka – Kupczak (85. Kowal), Babiarz – Biskup (79. Juhar), Foszmańczyk (46. Mišák), Plizga – Kędziora.
Zmiany: Witan – Sołdecki, Markowski, Smuczyński, Mišák, Kowal, Juhar.