3:1

finał (0:0)

26.09.2021, 12:30 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • 9. kolejka • Jarek

STS: 2.85 3.25 2.55

Spotkanie w Niecieczy dobiegło końca! Druga połowa była zwariowana – najpierw gol Górnika, później powtórzony karny dla gospodarzy i ostatecznie zwycięstwo Termaliki aż 3:1! Warto dodać, ze dla zawodników Mariusza Lewandowskiego to pierwsze ligowe zwycięstwo po powrocie do Ekstraklasy. Dziękuję za uwagę! (14:28:21)

90+7

Rzut wolny dla miejscowych na własnej połowie boiska.

90+5

Nieporozumienie Tosevskiego z Podolskim i z ciekawej sytuacji wyszedł bardzo nieudany strzał.

90+4

Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Muris Mešanović, na boisku pojawia się Martin Zeman.

90+3

Obiecująco zapowiadała się akcja Termaliki, ale zagranie Mesanovicia do Śpiewaka było zbyt lekkie.

90+2

Na spalonym złapany Tosevski.

90+1

W nieprzepisowy sposób powstrzymywany na prawym skrzydle Śpiewak. Gospodarze, co zrozumiałe, nie spieszą się aż tak ze wznowieniem gry.

90

Aż o osiem minut przedłużona została druga połowa spotkania!

89

Faulowany na połowie rywali Gryszkiewicz i arbiter dyktuje rzut wolny dla Górnika.

88

Nieudanie w ofensywie miejscowi. Szybko wznawia grę Sandomierski.

87

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Bartosz Nowak, na boisku pojawia się Kristijan Toševski.
Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Alasama Manneh, na boisku pojawia się Jean Mvondo.

85

Niezła próba Nowaka, ale znów minimalnie zabrakło precyzji.

84

Żółtą kartkę otrzymuje Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze).

83

Pewnie wybija piłkę Terpiłowskiego po dośrodkowaniu w pole karne gospodarzy.

81

Huknął z dystansu Dadok, ale pewnie interweniował Budziłek.

80

Dziesięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Były jednak przerwy, więc z pewnością sporo doliczy arbiter.

3:1

finał (0:0)

Gole: 68. Wlazło (kar.), 70. Śpiewak, 76. Wlazło (kar.) – 55. Janicki

Kartki:   17. Wlazło (BRK) – 51. Dziedzic (GOR), 75. Podolski (GOR), 84. Gryszkiewicz (GOR)

Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 6:13. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 1:2. Foule: 4:12.

Bruk-Bet Termalica: Budziłek – Wasielewski, Bezpalec, Tekijaski, Kukułowicz (74. Hloušek) – Hubínek, Wlazło (C), Stefanik (46. Terpiłowski) – Radwański (62. Pek) – Gergel (62. Śpiewak), Mešanović (90+4. Ma. Zeman).
Zmiany: Loska – Śpiewak, Hloušek, Terpiłowski, Orzechowski, Ma. Zeman, Bonecki, Biedrzycki, Pek.

Górnik Zabrze: Sandomierski – Wiśniewski (C), Janicki, Gryszkiewicz – Dadok, Manneh (87. Mvondo), Nowak (87. Toševski), Kubica (46. Dziedzic), Janża (73. Cholewiak) – Jimenez, Krawczyk (46. Podolski).
Zmiany: Bielica – Podolski, Cholewiak, Pawłowski, Toševski, Mvondo, Bainović, Dziedzic, Szymański.