25.07.2021, 15:00 • Stadion Miejski, Gliwice • 1. runda • Sebastian

Strzały niecelne: 5:6.
Rzuty rożne: 4:6.
Spalone: 1:1.
Faule: 13:17.
Świetnie oglądało się to widowisko po przerwie. Raków Częstochowa przejął inicjatywę i doprowadził do wyniku 3:2. W pewnym momencie wydawało się, że wszystkie mocne karty są po stronie Piasta Gliwice, jednak Patryk Lipski nie wykorzystał możliwości powiększenia prowadzenia z rzutu karnego. Niemal natychmiast ruszyli podopieczni Marka Papszuna i to oni zapewnili sobie komplet punktów uderzeniami Wiktora Długosza oraz Iviego Lopeza z rzutu karnego. Takie widowiska chcemy oglądać i relacjonować dla Państwa przez cały sezon.

90+6

90+3

Fran Tudor napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na połowie przeciwnika.

90+3

Gliwiczanie są rozczarowani swoimi ostatnimi atakami. Wszystko jest kontrolowane przez podopiecznych Marka Papszuna.

90+1

Niedokładna wrzutka Damiana Kądziora z rzutu wolnego została spokojnie przepuszczona poza boisko przez Vladana Kovacevicia.

90

Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

89

Jeszcze szukają miejsca gospodarze, żeby uratować minimum punkt w konfrontacji drużyn z województwa śląskiego.

87

87. Patryk Lipski nie pokonał bramkarza

87

Patryk Lipski główkował groźnie po wrzutce Michaela Ameyawa, ale nie ma on szczęścia do Vladana Kovacevicia. Kolejna interwencja i wyrasta on na pierwszoplanowego zawodnika popołudnia!

87

Nieudane dośrodkowanie Damiana Kądziora nie było niebezpieczne dla częstochowian.

86

Ostatnie minuty podstawowego czasu i szanse na skorygowanie rezultatu.

85

Piłka skierowana na skrzydło. Została ona tam rozegrana w duecie przez defensora oraz pomocnika. Dośrodkowanie nie było odpowiednio wypieszczone i nie zostało podsumowane uderzeniem.

83

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Alexandre Guedes, na boisku pojawia się Sebastian Musiolik.

83

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Mateusz Wdowiak, na boisku pojawia się Maciej Wilusz.

81

Damian Kądzior rozpoczął sezon w PKO Ekstraklasie od popełnienia przewinienia na połowie przeciwnika.

80

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Dominik Steczyk, na boisku pojawia się Damian Kądzior.

2:3

finał (1:1)

Gole: 5. Chrapek, 66. Sokołowski – 43. Wdowiak, 70. Długosz, 75. Ivi López (kar.)

Kartki:   45+3. Chrapek (PIA), 58. Huk (PIA) – 6. Papanikolaou (RAK), 90+3. Tudor (RAK)

Spudłowany karny!: 70. Lipski (PIA), bramkarz V. Kovačević obronił

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
Strzały celne: 6:9. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 4:6. Spalone: 1:1. Foule: 13:17.

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Huk, J. Czerwiński (C), Holúbek – Chrapek, Sokołowski – Pyrka (80. Ameyaw), Alves (25. Steczyk, 80. Kądzior), K. Vida (46. Lipski) – Żyro (66. Toril).
Zmiany: Szymański – Mosór, Toril, Steczyk, Lipski, Ameyaw, Mokwa, Munoz, Kądzior.

Raków Częstochowa: V. Kovačević – Arsenić, Niewulis (C), Tudor – Papanikolaou (67. Cebula), Poletanović, Szelągowski (63. Długosz), Kun – Ivi López, Wdowiak (83. Wilusz) – Gutkovskis (63. A. Guedes, 83. Musiolik).
Zmiany: Trelowski – Musiolik, A. Guedes, Arak, Kaczmarski, Wilusz, Udovicić, Długosz, Cebula.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)