PKO Ekstraklasa

Raków Częstochowa – Warta Poznań

1:0

finał (0:0)

29.11.2020, 15:00 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • 11. kolejka • Jarek

Trudny mecz dla Rakowa, ale ostatecznie częstochowianie zwyciężają! Trzy punkty zapewnił Gutkovskis, który w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wykorzystał rzut karny. Dziękuję za uwagę! (16:53:44)

90+2

Nad bramką uderzał Kiełb. Nie spieszy się ze wznowieniem gry Szumski.

90+1

Tylko dwie minuty doliczył arbiter!

90

90. Vladislavs GUTKOVSKIS - 1:0

90

Gol dla Rakowa!
Obejmują prowadzenie w samej końcówce miejscowi! Płaski strzał przy słupku VLADISLAVSA GUTKOVSKISA i jest 1:0!

89

Tudor powalony na murawę przez Spychałę w szesnastce Warty! Będzie rzut karny dla ekipy gospodarzy!

89

Raków od wrzutu z autu na połowie Warty.

88

Huknął z linii pola karnego Ivi Lopez, ale świetnym refleksem wykazał się Bielica!

86

Piątkowski faulowany tuż przed linią pola karnego. Może być bardzo groźnie pod bramką Warty.

85

Potężne uderzenie na bramkę Warty, ale na linii strzału ofiarnie stanął Laskowski!

84

Zamknięci w okolicach własnego pola karnego są przyjezdni. Ostatnie minuty wyraźnie pod dyktando Rakowa.

83

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Patryk Kun, na boisku pojawia się Piotr Malinowski.

82

Dośrodkowanie Szelągowskiego spod linii końcowej, ale po raz kolejny bezbłędnie wybijają piłkę defensorzy ekipy z Poznania.

81

Zza pola karnego uderzał Sapała, ale nie miał kłopotów z interwencją golkiper Warty Poznań.

79

Tym razem dla odmiany upomniany zawodnik Rakowa. Szelągowski faulował na połowie rywali.

78

Na spalonym złapany Piątkowski.

1:0

finał (0:0)

Gole: 90. Gutkovskis (kar.)

Kartki:   34. Cebula (RAK), 79. Szelągowski (RAK) – 73. Laskowski (WAR), 75. Spychała (WAR), 77. Ivanov (WAR)

Strzały celne: 4:0. Strzały niecelne: 8:8. Rzuty rożne: 7:6. Spalone: 4:0. Foule: 7:6.

Raków Częstochowa: Szumski – Piątkowski, Niewulis, Schwarz – Bartl (46. Tudor), Poletanović (54. Sapała), Tijanić, Kun (83. Malinowski) – Cebula (73. Szelągowski), López Álvarez – Zawada (54. Gutkovskis).
Zmiany: Pindroch – Gutkovskis, Malinowski, Mamić, Mikołajewski, Sapała, Szelągowski, Tudor, Wilusz.

Warta Poznań: Bielica – Kuzdra, Kieliba, Ivanov, Kiełb – Trałka, Laskowski – Grzesik, Czyżycki, Jakóbowski (67. Spychała) – Kuzimski.
Zmiany: Lis – Handzlik, Janicki, Ławniczak, Smykowski, Spychała, Szmyt.

Główny: Daniel Stefański
Asystenci: Dawid Golis, Piotr Szubielski
Techniczny: Paweł Malec
VAR: Paweł Raczkowski