Tauron Liga

Impel Wrocław – IŁCapital Legionovia Legionowo

3:0

finał (25:13, 25:18, 25:22)

17.12.2016, 20:08 • Hala Orbita, Wrocław • 12. kolejka • Jarosław Kowalski (@JarKowalski13)

:

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY COM! (21:36:24)

:

Zgodnie z przewidywaniami wrocławianki wygrywają w trzech setach te spotkanie, ale w ostatniej partii musiały się sporo namęczyć by ją wygrać. Bardzo ambitnie grały legionowianki i dużo nie brakło by urwały tu seta.

25:22

Trzeci set skończony.

25:22

Punktowa zagrywka kończy mecz!

24:22

Dłuższa wymiana, na koniec mocno z lewej flanki w blok uderza Mędrzyk, na jej szczęście piłka spada w aut. Piłka meczowa dla Impelu!

23:22

Bociek trafia z prawej strony.

23:21

Mędrzyk przedarła się na lewym skrzydle.

22:21

Bociek z prawej flanki punktuje po bloku.

22:20

Zatrzymana w kontrze na lewej stronie Mędrzyk!

22:19

Obija blok na prawym skrzydle Kaczor.

21:19

Kiwka ze środka Alagierskiej.

21:18

Kaczor trafia z prawej flanki po skosie w kontrze.

20:18

Timeout dla gości.

20:18

Sprytnie kiwa z lewej strony Kaczor. Musiały się namęczyć miejscowe by skończyć tą wymianę.

19:18

Niecelna zagrywka Hancock.

19:17

Z prawej strony skutecznie w kontrze po prostej uderza Kaczor. Dwa oczka przewagi Impelu.

18:17

Pudłuje z lewej strony w kontrze Rasińska!

17:17

Przebiła się na lewym skrzydle Rasińska.

17:16

Atak w siatkę z prawej flanki Bociek.

16:16

Sprytnie o blok uderza na prawej stronie Ptak.

14:14

Mocny atak po skosie z prawej flanki Kaczor.

13:12

Nie wykorzystały swoich kilku okazji wrocławianki i w końcu mamy atak z przechodzącej ze strony gości!

13:11

13:11

Krótka wymiana kończy się atakiem po bloku z lewego skrzydła Mikołajewskiej.

11:8

Z lewej flanki po skosie punktuje Bociek.

11:7

11:7

Skuteczny blok wrocławianek!

10:7

Problemy w przyjęciu zagrywki po stronie gości, piłka dotknęła aż telebimu zawieszonego pod dachem!

9:7

Odpowiada krótką Kąkolewska.

8:7

Kolejna dobra akcja środkiem legionowianek.

8:6

Zmarnowana okazja przez przyjezdne. Przestrzeliła z prawego skrzydła po prostej Bociek.

7:6

Spory aut po zagrywce Pacak.

6:6

Skutecznie teraz z prawej strony uderza Bociek.

6:5

W kontrze na prawej flance uderzała Bociek, ale nadziała się na podwójny blok!

5:5

Ze środka trafia Pacak.

5:4

Punktuje serwisem teraz Mędrzyk!

4:4

Dłuższa wymiana, wszystko kończy się skutecznym atakiem z lewej flanki Mędrzyk.

2:1

Z lewej flanki po skosie trafia Mędrzyk.

:

Lepiej zaprezentowały się w drugiej partii legionowianki, widać ambicję po ich stronie, niemniej to jednak za mało by ugrać seta w starciu z Impelem. Przed nami nieco dłuższa przerwa.

25:18

Drugi set skończony.

25:18

Tym razem Hancock sprytną zagrywką zmusiła rywalkę od błedu w przyjęciu! Koniec seta!

24:18

As Hancock i mamy setbola!

23:18

Z lewej flanki trafia Kossanjowa.

22:18

Kolejna kontra, Rasińska z lewego ataku obija blok.

22:17

Rasińska w kontrze punktuje z lewej strony po bloku.

22:16

22:16

Zatrzymana na lewej flance Kossanjowa!

22:15

Mocne uderzenie z prawej flanki po skosie Bociek.

22:14

Kossanjowa w akcji blok-aut na lewej stronie.

21:14

Ależ szczęście wrocławianek! Piłka podbita po mocnym ataku wpada w linię boczną po stronie gości!

20:14

Kossanjowa zablokowana na lewym skrzydle!

20:13

Bociek przebija się na prawej flance.

20:12

19:12

Nieudane przebicie Mikołajewskiej z lewego skrzydła. Miała trudną piłkę.

18:12

Z lewej flanki kończy akcję Mędrzyk, choć blisko było obrony po stronie legionowianek.

17:12

Ptak zablokowana w kontrze!

17:11

Myli się w polu zagrywki Kaczor.

17:10

Ptak korzysta z piłki na siatce po nieudanym przyjęciu zagrywki przez przyjezdne.

16:10

Z lewego skrzydła po skosie w kontrze trafia Mędrzyk.

15:10

Kaczor punktuje z szóstej strefy.

14:10

Nieudana próba przebicia piłki przez wrocławianki po mocnym serwisie Rasińskiej.

11:7

Błąd podwójnego odbicia w kontrze Impelu.

11:6

Potężna zagrywka Hancock!

10:6

10:6

Sporo walki na siatce zakończonej punktem dla Impelu. Przebicie Rasińskiej powędrowało poza boisko.

9:6

Z prawego skrzydła skutecznie uderza Bociek.

9:5

Nie wykorzystały swoich okazji w kontrze przyjezdne, na koniec mamy blok Impelu!

8:5

Serwis Bociek w siatkę.

7:5

Tym razem po małej wymianie myli się Hancock, autowa kiwka znad siatki.

7:4

Mocny atak w kontrze z lewej flanki Kossanjowej.

6:4

6:4

Kolejny punkt serwisem Mędrzyk!

5:4

Dobra zagrywka Mędrzyk, błąd przyjęcia Rasińskiej.

4:4

Z piłki przechodzącej teraz korzysta Hancock.

3:4

Sprytne uderzenie z drugiej piłki Hancock!

2:4

Bociek z prawego skrzydła kończy kontrę po skosie.

2:3

Błąd ustawienia we wrocławskiej ekipie!

2:2

Kaczor pudłuje w kontrze z prawego skrzydła.

2:1

Ptak punktuje z obiegnięcia na prawej stronie.

1:1

Rasińska przebija się przez blok na lewej flance.

1:0

Nieudana zagrywka Grabki.

0:0

Drugi set rozpoczęty.

:

Pewna wygrana w pierwszej partii gospodyń. Są faworytkami i potwierdzają to na parkiecie.

25:13

Pierwszy set skończony.

25:13

Blokiem kończą seta wrocławianki!

24:13

Skutecznie z lewego skrzydła uderza Kossanjowa i mamy pierwszą piłkę setową!

23:13

Pudłuje zagrywką Bałucka.

23:12

Kontra i z lewej flanki trafia po skosie Kossanjowa.

22:12

Atak w taśmę zawodniczki gości.

21:12

Chojnacka z obiegnięcia na prawym skrzydle uderza po przekątnej po taśmie w aut.

20:12

Hancock po wyblokowanej piłce skutecznie przebiła z nad siatki w boisko.

19:12

18:12

Z trudnej piłki na lewej stronie kiwa dobrze Rasińska.

18:11

Mocny atak z szóstej strefy Kaczor.

17:11

Przedarła się w kontrze na lewym skrzydle Rasińska.

17:10

Rasińska uderza po bloku w aut z lewej flanki.

17:9

As serwisowy Kaczor, sam narożnik!

16:9

Bociek z prawego ataku uderza po skosie w aut.

15:9

Najdłuższa wymiana w tym spotkaniu, dobre obrony z obu stron! Na koniec z obiegnięcia punktuje Ptak.

14:9

14:9

Punktowa zagrywka Kaczor, ustrzelona Grzelak!

13:9

Mędrzyk trafia po prostej z lewego skrzydła.

10:7

Znów piłka wróciła na stronę wrocławianek, ale zatrzymana została na prawym skrzydle Kaczor!

10:6

10:6

Mocna zagrywka Hancock, piłka wraca na stronę gospodyń i trafia krótką Kąkolewska.

9:6

Mocny atak po bloku z lewej flanki Kossanjowej.

8:6

Psuje zagrywkę Ptak.

8:5

Podwójny blok wrocławianek zatrzymuje na lewym skrzydle Mikołajewską!

7:5

Kaczor przedziera się z szóstej strefy.

6:5

Nie wykorzystały kontry wrocławianki, najpierw był blok a potem atak w taśmę.

6:4

Autowe uderzenie z lewej flanki Grzelak.

5:4

Z obiegnięcia pewnie trafia z prawej strony Ptak.

4:4

Po bloku w kontrze z lewej flanki uderza Grzelak.

4:3

Dobry atak ze środka Chojnackiej.

4:2

Punktowa zagrywka Kaczor! Błąd w przyjęciu Mikołajewskiej.

3:2

Z szóstej strefy skutecznie uderza Kaczor.

2:2

Z prawego skrzydła po skosie uderza Bociek.

2:1

Kaczor z prawej flanki uderza po bloku w aut.

1:1

Mogła być kolejna kontra wrocławianek, tym razem mamy jednak błąd podwójnego odbicia.

1:0

Od razu przyjezdne mają problemy w przyjęciu, oddana piłka za darmo. Kontra Impelu i krótka Kąkolewskiej.

:

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 20:00. Bądźcie z nami na portalu LAJFY COM!

:

Legionowianki ostatnio przerwały serię sześciu porażek pokonując na swoim parkiecie Giacomini Budowlani Toruń 3:1. MVP wybrana została przyjmująca Ewelina Mikołajewska. która zdobyła 15 punktów przy dobrej skuteczności 74%. Więcej miała Monika Bociek – 18, ale skończyła tylko 43% swoich ataków. Warto jeszcze zwrócić uwagę na dorobek Klaudii Grzelak – 14 z czego połowa to punkty zdobyte asami serwisowymi!

:

Legionovia zajmuje obecnie jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Na razie udało jej się wygrać tylko dwa spotkania, najmniej w lidze. Dotąd grała cztery tie-breaki, które wszystkie przegrała. Właśnie porażka 2:3 oraz 0:3 jest najczęstszym wynikiem Legionovii w tym sezonie (po cztery razy).

:

W poprzedniej kolejce wrocławianki szybko uporały się na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz. MVP spotkania wybrana została rozgrywająca Micha Hancock. Oprócz tego, że odpowiednio kierowała grą zespołu zapisała na swoim koncie aż 6 asów. Najlepiej punktującą zawodniczką była przyjmująca Megan Courtney -15 oczek przy skuteczności 58%. Po 11 punktów wywalczyły Andrea Kossanjowa i Katarzyna Konieczna.

:

Impel znajduje się aktualnie na trzeciej lokacie w tabeli z 24 punktami na koncie. Do tej pory odniósł siedem zwycięstw oraz poniósł pięć porażek. Impel dotąd miał okazję grać trzy tie-breaki, z których żadnego nie udało mu się wygrać. Najczęstszym wynikiem tej drużyny jest wygrana 3:0 (cztery razy). Takim właśnie rezultatem kończyły się dwa ostatnie mecze ekipy z Wrocławia.

:

Serdecznie zapraszam na relację z Orlen Ligi. Impel Wrocław – Legionovia Legionowo. To mecz w ramach 12. kolejki tych rozgrywek.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

3:0

Impel Wrocław: Kossanjowa, Ptak, Konieczna, Kąkolewska, Cembrzyńska, Kaczor, Bałucka, Hancock, Wysocka, Mędrzyk, Courtney, Sikorska Libero: Sawicka, Stasiak

IŁCapital Legionovia Legionowo: Zakościelna, Pacak, Grzelak, Rasińska, Wawrzyniak, Mikołajewska, Chojnacka, Połeć, Grabka, Bociek, Alagierska, Bączyńska Libero: Korabiec, Adamek

Kwalifikator: Andrzej Kiszczak