UC Sampdoria – Atalanta BC

2:1

finał (2:1)

28.08.2016, 20:45 • Luigi Ferraris, Genoa • Runda 2 • Sebastian Zwiewka

Fabio Quagliarella i Edgar Osvaldo Barreto zapewnili Sampdorii drugie zwycięstwo w tym sezonie. Goście otworzyli wynik meczu, ale gospodarze jeszcze przed przerwą odpowiedzieli dwoma trafieniami. Druga połowa nie przyniosła żadnego gola, ale należy wspomnieć, że goniący wynik przyjezdni od 42 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Carmony. Piłkarze Atalanty jednak nie poddali się i z całych sił walczyli o remis, ale nie zdołali pokonać Emiliano Viviano. Goście odnieśli więc już drugą porażkę w lidze. Dziękujemy, że ten czas spędziliście razem z nami! (22:47:25)
Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
Strzały na bramkę: 4:1. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 3:1. Spalone: 4:4. Faule: 13:16.

90+5

90+4

Muriel w narożniku skutecznie powstrzymał próby odebrania piłki przez gości.

90+4

Została minuta. Piłka w posiadniu Viviano.

90+3

Konko zbyt ostro potraktował Salę. Rzut wolny dla gospodarzy. Sampdoria jest bardzo blisko zwycięstwa.

90+1

Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Pavlovic (UC Sampdoria).

90+1

Dośrodkowanie z rzutu rożnego pewnie wyłapał Sportiello.

90+1

Sędzia doliczył pięć minut.

90

Przebojowa akcja rezerwowego Budimira. Na szczęście dla fanów Atalanty podanie zawodnika gospodarzy przeciął Zukanović.

88

Kessié nieprzepisowo zatrzymał Torreirę. Piłkarz gospodarzy kulejąc opuścił plac gry.

85

Silvestre faulowany przez Gómeza.

85

Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Édgar Barreto, na boisku pojawia się Bruno Fernandes.

84

Sam poszkodowany bardzo dobrze dośrodkował na głowę Raimondiego. Gracz Atalanty świetnie główkował, ale piękną paradą popisał się Viviano. Po interwencji golkipera gospodarzy akcja została przerwana, gdyż Raimondi w momencie dośrodkowania był na spalonym.

83

Gómez faulowany. Goście będą mieli świetną szansę na dośrodkowanie ze stojącej piłki.

81

Gómez otrzymał bardzo długie podanie od swojego obrońcy. Argentyńczyk był jednak na spalonym.

80

Skuteczny odbiór Linetty'ego w środkowej części boiska. Nie udało się gospodarzom jednak skonstruować szybkiego kontrataku.

2:1

finał (2:1)

Gole: 35. Quagliarella (kar.), 45. Barreto – 27. Kessié

Kartki:   90+1. Pavlovic (SMD) – 21. Carmona (ABC), 34. Raimondi (ABC), 40. Kessié (ABC), 61. Kurtić (ABC), 85. A. Gómez (ABC)   42. Carmona (ABC)

Strzały celne: 4:1. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 3:1. Spalone: 4:4. Foule: 13:16.

UC Sampdoria: Viviano – Sala, Silvestre, Regini (C), Pavlovic – Torreira, Linetty, Álvarez (60. Praet), É. Barreto (85. Fernandes) – Quagliarella (73. Budimir), Muriel.
Zmiany: Puggioni, Krapikas – Praet, Schick, Budimir, Eramo, Palombo, Škriniar, Fernandes, Dodô, Cigarini, Pereira.

Atalanta BC: Sportiello – A. Masiello, E. Zukanović, D'Alessandro, A. Gómez – Carmona, Kessié – Paloschi (46. Konko), Spinazzola (59. Conti), Kurtić (77. Petagna) – Raimondi (C).
Zmiany: Bassi – Conti, Migliaccio, Konko, Dramé, Mazzini, Petagna, Freuler, Cabezas, Caldara, Gagliardini, Capone.

Sędziowie: Doveri