0:1

finał (0:1)

28.08.2016, 20:15 • San Mamés, Bilbao • Runda 2 • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne emocje do naszych relacji! (22:15:17)
To był naprawdę porywający mecz. Barcelona ostatecznie wygrywa 1:0 z Athletic Bilbao po trafieniu Ivana Rakiticia. Trzeba przyznać, że oba teamy zafundowały nam dzisiaj niezwykle ciekawy spektakl. Podopieczni Valverde mieli wiele okazji na doprowadzenie do wyrównania, natomiast goście kilka razy powinni zapewnić sobie pewniejszy tryumf. Ostatecznie spory niedosyt mogą czuć fani zgromadzeni na San Mames, gdyż w końcówce spotkania Mateu Lahoz powinien podyktować jedenastkę dla baskijskiej drużyny.

90+3

90+3

To powinna być bramka dla Barcelony! Messi w ostatniej akcji meczu wyłożył futbolówkę Suarezowi, a ten mając przed sobą niemal pustą bramkę trafił w ustawionego na linii bramkowej Bovede!

90+3

Gospodarze nadal walczą i wierzą w końcowy remis. Luis Suarez w jednej z ostatniej akcji był na wyraźnym spalonym.

90+1

Arbiter dolicza do tego spotkania trzy minuty. Ostatnie chwile dla Basków na doprowadzenie do wyrównania.

90

To jest dziwna decyzja ze strony sędziego. Zdecydowanie Athletic Bilbao powinno mieć szansę na doprowadzenie do wyrównania.

89

Gospodarze powinni w tym momencie otrzymać rzut karny! Sędzia jednak nie podyktował jedenastki po faulu Rakiticia na Muniainie!

88

Bardzo ładnie na lewej stronie boiska poradził sobie Gomes. Ostatecznie jednak stracił on piłkę, a później Muniain wywalczył rzut wolny na połowie rywali.

87

Obaj szkoleniowcy wykorzystali już wszystkie zmiany. Zawodnicy na boisku muszą teraz dokończyć to spotkanie.

86

Benat uderzył z rzutu wolnego naprawdę świetnie, jednak okazało się, że piłka tafiła tylko w boczną siatkę bramki ter Stegena!

85

Ostatnie pięć minut rywalizacji za nami. Za moment gospodarze będą wykonywać rzut wolny 25. metrów od bramki rywali.

84

Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Arda Turan, na boisku pojawia się Rafinha.

83

Żółtą kartkę otrzymuje Beñat Etxebarria (Athletic Bilbao).

83

Luis Enrique nie może uwierzyć w to, co się przed momentem stało. Jego zawodnicy seryjnie marnują dzisiaj sytuacje.

81

Luis Suarez miał swoją piłkę meczową! Minął on dwóch zawodników Basków w polu karnym, a potem huknął z dziesiątego metra nad poprzeczką!

81

Ter Stegen złapał piłkę we własnym polu karnym po rzekomym podaniu od swojego partnera. Okazało się jednak, ze sędzia był innego zdania.

80

To już ostatnie dziesięć minut rywalizacji. Athletic Bilbao walczy dla swoich kibiców i pozostawia całe serce na boisku.

0:1

finał (0:1)

Gole: 21. Rakitić

Kartki:   45+1. Susaeta (ATB), 56. Iturraspe (ATB), 62. Eraso (ATB), 83. Etxebarria (ATB) – 10. Umtiti (BAR), 37. Busquets (BAR), 38. L. Suárez (BAR), 59. Roberto (BAR)

Posiadanie piłki: 37 % : 63 %.
Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 4:8. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 1:6. Foule: 20:13.

Athletic Bilbao: Iraizoz – de Marcos, Bóveda, Laporte, Balenziaga – Iturraspe (62. Vesga), Etxebarria – I. Williams, Eraso (62. Raúl García), Susaeta (76. Muniain) – Aduriz.
Zmiany: Arrizabalaga – Muniain, Vesga, Lekue, Etxeita, Sabin, Raúl García.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti (71. Mascherano), Alba – Rakitić, Busquets, Denis Suárez (72. A. Gomes) – Messi, L. Suárez, Arda Turan (84. Rafinha).
Zmiany: Masip – Rafinha, Mascherano, El Haddadi, Digne, A. Gomes, Aleix Vidal.

Główny: Mateu Lahoz
Asystenci: Celebrian Devis, Canelo Prieto
Techniczny: Ortiz Arias

Widownia: 46 365