26.07.2016, 20:00 • Stadion Letna, Praga • 3 runda kwalifikacyjna • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (21:56:54)
Strzały niecelne: 9:6.
Rzuty rożne: 2:3.
Spalone: 0:2.
Faule: 19:16.
Steaua Bukareszt wywiozła z Pragi bramkowy remis 1:1 i to stawia ją w dobrym położeniu przed rewanżem na swoim stadionie. Oba gole padły po stałych fragmentach. Sparta Praga wyszła na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a Nicolae Stanciu wyrównał kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Generalnie mecz był wyrównany, więc w tej parze może być jeszcze sporo emocji. Po przerwie niby drużyny zdecydowały się na wymianę ognia, ale jakości było mniej niż w pierwszej połowie. Mnóstwo było natomiast fauli i żółtych kartek, które sędzia rozdawał na prawo i lewo.

90+4

90+4

Jeszcze jedna kartka na podsumowanie pracy arbitra, który sypał nimi jak z rogu obfitości. Na koniec upomniany Enache za faul w bocznym sektorze boiska.

90+3

To już chyba była ostatnia szansa, by cokolwiek zmienić w Pradze. Fatai huknął poza światło bramki i wynik po pierwszym meczu będzie korzystniejszy dla wicemistrza Rumunii.

90+2

Podanie w poprzek boiska. W samą porę wyskoczył obrońca Steauy Bukareszt i wybił piłkę w myśl zasady jak najdalej stąd.

90

Sędzia postanowił dorzucić piłkarzom 4 minuty do regulaminowego czasu.

89

To już ostatnia roszada personalna w tym meczu. Popescu pogra kilka minut, a Achim trochę dłużej odpocznie.

88

Kadlec – mówiąc kolokwialnie – skasował w zarodku kontratak zespołu z Bukaresztu. Następna żółta kartka w Pradze.

87

Długie piłki w pole karne Steauy Bukareszt. Coraz więcej w tym wszystkim chaosu znanego z filmiku z Piotrem Świerczewskim w roli głównej.

85

Costa Nhamoinesu zamknął dośrodkowanie w okolicy narożnika pola karnego. Nie przyjął piłki aż tak dobrze, by huknąć w kierunku Nity. Wcześniej zabrakło innego gracza Sparty Praga w środku.

83

Wszędzie są atakowani piłkarze Sparty Praga. Nie są w stanie przeprowadzić żadnego skutecznego ataku po zmianie wyniku.

81

Blisko doskakują gracze Steauy Bukareszt do przeciwników. Pressing na całej długości boiska świadczy o poprawnym przygotowaniu fizycznym.

80

Ostatnia zmiana w obozie gospodarzy. Były piłkarz KGHM Zagłębia Lubin Costa Nhamoinesu pojawił się na boisku zamiast obciążonego kartonikiem Zahustela.

79

Steaua Bukareszt celebruje teraz każde wznowienie gry. Gościom już nigdzie się nie spieszy. Spokojnie posyłają piłki w okolice Bicika.

77

Rozgoryczeni gospodarze. Doping z trybun powinien pomóc im w trudnym momencie, by spróbowali odzyskać prowadzenie.

1:1

finał (1:0)

Gole: 35. Sural – 75. Stanciu

Kartki:   66. Matějovský (SPA), 72. Zahustel (SPA), 74. Frýdek (SPA), 88. M. Kadlec (SPA) – 19. Stanciu (STB), 43. Aganović (STB), 52. Tamaș (STB), 55. Pintilii (STB), 90+4. Enache (STB)

Strzały celne: 4:6. Strzały niecelne: 9:6. Rzuty rożne: 2:3. Spalone: 0:2. Foule: 19:16.

Sparta Praga: Bičík – Mario Holek, Brabec, M. Kadlec – Zahustel (80. Nhamoinesu), Dočkal, Frýdek, Čermák (63. Matějovský), Konaté – Josef Šural (59. Fatai), Lafata (C).
Zmiany: Koubek – Mazuch, Fatai, Matějovský, Mareček, Nhamoinesu, Juliš.

FC Steaua Bukareszt: Niţă – Enache, Tamaș, Tosca, Momčilović – Pintilii (C), Achim (89. Popescu) – Tudorie (55. A. Popa), Stanciu, Aganović (62. Muniru Sulley) – Golubović.
Zmiany: Cojocaru – Simion, Muniru Sulley, Vâlceanu, Mihai, Popescu, A. Popa.

Sędziowie: Daniel Siebert (Niemcy)

Drugi mecz: Steaua Buk. - Sparta 2:0