Niemiecka Bundesliga

Hamburger SV – Borussia Monchengladbach

3:2

finał (2:1)

14.02.2016, 15:30 • Volksparkstadion (Hamburg) • Runda 21 • Jarek Jurkiewicz (@JarekJurkiewicz)

Dziękuje bardzo za śledzenie relacji z tego spotkania zapraszając na resztę sportowych wydarzeń w dniu dzisiejszym na portalu lajfy.com (17:30:39)

Faule: 15:9.
Za nami pełne emocji spotkania w Hamburgu, w którym jakby nie było mamy niespodziankę, bo Borussia Monchengladbach przegrywa spotkanie z Hamburgiem SV 3:2. Druga połowa rozpędzała się z minuty na minutę i wydawało się, że "Źrebaki" są bliscy gola wyrównującego. Na dziesięć minut przed końcem spotkania gola na 3-1 zdobył Ilcević. Na dwie minuty przed końcem gola kontaktowego zdobył Raffael, a chwile później stuprocentową okazję na trzecią bramkę zmarnował Hrgota. Gospodarze w końcu odnoszą zwycięstwo i uciekają na moment z dołu tabeli, natomiast "Źrebakom" coraz bardziej oddala się gra w europejskich pucharach w następnym sezonie.

90+4

90+3

Po raz kolejny spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy i sędzia koniec końców kończy, to spotkanie!

90+3

Co się dzieje! Spore zamieszanie w polu karnym Hamburgu i mamy jeszcze rzut rożny dla Borussii.

90+2

Centra z rzutu wolnego i Cleber wybija głową na rzut rożny, a w pole karne biegnie Sommer.

90+2

Jung powstrzymuje groźnie zapowiadający się kontratak przyjezdnych i ogląda za to żółtą kartkę.

90

Druga połowa potrwa dodatkowe 180 sekund. Dla jednych to cała wieczność, a dla drugich ten czas biegnie za szybko.

90

Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Aaron Hunt, na boisku pojawia się Gojko Kačar.

89

Ależ wejście smoka miałby Hrgot! Dośrodkowanie w pole karne i z piłką mija się Cleber, a główką z najbliższej odległości nie trafia wprowadzony przed momentem zawodnik gości!

89

Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Martin Hinteregger, na boisku pojawia się Branimir Hrgota.

88

88. Raffael (MNC) - 3:2

88

Gol dla Borussii M.!
Prostopadłe podanie do RAFFAELA, który wykorzystał błąd obrońców Hamburga i z dogodnej okazji z około siedmiu metrów pokonał Adlera!

86

Rzut wolny dla gości i z dośrodkowaniem piłki radzą defensorzy Hamburga, którzy wybijają futbolówkę jak najdalej się da.

84

Josip Drmić zostaje ukarany żółtą kartkę za wysoko podniesioną nogę walce o piłkę.

82

W miejsce Hazarda na placu gry pojawia się Jonas Hofmann, który ma osiem minut regulaminowego czasu gry na pokazanie swoich umiejętności.

80

80. Ivo Iličević (HAM) - 3:1

80

Gol dla Hamburga!
Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Spahić przedłuża głowę do IVO ILIČEVIĆ, który z najbliższej odległości podwyższa prowadzenie swojego zespołu!

3:2

finał (2:1)

Powrót do online

Gole: 38. Hinteregger (sam.), 41. Rudņevs, 80. Iličević – 14. Johnson, 88. Raffael

Kartki:   29. Reis (HAM), 84. Drmić (HAM), 90+2. G. Jung (HAM) – 51. Nordtveit (MNC)

Strzały celne: 8:4. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 3:4. Foule: 15:9.

Hamburger SV: Adler (C) – G. Sakai, Reis, Spahić, Ostrzolek – G. Jung, Holtby – N. Müller (66. Iličević), Hunt (90. Kačar), Drmić – Rudņevs (79. Diekmeier).
Zmiany: Drobný – Diekmeier, Iličević, Schipplock, Lasogga, Ekdal, Kačar.

Borussia Monchengladbach: Sommer – Nordtveit, Christensen, Hinteregger (89. Hrgota), Wendt – Hazard (82. J. Hofmann), Dahoud (57. Traoré), Xhaka (C), Johnson – Stindl, Raffael.
Zmiany: Sippel – Brouwers, Traoré, M. Schulz, J. Hofmann, Korb, Hrgota.