2:1

finał (0:0)

29.11.2015, 12:45 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Runda 19 • Damian Apostolski

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
Strzały na bramkę: 6:4. Strzały niecelne: 6:6. Rzuty rożne: 4:2. Spalone: 1:0. Faule: 16:15. (14:38:27)
Zagłębie wygrywa 2:1 po fantastycznej drugiej połowie, a właściwie po świetnych 10. ostatnich minutach. To co się działo w ostatnich 10. minutach może posłużyć za najlepszą promocję I. ligi. Gdy po bramce gości w 83. minucie wydawało się, że trzy punkty pojadą za Brynicę los we własne nogi wziął Fidziukiewicz, który dwoma pięknymi bramkami wyrwał trzy punkty rywalom.

90+3

90+2

Udovicić wybija piłkę jak najdalej własnej bramki.

90+1

Pribula faulowany pod bramką gości.

89

Gol dla Zagłębia!
Strzelcem bramki MICHAŁ FIDZIUKIEWICZ. Kibice jeszcze nie skończyli się cieszyć z wyrównania, a Zagłębie już wychodzi na prowadzenie. MICHAŁ FIDZIUKIEWICZ opanował piłkę na 16. metrze i bardzo precyzyjnym strzałem pokonał Kuchtę. Bramka stadiony świata.

88

Fidziukiewicz wpadł w pole karne gości. Strzelec bramki powinien chyba w tej sytuacji dogrywać do kolegów zamiast strzelać. Fidzukiewicz strzelił wprost w Kuchtę.

87

Kolejny strzał Zagłębiaka na bramkę gości, ale piłka szybuje nad poprzeczką.

86

Ależ nam się rozkręcił ten mecz! Teraz szansę na bramkę miał Pribula, ale Słowak z pięciu metrów uderzył nad bramką.

85

Mamy wyrównanie! Ależ odpowiedz Zagłębia! MICHAŁ FIDZIUKIEWICZ wykorzystuje znakomite podanie od Udovicicia i pakuje piłkę do siatki z 10. metrów.

83

Gol dla Katowic!
Mamy pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu Pietrzaka błąd Fabisiaka wykorzystuje POVILAS LEIMONAS i pakuje piłkę do bramki.

82

Żółtą kartkę otrzymuje Dudek (Zagłębie Sosnowiec).

81

Udovicić zagrał w pole karne. Obrońcy GKS-u wybijają wprost pod nogi Pribuli. Słowak uderzył mocno, ale został zablokowany, będzie róg.

80

Przed nami ostatnie 10. minut. Zagłębie od kilku minut atakuje na bramkę rywala, ale brakuje tego ostatniego podania.

80

Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Trochim, na boisku pojawia się Iwan.

79

Po dośrodkowaniu Udovicicia piłka ląduje na siatce nad bramką.

79

Pierwszy kontakt z piłką Paluchowskiego. Uderzenie napastnika Zagłębia z woleja zablokowane.

78

Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Fonfara, na boisku pojawia się Paluchowski.

78

Żółtą kartkę otrzymuje Szołtys (GKS Katowice).

2:1

finał (0:0)

Gole: 85. Fidziukiewicz, 89. Fidziukiewicz – 83. Leimonas

Kartki:   82. Dudek (SOS) – 57. Burkhardt (KAT), 78. Szołtys (KAT)

Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 6:6. Rzuty rożne: 4:2. Spalone: 1:0. Foule: 16:15.

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński, Markowski, Budek, Udovicić – Ryndak (56.Wilk), Fonfara (78. Paluchowski), Dudek, Pribula – Fidziukiewicz, Arak (46. Sołowiej).

Zmiany: Perdijić – Sołowiej, Szatan, Mularczyk, Wilk, Tylec, Paluchowski.

GKS Katowice: Kuchta – Pietrzak, Czerwiński, Duda (72.Leimonas), Praznovsky, Pielorz, Burkhardt (64. Szołtys), Kamiński, Frańczak, Trochim (80.Iwan), Goncerz.

Zmiany: Dobroliński – Wołkowicz, Szołtys, Leimonas, Jurkowski, Sawicki, Iwan.

Sędziowie: Mirosław Górecki – Zbigniew Szymanek, Daniel Szpila